Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek öngyilkos tervei...

Ha valakinek öngyilkos tervei vannak, azzal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Családtag az illető. Jár pszichiáterhez, vannak gyógyszerei, de most teljesen szét van csúszfa. Többször is mondta, hogy mennyiszer gondol a halálra hogy az milyen felszabadulás lehet


Ilyennel be lehet vizetni pszichiátriara? Láttam már pszichiátriai osztàlyt, szörnyű ami ott megy, van más megoldás?


2019. márc. 23. 01:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszer mellékhatás is okozhatja sajnos... Sokan hangulatjavító szedése után panaszkodnak ilyenről! Nyilván, ha nagyon fennáll a veszély, hogy megtennè, akkor pszihiáterével lehet beszélni és bevitetni, mielőtt nagyobb baj lenne... Viszont nem tudom saját felelőségre nem-e mehet haza! Vagy váltson neki gyógyszeret! Az sem állapot, hogy a körülötte élők rettegésbe éljenek, hogy mikor teszi meg!!! Nekem édesanyàm volt így, aki azt hajtotta évekig, hogy öngyilkos lesz. Volt pszihiátrián többször is. Valóban szörnyű ami ott megy, de van az a helyzet, amikor nincs más választás!! Egyszer ő meg is tette hogy öngyilkos lett, de szerencsére időben rájöttünk!!! Akkor 2 hetet töltött bent. Onnantól nem halottuk tőle többet ezt! Gondolom megfelelő gyógyszerek miatt, vagy pedig észhez tért!!!
2019. márc. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Lépten-nyomon éreztessétek vele mennyire szeretitek! Adjatok neki olyan feladatot amit el tud végezni,ez megerősíti abban,hogy szükség van rá!Be lehetne vezetni nálatok is ha sorba álltok előtte egy nagy ölelésért.Ezek az ölelések rendszertelenül történjenek,ha eszébe jutna az öngyilkosság amellett ott legyen a visszahúzó szeretet. Borzasztó amikor egy embernek csak a saját értéktelensége jut eszébe!
2019. márc. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Első körben vissza kell vinni az orvoshoz, és szólni hogy mi van-ugyanis TÉNYLEG lehet a gyógyszer mellékhatása. Nem kell rögtön zárt osztályra küldeni, valószínűleg sima gyógyszercsere is elég lenne. Nézzétek meg a betegtájékoztatókat, hogy nincs-e ilyen mellékhatása valamelyik gyógyszernek amit szed, és tudatosítsátok az illetőben hogy ezt a dolgot a gyógyszer is kiválthatja nála.
2019. márc. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
A pszichiátria semmit sem ér. Én már voltam bent öngyilkossági kísérlettel,csak azt bánom,hogy nem sikerült. Semmit sem ér,hidd el. Aki igazán meg akar halni,az egy kórház nem fog segíteni rajta.
2019. márc. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Vigyétek el ejtőernyős tandemugrásra. Az elég halálközeli. Legalább kiderül mennyire gondolja komolyan.
2019. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló


És nézzük végig, ahogy leugrik a halálba, ezt szeretnéd hallani? Vagy talán ha szembesül a halállal, már nem is akar majd meghalni?

Egy beteg emberről beszélünk !!

2019. márc. 23. 09:46
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
Hülye az 5 ös válaszoló,biztosan egy provokatív troll.
2019. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
"Vagy talán ha szembesül a halállal, már nem is akar majd meghalni?" Szerintem erre gondolt az ötös. És tandemugrásnál oktatóval együtt ugrik, nincs veszélyben egy pillanatra se.
2019. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Akkor sem ér semmit,ha lepontoztok.
2019. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
5. Vagyok. Gondolkozni kéne. Az aki öngyilkos akar lenni szomorú. Vagy rájöttök mi a baja és segítetek neki feldolgozni, vagy ha ez nem megy akkor meg lehet próbálni kiráni az illetőt abból a mentális állapotból amiben van. Erre kiválegy tandemugrás. Halálközeli élmény. Kétlem, hogy rosszabbul lenne tőle. Intenzív élmény sok adrenalinnal és sikerelmény amire büszke lehet. Elég bita aki azt írja, hogy meghalna. Mivel egyedül senki nem ugorhat kepzettség nélkül. Másrészt attól, hogy valakinek öngyilkos gondolatai vannak még nem beteg. Csak kilázástalannak látja az életét. Ez egy élethelyzet okoska nem betegség. Le lehet hülyezni meg trollnak nevezni a másikat de egyelőre te vagy az akinek lövése sincs mit kezdjen a helyzettel! Pl kezdheted azzal hogy nem nézed betegnek és nem is viselkedsz vele úgy. Kérdezd meg mi baja ahelyett, hogy lepattintani próbálod magadról a dolgot és a pszichiátriára vitetnéd. Ez neked segítség. Neki tuti nem. Szeretet, törődés, beszélgetés, odafigyelés és valami ami kizökkenti ebből a helyzetből. Aztán kersni kell célokat és sikerélményeket. Vagy marad a kötelek nézegetése az obiban.
2019. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!