Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ezzel kezdeni?...

Mit lehet ezzel kezdeni? Fáradt vagyok. Olyan fáradt, hogy csak aludni szeretnék, semmi mást.

Figyelt kérdés
Jó lenne energikusnak lenni és frissnek. De csak a szorongás van és fáradtság. Hiába történnek jó dolgok. Minden helyett csak aludnék.

2019. ápr. 28. 10:06
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
A bio bolt az mennyivel jobb? Ugyan azt árulják csak háromszoros áron. Lenkei meg túladagolja a vitaminjait. Attól csak gyomofájást lehet kapni.
2019. ápr. 30. 10:34
 32/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nekem szóltál-e be hogy nem véletlenül vagyok depressziós-e, vagy sem, de mindegy is. Üldögélj akkor csak a magad problémáin, visszataszítónak tartom azonban, hogy más problémáját degradálod. Már ne is haragudj, de kinek képzeled magad? Nem szerda délután jó kedvemben lettem depressziós, de ha már ennyire a traumákkal kérkedésre mennénk, akkor közlöm, hogy nekem is bőven szép számmal kijutottak, és nem, képzeld, nem az, hogy randi előtt letört a körmöm. A terápián sem kényszeresen ismételgettetik veled a tegnapi vacsorád hozzávalóit, de ezt is említettem, csak nem akarod meghallani, mert te aztán mindent jobban tudsz. De amúgy leírtam, hogy az antidepresszáns vagy a terápia önmagában nem biztos, hogy elég, de nyilván ez is elkerülte a figyelmedet a múltbeli traumák miatt. Bár ebből is csak azt fogod felfogni, ami kényelmes, vagy beleköthetsz.
2019. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagy tisztában a depresszió fogalmával. Depressszió az mikor nincs ok amiért szomorú vagy. Én nem vagyok depressziós, hanem szomorú okkal. Ezen nem segít a dilibogyó. Kétlem, hogy hasonló problémáink lennének. És soha többet nem vagyok hajlandó beszélni róla. Pláne egy idegennek. Elég volt! Ez rossz nekem és minden porcikám tiltakozik ellene. De biztos használna ha te mondod ismeretlenként. Fáradt vagyok....ez a problémám. A többiben nem kértem tanácsot, miért szólsz bele?
2019. ápr. 30. 22:00
 34/37 anonim ***** válasza:
Nyilván magamat diagnosztizáltam depresszióval, és nyilván nincsen róla semmi fogalmam... Kettőnk közül egyértelműen inkább neked nincsen fogalmad a depresszióról, de ezt úgyse fogod belátni. Soha nem mondtam, hogy akárcsak érintőlegesen megnevezd egyetlen okát a szomorúságodnak, traumákat emlegettél, hogy neked az jaj így meg úgy van - van másnak is, lehet, hogy ez hihetetlen. A korábbi válaszokban végigmentek az emberek mindenen kb, ami a depresszión túl a fáradtságot okozhatja, de te kikérted magadnak, hogy mi az hogy vérvételt, kivizsgálást mernek emlegetni, hiszen hát te már azon voltál, és mennyire kifárasztott téged (amit az eredeti kérdésben nem említettél, tehát ha már ennyire szeretsz azon lovagolni hogy jaj idegenek, akkor 1. miért tőlük kérsz tanácsot? 2. tájékoztasd őket a dolgokról, vagy ne sértődj meg mindenen, tudod, ahogy egy értelmes felnőtt ember cselekedne, aminek magadat állítod be). Az orvos, aki a szemét idegenekkel ellentétben elvileg tisztában van az állapotoddal, antidepresszánst írt fel, gyaníthatóan mert orvosilag ezt tartotta megfelelő megoldásnak, de nem vagy hajlandó rá, oké. De akkor ne várd, hogy jobban legyél, pláne ne rágalmazz valamit, ami rengeteg embernek segített (akikben volt annyi, hogy ne utasítsák el a segítséget), ahhoz meg pláne nincs jogod, hogy támadóan minősíts bárki mást, aki az általad egy nyilvános fórumon feltett kérdésre, az általad elcsepegtetett információmorzsák alapján próbált tanácsot adni. Ha nem akarod hallani a választ, ne tegyél fel kérdést. Ha a pszichológus majdnem elsírta magát a történeted hallatán, akkor nem jó szakember - mielőtt nekem esel, hogy milyen szörnyen elbagatellizálom ezzel a problémád (mint ahogy egyébként te kisujjból megtetted mások problémájával) ez nem a téged ért trauma nagyságát minősíti, hanem magát a szakembert, akinek elvileg tudnia kéne kezelni a rosszabb helyzeteket is (mert mindig van rosszabb, a sürgősségis orvos sem szaladhat ki sírva a műtőből, hogy ő nem bírja ellátni az autóbalesetben súlyosan sérült, frissen elárvult kisbabát, mert ez neki túl sok), ha pedig nem tudja kezelni, mert az ő tudása és képességei az ilyen jellegű problémák kezeléséhez nem elegek, arról kellő profizmussal kellett volna tájékoztatnia, és olyan szakembert ajánlania, akinek esetleg ez a szakterülete. Vannak szomorúbb, és vannak vidámabb sorsok, de a szomorúbb sors nem jogosít fel arra, hogy valaki szemétként viselkedjen. Segítséget akartál kérni, megkaptad, sokszorosan, de neked nem jó - ezen a ponton már nem lehet mit csinálni. Nincsen csodavitamin, nincsen az a 10 órás alvás, ami segíteni fog, csak az, ha szembenézel a problémáiddal és a múltaddal.
2019. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Te nagyon vicces vagy. Hibás vagyok mert nem fogadom el a szakember által ajánlott gyógyszert. Majd pár sor után leírod, hogy nem volt hozzáértő ha majdnem elsírta magát. Szóval tulakdonképpen egy hozzá nem értő ember gyógyszereit kéne suednem? 😁 kiváló tanács. Köszi. Rengeteg emberen segített a gyógyszer? Hmmm akkor én biztos a kivételt lépező 23 emberrel találkoztam akiknek tönkre tette az életét. Valahogy nem győzött meg az általad emlehezett rengeteg ember akik közül egyel sem találkoztam/beszéltem. De biztos igazad van. Kár hogy már neves pszichiáterek/ pszichológusok is elvetik a gyógyszer hatékonyságát lásd Feldmár, Szendi stb. Régen érvágással gyógyítottak minden betegséget. Az antdepi is ilyen. Képzeld volt aki attól is jobban lett a magasvérnyomásosok és akinek túl sok volt a vörösvérsejtje. A többiek meg sokkal rosszabbul. A múltaddal nézz szembe te és éldegélj benne ha nincs jelened. A múlt elmúlt. Hulla felesleges foglalkozni vele, nem lehet megváltoztatni. Veled ellentétben tanultam pszichológiát....így tudom mi a depresszió hivatalosan. Csak sajnos ezt sok pszichiáter elfelejti és halálesetekre, szakításokra is osztogatja a bogyóit. Amit gyásznak hívnak. És teljesen normális érzés. Megsértődni meg te sértődsz meg. És csinálsz versenyt abból kinek volt rosszabb. Engem pont nem érdekel neked vagy másnak milyen. Nekem attól nem lesz se jobb se rosszabb. Még egyszer leírom. Fáradt vagyok és álmos és alacsony a vérnyomásom. Ez a bajom, nem amirr a tanácsaidat osztogatod. Az életem már jó irányban halad és orvosilag kivizsgáltak tetőtöl talpig. Nincs tőbb vizsgálat amire elmehetnék! Elég nehéz a felfogásod ha többször leírom és nem érted!
2019. máj. 1. 08:06
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Végigolvastam az összes választ, és úgy érzem írnom kell neked, segíteni szeretnék.

