Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miből áll egy mindennapos...

Miből áll egy mindennapos szinten tartó edzés?

Figyelt kérdés

Ma napi 2,5-4 kilométert futok és mellette fekvőtámaszozok, guggolok, felülésezek, zsákolok (ütés-rúgás kombók) és persze legvégül nyújtok. (a futótáv attól függ, hogy aznapra mennyi egyéb gyakorlatot tervezek)


Január végétől azonban tanulni fogok (keresztfélév, egyetem), s ebből kifolyólag lecsökken az edzésre fordítható időm.


Miből áll az a napi szintű edzés, ami szinten tartana? (nem akarok elhízni és nem akarok lomhává válni)

Ha hetente teszem azt 2x eljárok futni és mellette minden nap végzek gyakorlatokat, az elég lesz vajon? Hány ismétlést célszerű a felsorolt gyakorlatokból csinálni, ha mondjuk minden nap 1 órát tudok erre szánni? 178 cm vagyok és 75 kg.



2014. nov. 17. 14:25
 1/3 alfissimo válasza:
Kezdem azzal hogy amikor teheted lépcsőzz! Ne liftezz, mozgolépcsőzz stb. Napi szintre mondani bármit is azért nehéz mert nem tudom eddig mit mennyit hogyan csináltál. Én ajánlanám neked az egyszerű crossfit feladatokat amikhez minimális eszköz kell: ilyen például a kedvencem: 15 perc a feladat, óra indit és minden megkezdett percben 5húzodzkodás 10 guggolás 15 fekvőtámasz. amennyi időd marad az egy percből annyit pihensz. következö perc ujra kezdés. és ezt igy 15 percig. hidd el a végén már nem is fogsz pihenni mert már lejár az időd. és ez csak egy a nagyon sok féle egyszerű feladatokból. Olvasgass utána ilyeneknek és alakitsd át a saját magad igényeire. Lehet plank-alni, burpee-zni a futás előtt vagy után. Ha jó összerakod ezeket magadnak akkor 30-45 perc alatt le is rendezed magad úgy hogy jobb lesz a fizikumod mint amikor ráértél és edzegettél. Remélem segitettem. Üdv.
2014. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 alfissimo válasza:
Annyival módosítanám hogy 5huzó 10FEKVŐ 15GUGGOLÁS. felcseréltem véletlenül.
2014. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. nov. 21. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!