Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek cselekedni. Szerinte...

Nem merek cselekedni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Céltalannak és üresnek érzem az életem, remények nélkül. Életemen csúcsán kéne lennem 21 évesen, de csak zuhanok a mélybe. Rengeteg mindent írhatnék még de szerintem nem fontos. Az utóbbi pár napban elkezdtem karcolni/vágni a kezem lábam. A felkarom belső felén már 10x a combomon 3x vágtam. Ma a kórház előtt álltam másfél órát, de nem mertem bemenni segítséget kérni tiszta gáz :D mit kéne tennem? Felnőtt vagyok, ezt a problémát egyedül egyedül kell megoldanom, nem “anyucival”...

De mégis mit tegyek?



#céltalanság #életkedvoff
2019. jan. 29. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Fejezd be az önsajnálatot.

2. Keress fel egy pszichológust, ez nem szégyen, azért vannak, hogy segítsenek.

3. Keress egy jó hobbit ami érdekel, és kösd le a gondolataidat. Mi az amit szeretsz csinálni?

2019. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt én nem értem..miért vágják,karcolják,vagdossák magukat az emberek?Ez valami divat?Vagy csak magukra akarják vonni a figyelmet,hogy sajnálják őket?Komolyan kérdezem.
2019. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem erre nincs magyarázat. Ülsz az ágyban, hallgatod a zenéidet gondolkodsz az életedről aztán valahonnan előjön ez a gondolat. Én lenéztem ezeket az embereket évekkel ezelőtt aztán nálam is bekopogott, hogy “hali megjöttem”...
2019. jan. 29. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értem..én 40 éves vagyok,sok éve egyedül élek,szegény családba születtem,sokat nélkülöztünk.Soha senki nem segített semmiben az életem során,mégis sokmindent elértem minden téren,egyedül.Átlagon felüli életszínvonalon élek,mindenem megvan.Pedig bőven kijutott a nehézségekből életem során,voltak komoly buktatók,nehézségek.Mégsem jutott soha olyan dolog eszembe hogy,na ha már most meghalt nagyanyám aki felnevelt,ugyanakkor a cég akinek dolgoztam csődöt jelentett,benyelte másfél havi fizetésem,ugyan mit tehetnék mást, belevágok a combomba..ne vicceljünk már,ez szánalmas,önsajnálat,vagy nem tudom minek nevezzem..állj már a talpadra 21 évesen,ne vagdald magad hanem keresd a lehetőségeket amivel jobbá teheted a helyzeted,ne sajnáltasd magad,hanem törj előre.
2019. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ciki segítséget kérni, ha baj van. A mentális zavarok nem olyanok, amiket az ember egyedül old meg. Még akkor sem, ha te is olyan vagy aki azt mondja hogy "mindenből egyedül kell kimásznom és csak magadra számíthatok". Hülyeség. Ebben a helyzetben az a legnagyobb hülyeség, ha elhiteted magaddal (vagy mások hitetik el veled) hogy ezt egyedül kell megoldanod. Ez olyan, mintha eltörne a karod, vagy szög állna a talpadba, de nem mennél be a kórházba segítségért.

A vagdosás pedig nem önsajnáltatás, hanem ennek a fajta stressznek és tehetetlenségnek a levezetése (szerintem). Tehetetlennek érzed magad, de tenni akarsz, csak nem tudod mit, ezért vágsz. A lényeg, hogy ne vágj túl mélyre. Tegyél el a közeledből mindent, amivel meg tudod sebezni magad.

A legfontosabb pedig hogy KÉRJ SEGÍTSÉGET!!! Ne félj segítséget kérni egy ilyen komoly helyzetben. Még ha azt mondják hogy ez nem olyan súlyos, akkor sem hagyhatod, hogy elsúlyosbodjon. Ez már a kezdete valaminek, aminek most kell véget vetni, amíg nem késő.

2019. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!