Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Drogfüggő vagyok. Mit tehetnék?

Drogfüggő vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Azzal okozok nagyobb problémát, ha a környezetemnek még évekig kell néznie a kilátástalan harcom a függőségemmel?

Vagy ha öngyilkos lennék?

(Mivel utóbbi esetben csak egy hirtelen nagy szenvedést okoznák.)



2019. márc. 17. 19:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Csak annyit válaszolhatok, hogy neked kell eldönteni, hogy mivel okozol kevesebb szenvedést a környezetednek. Én is voltam függő, szerencsére sikerült leállnom. A válasz mindig ott van a drogosban legbelül. Minél jobban jösz le a szerről, annál tisztábban látod a helyes utat.
2019. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Leszokhatnál, hogy visszakapjon a családod. Kérj hozzá segítséget!
2019. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem akarok segítséget kérni, és egyedül meg nem bírom ezt tovább :(

Meg akarok halni, de nincs hozzá elég bátorságom.

2019. márc. 17. 20:00
 4/25 anonim ***** válasza:

Nem akarsz meghalni, hiszen érdekel, hogy mi lenne a környezeteddel, hogy mi lenne nekik kisebb gond.

Azzal okoznád nekik a legkisebb szenvedést, ha erőt vennél magadon és segítséget kérnél a leszokáshoz, főleg, ha te magad is úgy érzed, hogy egyedül nem megy. És akkor nem lenne kilátástalan a harcod, hanem nagyon is látnád az értelmét te magad is, egyre jobban.

[link]

2019. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ha zavar szokjál le. Ennyi. Ezen nincs mit hisztizni.

Ha akarod sikerül, ha nem akarod igazán akkor visszaesel.

A fizikai addikció néhány hét után elmúlik bármelyik drognál, a lelki egy életen át megmaradhat. Ahhoz viszont csak akarat kell!

2019. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam drogos. A végén már annyira utáltam magam, hogy inkább leszoktam. Nem szégyen a segítség kérés, és biztos jobb, mint a halál.
2019. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Attól jobban félek hogy be kell mennem rehabra, mint hogy meghalok. De nemsokára kiderül hogy ez valóban így van-e, vagy csak ezt hiszem.

Majd kiderül viszont szerintem nem fogom tudni elmondani hogy mi lett.

2019. márc. 17. 20:17
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem kell mindjárt "bemenni rehabra". Egyelőre az is elég lenne, ha mondjuk felhívnál egy telefonszámot, ahol tanácsot tudnának adni, ahol elmondhatnád, hogy milyen félelmeid vannak a rehabbal kapcsolatban, és ahol segíthetnének megérteni, hogy mennyire reálisak egyáltalán a félelmeid.

Itt vannak pl. ők: [link]

Budapesti vagy?

2019. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem hanem vidéki. De nem érdekel. Nem akarok emberek közé menni!!!!!!!!!!! Elegem van. Holnaptól nem szedem be a szívgyógyszerem azt meglátom így meddig húzom .
2019. márc. 17. 20:31
 10/25 anonim ***** válasza:

Ne sajnáltasd itt magad!

Ha nem akarsz segítséget kérni, akkor úgy kell neked!

2019. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!