Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a terapeutám túl...

Szerintetek a terapeutám túl indulatos?

Figyelt kérdés
Másfél éve járok már terápiára szomatizációs zavarral. De azt veszem észre, mindenért én vagyok a hibás, nem tudom elengedni magam, mert azt mondta, ha túl indulatos vagyok, akkor van kockáztatni valóm, azaz kirúg a terápiáról. Én úgy tudtam, a terápiás tér pont olyan hely, ahol a kliens szabadon lehet dühös, szomorú, boldog, erotikus, mert így tanulja meg kezelni áttételekkel az érzelmeit. De sokszor azt érzem, ha kiállnék az érveim mellett, azt nem tudja elviselni, és cinizmusból rávágja, hogy “értem :)”. Pl penészes a szobám, és el szeretnék költözni, azt a dohos szagot nem lehet megszüntetni, de szerinte bírjam ki, csak találgatom az őrültségeimet, nem érti meg, hogy kellemetlen úgy élnem, de akkor is beleanalizál vmit. Vagy siettem az ülésre a dugó miatt, emiatt viszont nem érkeztem kp-t kivenni, de mondtam neki, hogy nagyon sajnom, azonnal fizetek, az ülés után leugrok a sarokra az ATMhez, és megszólta, hogy ezt előbb miért nem lehetett? Illetve volt hogy beteg voltam, és besértődött, hogy nem mentem ülésre, mert szerinte szomatikus volt a megfázásom, tökmindegy az volt-e, de a gégész legalább felírt gyógyszert a gyulladásomra és jobban lettem. És sokszor érzem azt, hogy indulatos. Sokszor amikor beszélek hozzá, számomra komoly érzelmekről, akkor ránézeget az órára, szedegeti a szöszg a nadrágjáról. Szabad ilyeneket egy terapeutának? Gondolkodtam, hogy megosztom vele az érzéseimet, az lenne a korrekt, mert már betelt a pohár, de kiírtam, mert hátha van itt valaki, aki szintén volt már terápián és tapasztalt hasonlót a terapeuta részéről.
2019. márc. 11. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Válts!
2019. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, de indokold is meg. Mert másfél év már benne van, plusz nyárig leszerződtünk
2019. márc. 11. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Te már megindokoltad.

- Neki természetes, hogy penészes lakásban élsz.

- Ha csúszol 10 perct a fiztéssel, megjgyzést tesz, pedig másfél év alatt elég sokat leakasztott már rólad.

- Láthatóan nem érdekli, amit mondasz.

Persze érdemes lenne meghallgatni őt is. Például nem részletzed, milyen, amikor indulatos vagy. Milyen, amikor ő indulatos? Nem írod, lemondtad-e az ülést, amikor beteg voltál. De mindegy is. Nem bízhatod olyanra a lelked, aki ellenszenves számodra. Elég ritka az olyan pszichológus, aki jó szakember, és tisztességes is. Ha nem jön be, az adott illető, nem szabad leragadni nála.

2019. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól érzed, kb most jött el az a pont, hogy lerohand az érzéseiddel és a gondolataiddal. Csak nyerhetsz vele. Ha kirúg, nem vesztettél semmit. Ha ugyanolyan marad, mint volt, akkor lelépsz. Ha változik valami, akkor királyság van. A terapeuta sz*rságait ugyanúgy nem szabad nyelni, mint a külvilágbeli emberekét. Vagyis ha valakire rá lehet borítani a sz*rt, na az pont a terapeuta ;)
2019. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, egy terápia akkor működik, ha a kliens érzelmi biztonságot él meg a terapeutájával. Azt élsz meg? Nekem nem úgy tűnik. Akkor pedig minden egyes terápiában töltött perc ezzel a terapeutával időpocsékolás és pénzkidobás. Én jártam terápiába évekig, mindig maximális elfogadást éreztem, még akkor is, ha nem értettem egyet mindenben a terapeutámmal. Az pedig, hogy meg akarja mondani, hogyan élj, szerintem a legsúlyosabb szakmai hiba!
2019. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem mindig tiszteletben tartani a kéréseit, a régi tízezrest nem fogadja el, de ha az atm pont olyat adott ki, akkor hajlandó voltam/vagyok kiállni a sort és becserélni az új változatra. Nem hívogatom soha, szerintem annyiból áll az üzlet, hogy 50 percünk van, azon kívül nem zaklatnám, hiszen ő is csak egy magánember (ráadásul a családjával?). Bizonyos értelemben javultam, sokkal kevésbé vagyok dependens emberekre, a kapcsolataim nem lettek felszínesek, értékelen azt, amin van. De most még durvább kényszereim és panikrohamaim vannak. Mivel az volt a terápia célja, hogy leépüljön a régi rosszul összeforrt személyiségem, annak az lehetett az ára hogy tökéletesen elnyomtam saját magam, és ez pánikrohamokat eredményez, öndestruktív viselkedést is, ha mondván többnyire nem tudok neki megfelelni.
2019. márc. 11. 20:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ amúgy
2019. márc. 11. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!