Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gáz, hogy 17 évesen...

Mennyire gáz, hogy 17 évesen xanaxot és antidepresszánst szedek? Nem leszek függő?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 1. 17:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%

53%, köszönöm, hogy személyeskedés nélkül írod a kritikád.

1 - Az én pszichiáterem foglalkozott velem. Nekem más a tapasztalatom, mint a tiéd. Szerintem jó, hogy mindketten megosztottuk.

2 - A pszichológusokkal is más a tapasztalatunk. Háromnál jártam plusz a sulipszichológus. Utóbbival jót beszélgettem, a többi csak azt hajtotta, hogy miért nem akarom elmondani mitől vagyok ilyen, mi okozza a problémát. Na, ha tudtam volna, lehet, hogy nem ültem volna a rendelőjükben. Abban viszont 100%-ig igazad van, hogy kell egy személy, akiben bízik az ember és tud neki beszélni minden fájdalmáról és félelméről. Nálam ezt a szerepet a párom töltötte be és nem egy pszichológus.

3 - igazad van. Viszont az általad említett alternatívákról egyik előző válaszoló sem írt (vagy figyelmetlen voltam). Csak azt mondták, a gyógyszer rossz és gáz, ha valaki ilyen fiatalon szedi. Ezzel a kérdező nem jut előrébb, csak rosszabul fogja érezni magát. Ezért írtam, amit. Másrészt van, hogy olyan mélyen vagy a mocsárban, hogy hiába a légzéspraktika meg kutyafüle, egyszerűen nem megy. Nem tudsz felkelni, nem tudod legyőzni önmagad.

4 - Egyetértek, mégis másként látom. Épp az a bogyóban a pozitív, hogy elnyomja a tüneteket, amik miatt képtelen vagy teljes életet élni. Csökkennek a tünetek annyira, hogy kikelj az ágyból és elvonszold a popód a pszichoterápiára/a parkba/edzésre/akár csak a konyhába.

Ezért is írtam, hogy a gyógyszer mankó. Segít állva maradni, amíg gyenge vagy. Aztán, ha már megy a séta egyedül is, le lehet szépen tenni.


Én nem tudom ördögtől valónak tekinteni sem a nyugtatókat, sem az antidepresszánsokat. Én az életem és azt köszönhetem nekik, hogy sikerült leérettségiznem.


Kérdezőnek: nem kell magázni, 22 vagyok :-). Azt tudom csak tanácsolni, hogy fejezd be a sulit és lépj le otthonról, amint tudsz. Építsd le magadról azokat az embereket akik bántanak, akik sokkal több rossz érzést okoznak benned, mint jót. Szerezz egy macskát vagy kutyát. Nem viccelek. Szeretetet adhatsz, és ezt viszonozzák is. Van kiről gondoskodni, van kivel összebújni, van kivel dumálni, játszani.

És ahogy 54% is mondta, keress egy jó pszichológust, aki szimpatikus és ért is ahhoz, amit csinál. De szerintem ritka, mint a fehér holló :)

2019. ápr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

A PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction vagyis SSRI szedést követő szexuális zavar)


előbb inkább próbáld végig az alternatívákat, a gyógyszert csak végső esetben mert lehet többet árt mint használ.

2019. ápr. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem leszel. Már az vagy.
2019. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Ilyen alapon a fájdalomcsillapító, meg az orcsepp is függőséget okozhat."

Okoz is. Csak nem pszichikai, hanem fizikai függőséget.

2019. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!