Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés
Benjamin hero nevű felhasználó kérdése:

Mennyire gáz, hogy 17 évesen xanaxot és antidepresszánst szedek? Nem leszek függő?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Xanax, antidepresszáns

ápr. 1. 17:41  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
ezek függőséget okozó szerek, de ezt te is tudnád ha a kapott betegtájékoztatót átolvastad volna.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/25Időpont ápr. 1. 17:43 Privát üzenet
Nem leszel függő, leginkább esélyed van arra, hogy kigyógyulj a betegségedből. Csak annyit szedj, és csak addig, amíg az orvosod ezt mondja. Ilyen alapon a fájdalomcsillapító, meg az orcsepp is függőséget okozhat.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/25Időpont ápr. 1. 17:47 Privát üzenet

ma 17:47

Kapaszkodj meg! A fájdalomcsillapító is okozhat függősséget! Azért a xanax sokkal erősebb mint egy paracetamol fájdalomcsillapító vagy egy orrcsepp. Nem hiába adják ezeket csak receptre. Függősséget okoz. A gond az, hogy ha ilyen fiatalon hozzászoktatja a szervezetét a xanaxhoz, később már semmit nem fog használni. Én alapból nem tartom normálisnak ha valaki tömi a gyógyszereket mint a pez cukorkát.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/25Időpont ápr. 1. 17:50 Privát üzenet
Kapaszkodj meg, a cigaretta, alkohol, kávé, és a szerencsejáték is okozhat függőséget😂

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/25Időpont ápr. 1. 18:02 Privát üzenet
Miért kell szedned? Akár privátban is írhatsz!

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/25Időpont ápr. 1. 18:10 Privát üzenet

Mennyire gáz? Eléggé! :(

Elég szomorú, hogy ilyen fiatalon ilyen szerekhez kell fordulnod.. Próbálj meg ezekről lassan, és mindenképp orvosi felügyelett mellett leszokni! És a problémát, ami miatt ezeket szeded,más módon orvosolni. Annyi más megoldás van!

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/25Időpont ápr. 1. 18:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Depressziós vagyok, és sajnos, ha jól írom le, skizoaffektív zavart is diagnosztizált az orvosom. Családi gondok, világfájdalom, tudjátok, szokásos tini-hiszti. Bár én kicsit különc is vagyok, a buta művészlelkem miatt.

# 7/25Időpont ápr. 1. 18:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A legjobb barátom, aki orvostanhallgató, állandóan azt hajotgatja, hogy csak a gyógyszer az, ami segít.

# 8/25Időpont ápr. 1. 18:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyébként emellett hipertónia (általában 180/100) miatt vérnyomáscsökkentőt is szedek. Jól kezdem így 17 évesen.

# 9/25Időpont ápr. 1. 18:45 Privát üzenet
A társadalomba ez lett bele verve,hogy beveszel egy bogyót és minden gond elszáll.Legális narkó.Állj le vele amig tudsz.Olyan elvonási tünetei vannak,hogy beszarsz.

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/25Időpont ápr. 1. 19:08 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik a jobb, ha csak Xanaxot szedek, vagy ha elkezdek antidepresszánst szedni? Rexetin.
10 éve szedek 0,25 mg xanaxot,3-at naponta,1 éve paretin 20 mg antidepresszanst reggel 1. Néha ugy érzem, feszult vagyok jobban mint máskor, nem tudok rendesen aludni. Van...
3 Hete szedek antidepresszánst (Escitil 10 mg) illetve xanaxot mellé. Nagyon nehéz volt az első 1-2 hét, de fokozatosan javult. Aki szedet cipralecet, vagy ehhez hasonlót, meddig...
Egy nap szedek 3x0.5 mg-os xanaxot,2 antidepresszanst es este 1 stilnox altatot. Ittam egy pohart sort, es egy pohar pezsgot, lehet belole baj?
SOS bevettem egyszerre a xanaxot és az antidepresszánst, az baj? Vagy várnom kellett volna közte?
2005 óta vagyok pánikbeteg.6 évig szedtem a Paroxat nevezetű antidepresszánst, mellette mai napig is xanaxot. A Paroxatot kb másfél hónapja hagytam el, persze fokozatos...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!