Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsoktól van aki...

Antidepresszánsoktól van aki teljesen "meggyógyult"? (Pánikbetegségből, trauma okozta rettegésből, rémálmokból, állandó szorongásból), mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Aki szedte vagy közeli ismerőse szedte csak az írjon. Előre is köszi.

2019. febr. 21. 16:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
45%

Szia! Nekem 15(!) éve kezdődött a betegség, egyértelműen stressz, túlterhelés váltotta ki.Pszichoterapia mellett gyógyszert is szedtem és szedem sajnos a mai napig...hirtelen nem szabad abbahagyni,az veszélyes,csak fokozatosan ha az orvos úgy ítéli meg,ha már nem szükséges.A lényeg,a tüneteim teljesen elmúltak,szinte minőségi életet is élhetnek,ha....nem történt volna tavalyelőtt egy családi tragédia az életemben.Ez sajnos ismét kihozta a tüneteket újra:(ami gyengeség, ájulás érzés,nagyon szapora szívverés, izzadás stb.

Tehát én ennyi év után úgy látom,kell a gyógyszer is természetesen szigorú orvosi kontroll mellett,de az alapbajt kellene ugyebár megszüntetni,ami lelki dolog és baromi nehéz kezelni.Szukseges szakember segítsége is ha kell,de neked is dolgozni kell azon,hogy jobban legyél és minőségi életed legyen.

Én így látom,mivel tudom az okát és sajnos elszenvedője voltam/vagyok ennek a betegségnek.

2019. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sikerült meghoznom a döntést. Nem fogom kiváltani a gyógyszert.
2019. febr. 22. 13:11
 13/30 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem a traumát? Előtte minden rendben volt?
2019. febr. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hosszan elnyúló betegség életveszélyes állapot, komoly műtétek,rossz bánásmód, megaláztatás, kiszilgáltatottság hosszú és keserves felépülés, magány.

Előtte is érzékenyebb típus voltam. De nem voltak rémálmaim, nem szedültem és nem volt halálélelmem, nem féltem a betegségektől, nem utáltam az embereket....stb. szóval teljesen más volt.

2019. febr. 23. 09:47
 15/30 anonim ***** válasza:
És most mindenáron tovább akarsz szenvedni pár netes kommentelő miatt, akiknek te egy vagy a sok GYIK-es kérdező közül? Ha már mindenáron elutasítod a gyógyszert, legalább valami más terápiát válassz.
2019. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Pl?
2019. febr. 23. 20:45
 17/30 anonim ***** válasza:
Én se javasolnám neked a gyógyszer elutasítását, bár ellene vagyok minden szintetikus gyógyszernek,ilyen betegségeknél sok esetben igenis indokolt a szedése.
2019. febr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Mindegy ki mit mond már döntöttem. Azért mert a mellékhatásoknál olyan dolgok vannak felsorolva amik túl kockázatossá teszik. Pl. Szívproblémákat okozhat. A szüleim szívbetegek. A nagyszüleim is azok voltak Így megvan a hajlam. Csak 1 szívem van és azt nem szeretném tönkretenni. Ehhez még fiatal vagyok.Meg mánia, dührohamok, agresszió, öngyilkossági gondolatok, önmagunktól való elidegenedés, deperszonalizáció. Ezekből elég ha 1 kijön rajtam és akkor mit csinálok? Lehet azt mondani, hogy jaj ezeket csak odaírják és nem fog történni semmi. De a mellékhatásokat nem véletlenül írják le, hanem azért mert valakivel már megtörtént. És életem során én is jártam már úgy hogy sokak számára ártalmatlan vény nélküli gyógyszertől szörnyű mellékhatások jelentkeztek. Így ezt nem lehet félválról venni. Mert nem az orvos kockáztatja az életét, hanem én. Ez az én felelősségem!
2019. febr. 24. 08:27
 19/30 A kérdező kommentje:
A meggyógyultat idézőjelbe tettem. Mivel nem beteg vagyok, hanem szomorú, tehetetlen és nagyon félek. A válaszadók annyiban segítettek, hogy kiderült senki nem lett tökéletesen jól tőle. Van aki rosszabbul, van akin meg valamit ideig óráig segített aztán jöttek újra a problémák. Ehhez képest túl nagy a kockázat. Szóval még egyszer köszi a segítséget mindenkinek.
2019. febr. 24. 08:41
 20/30 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy milyen megoldást találtál, ha nem gyógyszer!
2019. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!