Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ezzel kezdeni?...

Mit lehet ezzel kezdeni? Fáradt vagyok. Olyan fáradt, hogy csak aludni szeretnék, semmi mást.

Figyelt kérdés
Jó lenne energikusnak lenni és frissnek. De csak a szorongás van és fáradtság. Hiába történnek jó dolgok. Minden helyett csak aludnék.

2019. ápr. 28. 10:06
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Egyébként nem csodálom, hogy depressziós vagy ha képtelen vagy elviselni ha más nem akarja azt csinalni amit mondasz. Annyira nem tudod elviselni, hogy egyből rosszat kívánsz neki. Mit műbelhetsz az ismerőseiddel ha egy idegennel ezt csinalod. Az ilyen emberek elől mimdenki menekül. Talán el kéne ezen gondolkozni és akkor nem bogyóktól várnád a megoldást. Szívesen!
2019. ápr. 28. 16:59
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

"Hétköznap nem tudok aludni a munkám miatt, felébredek sokszor, vagy korábban. Hiába fekszem le korán. A hétvégét végig alszom. Felkelni sincs kedvem. Igen tudom a sport jó, de annyira fáradt vagyok hozzá, hogy nincs erőm elkezdeni és nem is érdekel. Hétköznap mire hazaérek már rosszul vagyok a fáradtságtól, akkor fizikai képtelenség is lenne."

Semmi értelme olyan munkához ragaszkodni, ami ennyire kikészít. Nem neked való. Keress másikat, könnyebbet, kevésbé stresszeset. Nem éri meg a karriered kedvéért feláldozni az egészségedet.

Ha hétköznap nem fér bele a sport, akkor állíts fel magadnak olyan szabályokat, hogy sose mész lifttel, helyette lépcsőzöl, mindig leszállsz pár megállóval hamarabb, és a maradék távot gyalog teszed meg, stb.

Hétvégén muszáj felkelni, mert ha tényleg rendszeresen csak fekszel, attól teljesen természetes, ha depis leszel. Az is benne van az egészben, hogy télen kevesebb volt a fény, az is ront a hangulatunkon, de most már itt a jó idő, a világos, igenis menj el egy nagyot sétálni minden szombaton és vasárnap is: sport is, meg egyszerűen kedélyjavító is maga az, hogy kint vagy, a természetes fényen, a friss levegőn, és mozogsz. Az egyszerű gyaloglás is milliószor jobb, mint az otthon punnyadás.

Nem kell, hogy "érdekeljen" a sport. Csak csináld úgy, ahogy az orvosságot is beszeded, ha a doki felírja. Addig örülj, amíg nem orvos írja elő a sportot - meg főleg nem az orvosságot a sportmentes élet következményei miatt. Ilyen szemlélettel menjél el egy nagy körre minden szombaton és vasárnap.

2019. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
A munkám az életem. Nem karrier hanem hivatás. Ráadásul most kaptam meg egy olyan munkakört amit évek óta szerettem volna. Nincs ilyen munkalehetőség még egy. Ha elveszíteném meghalnék. Különösen most. Akkor már tényleg nem lenne miért felkelni. Gyalog járok dolgozni és nincs lift, szóval lépcsőzöm ha tetszik ha nem. De ez nulla a régi mindennapos testmozgáshoz képest. A hétvégével kapcsolatban igazad van. Próbálkoztam is párszor. De annyira semminek éreztem az órás céltalan sétát a régi biciklizés, túrázás és torna helyett. Ezeket meg nem tudom csinálni. Max a tornát óvatosan, túlságosan félek a kudarctól, hogy a 250 lábemelés helyett tudok majd csinálni 10et azt is keservesen. 🙁 És izomlázam lesz tőle másnap. Olyan mintha újra kéne tanulni járni. ☹
2019. ápr. 28. 21:34
 24/37 anonim ***** válasza:
53%

Ha a munkát ennyire szereted, az jó, legalább van célod. De, ha nem szeded a gyógyszereid, el fogod veszíteni a munkád.

Próbáld ki 3-4 hétig a gyógyszereid, aztán, ha van mellékhatás, abbahagyod és kérsz mást! Feleslegesen tönkre teszed az életed és az életminőséged, mert hülyeségekben hiszel a gyógyszereket illetően.

2019. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Már miért veszíteném el? Te valami jós vagy? Milyen gyógyszereket kéne szedjek? Már nem vagyok beteg, nem kell semmilyem gyógyszert szednem. Ha az ingyen drogra gondolsz akkor az egyrészt már elmagyaráztam, hogy nem gyógyszer, nem gyógyít meg. És nem úgy működik mint a fájdalomcsillapító. Ha beveszem megfájdul esetleg tőle a gyomrom ha abbahagyom meg 2 nap múlva elmúlik. Az egész hormonrendszert megborítja és az nem áll vissza pár nap alatt. Van akinek sosem. Persze majd kérek másikat, és én leszek a kísérleti nyúl mert fáradt vagyok. Tudod az a baj, hogy veled ellentétben nem laikus vagyok a témában. Plusz épp elég ismerősöm élete és egészsege ment rá ezekre a bogyókra. Az egyetlen sikertörténet egy kolléganőmé, ő csak 20 kilót hízott pont uhyan attól amit nekem is felírtak. A férjével most válnak mert 0 lett a libidója, és folyton röhögőgörcsei vannak ami kívülről nézve riasztó. De legalább ő jól érzi magát ezzel együtt. Bár letenni 10 éve nem tudja a bogyót mert akkor egyből nagyon rosszul lesz. A többi történet ennél csak rosszabb. Nyugodtan szedje akinek annyi esze sincs, hogy elolvassa a betegtájékoztatót. A gyógyszergyárakat is el kell tartania valakinek. 😉
2019. ápr. 29. 10:08
 26/37 anonim ***** válasza:
75%

Ez sima tavaszi fáradtság. Ilyenkorra kiürülnek a szervezet utolsó tartalékai is, a bolti vackokban meg semmi tápanyag nincs, amire szükséged lenne.

Szedjél valami nagy dózisú komplex vitaminkészítményt, vagy ennek hiányában legalább egy B komplexet egy kis plusz B1-el megfejelve. Csak ne valami gyógyszertári szart vegyél.

2019. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"Csak ne valami gyógyszertári szart vegyél."

Akkor hol vegyen vitamint?

2019. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Igen. Ez egyjó kérdés 🙂 Egyébként egész télen szedtem b komplexet (gyógyszertárit) D vitamincseppeket, cinket és elég sok zöldséget ettem akkor is, meg répalevet. Nem tudom mi maradhatott ki? Magnerotot is szoktam.
2019. ápr. 29. 20:51
 29/37 A kérdező kommentje:
Meg a vérnyomásom is alig üti meg a 100at pulzusom is 70 alattk. Lehet ez is közrejátszik
2019. ápr. 29. 21:23
 30/37 anonim ***** válasza:
84%
Hol vegyed? Minden városban van bio bolt, vagy ahogy éppen ott hívják. Vagy vegyél Lenkei vitamin csomagot, abban minden benne van, ami egy földi halandónak kellhet.
2019. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!