Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gáz, hogy 17 évesen...

Mennyire gáz, hogy 17 évesen xanaxot és antidepresszánst szedek? Nem leszek függő?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 1. 17:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

Vérnyomáscsökkentőt ne hagyd abba! A magas vérnyomásnak súlyos szövődményei lehetnek! Nem lehet, hogy a vérnyomáscsökkentő okozza a depressziót? Béta-blokkolót szedsz vagy mást?

A xanaxra nagyon rá lehet függni, próbáld meg csökkenteni lassan.

2019. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
A depresszió már 3 éve állandó jellegű probléma nálam, a vérnyomáscsökkentőt pedig csak fél éve szedem. Azt is úgy, hogy néha elfelejtem, néha nem, néha meg elfelejtem, hogy bevettem, és duplán veszem be.
2019. ápr. 1. 19:34
 13/25 anonim ***** válasza:
De! Anyukám 6-szor volt pszichiátrián a gyógyszer fuggosege miatt, es meg mai napig se tudott leszokni rola meg a gyereke kedvéért se!
2019. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Csúnya-csúnya antidepi meg nyugtató...i nkább ölné meg magát, aki mentálisan beteg?

Nem poénból írja fel a pszichiáter egyiket sem.

A tudatmódosító szerek rosszak. Mentális betegnek lenni mégrosszabb. Depressziósnak lenni gyógyszerek nélkül életveszélyes.

Kérdező, nagyon fontos, hogy jó orvosod legyen. Ha nem bízol benne és a szaktudásában, keress mást. Fontos, hogy jól akarj lenni. Tegyél érte, hogy jól legyél. Szedd rendesen a gyógyszereket.

De a nyugtatókkal valóban jobb óvatosnak lenni. Csak akkor vedd be, ha tényleg úgy érzed, hogy muszáj. És akkor is csak picurka dózist.

Én is azt hittem az elején, hogy csip-csup tini nyafogás.... mert ezt mondták a szüleim. Aztán zuhantam egyre mélyebb, addig amíg a halál kapujában nem találtam magam. Még utána is kellett jó két év, hogy el merjek menni dokihoz és gyógyszert szedni.

Nem az antidepi fog meggyógyítani. Az antidepi egy mankó. Segít felállni és állva maradni. Aztán belejössz, megerősödsz és tudsz majd nélküle is haladni tovább. Mert menni fog és meg tudod csinálni.

2019. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Még valami... (#14 vagyok)

Most olvasom a skizoaffektív zavarról a kommentedet. Legyél szkeptikus a diagnózisokkal kapcsolatban és ne vedd magadra. És voltam már bipoláris is meg borderline személyiségzavaros is. Most mégis jól vagyok gyógyszer nélkül, ami lehetetlen lenne, ha ezek a diagnózisok helytallók lennének.

Erős vagy, hajrá!

2019. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%

# 14


1)

A pszichiáter nem fog érdemben foglalkozni veled, ő tud gyógyszert felírni és azt is fogja tenni, sajnos sok esetben indokolatlanul, tapasztalat


2)

aki foglalkozik veled az a pszichológus, de ő nem tud gyógyszert felírni, ellenben érdemben foglalkozik veled


3)

nem, ne legyen öngyilkos, de nem kell egyből a bogyókat kapkodni és ráfüggni, főleg ha vannak alternatívák amik könnyen használhatnak, kezdve a sporttól, az 5-HTP -n és a szerotonin termelésben segítő függőséget nem okozó teákon át a pszichológusig aki segít megtanulni kezelni a szituációt!


4)

meg kellene már érteni hogy a bogyók nem segítenek sz@rt sem, csak elnyomják a tüneteid, a baj attól ott van csak nem foglalkozol vele, ha a fogad fáj sem életed végéig fájdalomcsillapítón élsz hanem megcsináltatod vagy kihúzatod, gyógyszeren függni nem szabad egy életen át!!!

2019. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Kedves #14-es válaszoló, köszönöm az értékes hozzászólását! Az igazság az, hogy olyan mélyen vagyok, hogy azon gondolkozom, bevegyem-e mind a 97 darab xanaxot, ami maradt még. Annyira mélyen vagyok, hogy gyógyulni sincs kedvem. Nincs semmim, amiért meg kéne gyógyulnom. Még a családomért sem, mert részben ők tettek tönkre. Anyám például a férjétől választotta, mikor az az ember engem megvert azért, mert magyar vagyok (ő német), és akkor még 14 éves voltam, kisfiú. Engem sehol nem vesznek emberszámba, csak mert nem vagyok képes bugyután vigyorogni, ami elvileg nagyon vonzó.
2019. ápr. 4. 06:49
 18/25 A kérdező kommentje:
Férjét*, nem férjétől.
2019. ápr. 4. 06:50
 19/25 anonim ***** válasza:
keress fel egy pszichológust, mielőbb!
2019. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Peterson : 12 szabály az élethez, ajánlom legalább a videókat megnézni, jó tanácsai/ötletei vannak, ő is egy pszichológus

https://www.youtube.com/playlist?list=PLfjSivjH-E3_i7U_G0Jgm..

[link]

2019. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!