Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ne vagdossam...

Mit tegyek hogy ne vagdossam magam?

Figyelt kérdés
Először kb. 1 v 2 éve kezdtem. Mikor már az öngyilkosság szélén álltam akkor a barátnőm elmondta a szüleimnek hogy végezni akarok magammal. Most kb. ugyan ez a helyzet. Érzek egy belső feszültséget,majd nembiróm és ollóval vágom a karom. Általában a hajlatnál és a felkarnál de van hogy a combom is. Mit tegyek? (Emellet pszichológiai problémám is van https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke.. Milyen megoldás van? (Tudom divatból csinálom és eg hisztis p*cs@ vagyok higy kiirtam) úgyhogy légyszíves normális válaszokat!

2019. márc. 5. 16:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6-os: szerinted a sport megold mindent? nagyon szép lenne ha ez így lenne. én régebben vagdostam magam (lassan ez már 10 éve) és közben aktívan sportoltam. szerinted ez hogy lehetséges? ha valaki ilyen mély gödörben van ott már csak szakember tud segíteni. nem a gyógyszerszedésen van a hangsúly hanem a terápiás kezelésen ahol kiderítik, hogy mi az ok.
2019. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igazábol ez hosszú lenne leírni én pedig hát egy elég lusta ember vagyok. Mivel ollóval csináltam kb 2 nap után eltünt. Ráadásul már kb 1 éve tart és volt 2 önygilkossági kisérletem. De ha erre gondolok csak az jut eszembe hogy milyen gyökér vagyok hogy elcsesztem:/
2019. márc. 5. 17:45
 13/17 A kérdező kommentje:
Ajánlásotokra sportoltam. Sokkal fáradékonyabb lettem és már az elején kipurcanta. De a feszültség még mindig meg van...:/
2019. márc. 6. 19:15
 14/17 anonim ***** válasza:
Dobd ki az ollót! Aztán keress valami más ártalmatlanabb hobbit. Szerintem ez unaloműző. Olyan mint a cigi. Nem tudsz mit kezdeni magaddal. Kene valami szenvedély. Pl mi lenne ha ejtőernyőznél vagy siklóernyőznel vagy valami olyan dolgot ami elég intenzív ahhoz, hogy kirázzon abból amiben vagy. Szerintem feldobna. Barlangászás is tök jó. Valamit csinálj ami elég izgalmas és siketelményt ad. Ez a vagdosás elég ciki. Meg ocsmany nyoma is marad. Kesőbb nem győzöd majd dugdosni. És amint látod hosszútávon nem is segít.
2019. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Szerinted ez csak unaloműzés meg ciki?! Remélem te legalabb boldog vagy. Kár hogy én nem...
2019. márc. 16. 23:24
 16/17 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen leíron neked privátban az élettörténetemet ha érdekel. Szerintem el fogod sírni magadat a felénél. De ettől még nem fogok magamban kárt tenni, mert attól csak minden rosszabb lesz és nem is unatkozom annyira hogy ilyesmivel töltsem az időm. Írtam neked tippeket. Mi lenne ha kipróbálnád a kesergés helyett? Döntsd el, hogy jobban akarsz lenni vagy sajnáltatni akarod magad egy életen át. Fiatalként ez még elmegy. De ha felnőttként csinálod ugyan ezt nagyívben fognak elkerülni és úgy egyedül maradsz, hogy tényleg lesz min síránkoznod. Igen ciki! Ez az igazság. Nézz vele szembe! És ne csináld.
2019. márc. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Vedd a pozitív oldalát és fejezd ki azt a csodálatos belső fájdalmat művészten át. Rajzolj, írj verseket, fess, táncolj, szobrászkodj,énekelj, zenélj vagy akármi más. Ha le akarnál ülni és már a kezedben van az olló, eloszor gondolj bele, jobb lesz? Kis ideig maximum. Egyes műveszi ágakkal ki tudod fejezni magadat és ugyanugy attraktív hatású. Nem mondom hogy egybol mesteri szinten fogsz pl táncolni vagy ilyesmi, de ha tényleg szereted akkor folytatni fogod. Ha meg nem vagy érdekelt az ilyenekben, akkor írj egy levelet mit érzel, égesd el, illetve koncentrálj a jó dolgokra, adj hálát családodért, azért a tudásért amivel tudsz írni, olvasni.

Vagy csak egyszerűen tűzz ki egy célt az orrod elé.akármilyen egyszerű,nem kell világmegváltónak lenni.

Illetve tanulj, akármit, ami érdekel, fejleszd magad úgy ahogy képes vagy.

Adakozz, segíts embereken,akár idegen akar barát(észre se vesszük baráti köreinkben mennyien szenvednek...a belső világunk oly hatalmas hogy elfeledteti velünk a világegyetem létezéset)

(16/L)

2019. márc. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!