Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok pszichológushoz, eredetileg szorongással és önértékeléssel kapcsolatos gondok miatt kerestem meg. Aztán ez súlyosbodott nagyon durván egy év alatt, amitől kialakult egy szintén brutális alvásgondom. Egy jó fél évre gyakorlatilag teljesen széthullottam. Napi 3-3 és fél doboz cigi, 6-8 energiaital + kávé. Hogy ezt ki tudjam fizetni, a napi kajám két zsemle és egy kis üdítő csapvíz volt, hogy elcsapja az éhséget. Mikor ez elért egy pontot, amit talán már földöntúli szenvedésnek neveznék, akkor sikerült a pszichológus segítségével nagyon gyorsan (értsd: 1-2 hónap) radikális és majdnem teljes javulást elérni. Viszont kezd visszajönni az alvásgond. Ha nem szól mellettem tv vagy laptop, akkor kezdetnek nem tudok elaludni. Film mellett is csak nagyon nehezen, éjfél-1 óra előtt nem igazán megy. Hétvégén igen, de a barátaim és a családom szerint péntek délután már úgy nézek ki, hogy várják, mikor fogok összeesni, szóval péntekre nekem már általában tényleg végem. És olyankor tudok aludni. Viszont itt is észrevettem, hogy bármennyit alszom, nem elég. A reggelek... Hát azok borzasztóak. Fáj a fejem, borzasztó ingerlékeny vagyok (pedig mondjuk reggel 9 után nálam békésebb embert nem hordott a hátán a föld), szóval nagyon nehezen és lassan érem el az "üzemi hőmérsékletet".

A másik gond az estére utolérő jelentős hangulatromlás. Mikor már olyan félhomály van kint, akkor elkezdem magam magányosnak érezni, elural az ürességérzés. Olyankor lehetetlen motiválni, pedig egy elég céltudatos ember vagyok.

Napközben, mikor már úgy nagyjából felébredtem, általában nagyon jó kedvem van. Napközben nagyon könnyű megnevettetni, örömet okozni nekem, azzal nincs gond.

De ez az alvásgond és a hangulatromlás teljesen kikészít.

Fiatal férfi vagyok, ha számít.


2019. ápr. 26. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Az energia italt teljesen le kellene tenned, és a cigarettát is. Nagyon veszélyesek az energia italok.
2019. ápr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az energiaitalokat abbahagytam. Most már nagy nagyon ritkán iszom, akkor is csak társaságban egyet-egyet tényleg ritkán.
2019. ápr. 27. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!