Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A (szexuál) pszichológusok...

A (szexuál) pszichológusok tényleg tudnak segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval 24 éves férfi vagyok, és pszichés eredetű potenciazavaraim vannak. Sajnos gyógyszert kell szednem a szexhez. A háziorvosom ajánlott egy pszichológust, aki szerinte segíteni tud, és mindenki elégedett vele. Csakhogy...


50 perc 8000 Ft. NYOLCEZER! Miért kerül ennyi pénzbe egy beszélgetés? Persze, ha tudnám előre, hogy mondjuk 5-6 alkalom után helyrejövök, akkor nem haboznék, és biztos, hogy ráfordítanám ezt az összeget a gyógyulásomra. Csakhogy ilyen magas óradíjnál attól félek, hogy csak közhelyeket fogok kapni, semmi valódi segítséget, és arra fog rámenni az illető, hogy direkt minél több alkalmat menjek. Nagyon tanácstalan vagyok, mert nagyon szeretném rendberakni magam pszichésen, de nem akarom baleknak is érezni magam.


Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Van akinek segített?



2019. febr. 7. 16:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Jó dolog, én a helyedben bevállalnám, főleg, hogy tudod, hogy mások meg vannak elégedve vele. Tudom, hogy a 8k nem kevés pénz, de tényleg ezen akarsz most spórolni?
2019. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Sajnos, ez manapság egy reális ár, ennél csak drágább árak vannak, olcsóbb aligha. :-(
2019. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem akarok ezen spórolni, ha tudnám előre, hogy biztosan segít, nem sajnálnék még 100 ezer forintot sem. Csak attól félek, hogy az lesz a vége, hogy könnyítettek rajtam egy csomó pénzzel, és nem jutottam vele semmire.
2019. febr. 7. 17:44
 4/24 anonim ***** válasza:

Az életben sajnos sokmindenre nincs garancia, hogy sikerül. :-(

Egyébként teljesen megértelek.

2019. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Értem. Figyelj, sajnos nem fog kiderülni anélkül, hogy legalább egyszer elmennél.
2019. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
És mit gondolsz, ezen kívül milyen lehetőségek vannak még? Mert kb semmilyen. :(
2019. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem félrerakok erre 50 ezer forintot. Ez 5-6 kezelésre elég lesz. Annyi idő alatt már kell, hogy hatása legyen egy terápiának valamennyire. Ha nem érzek semmi javulást, akkor befejezem, és az összeget elkönyvelem tanulópénznek.
2019. febr. 7. 22:22
 8/24 anonim ***** válasza:
Sokat segít az is, ha sorstársakkal kitárgyalod a problémádat. Persze élőben a legjobb, de az online fórumok is jók. Keresgélj, biztos vagyok benne, hogy nem vagy egyedül! Ha probléma van, akkor fórum is lesz hozzá. (Idegen nyelvű szinte 100% , de hátha magyar is van)
2019. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én csak drágább árakat ismerek. Jó elmenni ezzel szakemberhez, s ott felállíthattok egy terápiás menetrendet, ami általában 10-12 alkalom. Nem láttam még rövidebbet. A tüneti problémád egy jó kiindulási alap a terápiára, hogy sikerüljön megoldani!
2019. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kis élménybeszámoló:

Tegnap voltam az első alkalmon. Gyakorlatilag jórészt csak én beszéltem, részletesen, púder nélkül lényegretörően előadtam a problémámat és a lelki terheimet. Csak néha kérdezett közbe egy-két részletre. Abból kiindulva, hogy elég rossz érzés volt ezekről beszélni, van bőven mit helyrehozni az agyamban.

Az ülés végén azt mondta, hogy van erre megoldás, főleg mivel nincs szervi bajom, és volt olyan az utóbbi időben, hogy gyógyszer nélkül is ment egy aktus (az elején szorongva és bizonyos mértékű szorongás végig volt bennem, de ment - az más kérdés, hogy az oda vezető út nem éppen átlagos volt).

Terápiát ajánlott heti 1 alkalommal. Jövőhéten tartunk még egy pontosabb feltérképezést, hogy pontosan meg tudjuk határozni, milyen "alcélok" szükségesek, hogy végleg elmúljon a problémám.

Hát kíváncsian várom a következő alkalmat...

2019. febr. 20. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!