Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen antidepresszánst...

Milyen antidepresszánst kérjek a pszichiáteremtől?

Figyelt kérdés

Eddig szedtem reboxetint, brintellixet most escitalopram-teva-t. Amit most szedek escitalopram már másfél éve szedem de a mellékhatása egyre súlyosabb. Már alig tudok elélvezni. A nemi szervem feláll de nem tud elélvezni, ja és néha még fel se áll, máskor amikor meg nem akarom spontánul feláll.Múltkor is szexeltem fiúmmal a kocsiban és nem tudtam elélvezni ami nagyon ciki volt!


Olyan új antidepresszáns kéne ami nem okoz ilyen szexuális mellékhatást. Milyet javasoltok? Melyik márkát?


2019. ápr. 12. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos mind ezt csinálja. A sportot javaslom. Annak nincs mellékhatása
2019. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es! Nem igaz hogy mind ezt csinálja! Inkább a kérdésre válaszolj. Sportolj te ha annyira javaslod. Én ha nem szedek gyógyszert hetekig fekszek az ágyban nem tudok felkelni.
2019. ápr. 12. 23:23
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha ilyen okos vagy akkor miért kérdezel? Nagy tévedésben élsz ha azt hiszed egy bogyóka megoldja a problémáid. Ha semmit nem akarsz tenni nem lesz jobb. A bogyókának is úgy van értelme ha közben dolgozol a megoldáson. Ez nem gyógyszer csak egy mankó ami segít járni. Nem au a cél, hogy életed végéig szedd,.hanem, hogy átsegítsena nehézségeken aztán elhagyd. De ha semmit nem akarsz tenni akkor edd a bogyót és ne panaszkodj,hogy impotens lettél. Valamit valamiért.
2019. ápr. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Ezek csak drogok,nem oldja meg a problémáidat,csak arra valók,hogy szedd,mert így tudnak rajtad kisérletezni. Nem meggyógyítani akarnak,ez nekik jót tesz,mert pénzbe kerül.
2019. ápr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ezeket szedtem, és nem volt ilyen problémám: Stimuloton, Trittico. Most Valdoxant szedek több, mint egy hónapja, és ez sem okoz merevedési zavart.
2019. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyéni érzékenység. Ezek a mellékhatásai. Majdnem mindenkinél jelentkeznek. Olyanról is hallottam, hogy miután leállt róla az illető akkor is megmaradt a tünet.
2019. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rexetin, Citalopram, Cymbalta, Velaxin nekem is mind ezt okozta (mármint nőként.)

Trittico-tól légzésproblémám volt, Yarocentől híztam. A doki meg közölte, hogy ne válogassak ennyire, valamit valamiért, de ha annyira akarom, válthatunk. Váltottam is... Orvost!!!!

Quetiapine-t kaptam végül, és ezt is szedtem, amíg szükséges volt, nem volt vele gond.


Akik szerint a bogyóka nem old meg semmit, és más módszer kell, nem akarom kívánni sem a depressziót, sem az alvászavart, de személyes vélemény, még a depresszión talán lehet másképp segíteni (nem egyszerű), a hónapokig tartó küzdelem az ágyban az elalvásért, majd reggel újra egy sikertelen éjszaka, közben mindenféle idióta tanács, mikkel próbálkozzon az ember, közben egy se ér szart se, ott már tényleg csak a tabletta jelenthet megoldást (megváltást)... Ki lehet keveredni, és le lehet tenni, de idő és energia kell hozzá. Nekem 11 hónap volt eddig a leghosszabb folyamatos gyógyszeres időszak. Valakinek évek...

2019. ápr. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak az általad leírt problémáim. De nem akarom valós betegségekkel tetőzni amit a bogyó okozhat. Ha elolvasod a mellékhatásait csodálkozom, hogy van aki beveszi.
2019. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig semmi nem okozott szexuális jellegű mellékhatást, eddig ezeket szedtem: Elontril, Olwexya, Ketilept, Abilify. Másféle mellékhatásokat viszont okoztak, amik miatt le is állították nálam mindet, szexuális mellékhatása nem volt egyiknek sem. Nő vagyok amúgy. Egyébként a dokidnak mondd, mi a problémád, olyan nincs, hogy te mondod meg, milyen gyógyszert kérsz, ezt nem is tudom, hogy gondoltad... Mondd, hogy neked ez nagyon fontos és olyat szeretnél szedni, ami nem okoz ilyesmit. (Ha nem találsz olyat, akkor én a helyedben inkább nem szednék semmit, de te tudod. Van, akinél vissza se térnek a normál szexuális funkciók az ilyen gyógyszerek abbahagyása után sem.)
2019. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!