Én mesteren végzős pszichológus hallgató vagyok, és teljesen megértem, hogy nem szeretnél gyógyszert. Nem is értem, minek győzködnek ennyit. Jól teszed, hogy hagyod a fenébe.

Viszont, a sportot mindenképp el kellene kezdened. Teljesen butaság, hogy a kudarctól és az izomláztól félsz. Egyszerűen baromi nehéz elkezdeni és tényleg fájdalmas az eleje, de idővel egyre könnyebb lesz. Nem üres okoskodásnak írom, hanem átmentem ezen. Állandóan fáradt voltam, egyenesen rozogának éreztem magam huszonévesen, feküdtem az összes szabadidőmben. DE elkezdtem. Azt az edzést, amit így 2 év után bármikor zsigerből megcsinálok, még alváshiányosan is, akkor alig bírtam végigcsinálni, hangosan lihegve köptem ki a tüdőmet, folyamatosan meg kellett állnom, és másnap olyan izomlázam lett, hogy alig tudtam leülni a retyóra. :D Nem kell félni a kudarctól, mert biztos lesz az elején - már, ha így fogod fel. Az energiaszinteden pedig hosszabb távon nagyon sokat segít, és a vérnyomásproblémán is.

Étrended egyébként milyen?


A másik dolog, hogy jóindulattal mondom neked, hogy a terápia elutasítása szerintem helytelen tőled. Nemcsak olyan terápiás módszer létezik, hogy elmeséled az egész múltad, és visszamentek Ádámig és Éváig, egy jó szakembernek látnia is kellene, hogy nálad ez nem működik. Teljesen más módszerekkel kellene próbálkozni. A terápia nem arról szól, hogy sajnálgattok téged közösen és picsogsz a múlton. Sem pedig arról, hogy megváltoztasd a múltat. Arról szól, hogy a negatív események jelenben történő kedvezőtlen hatásait próbáld csökkenteni, a jó terapeuta ebben segít.

2019. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. A helyzet azért bonyolultabb. De igen.....sajnos tesmozgás nélkül jelentős javulásra nem számíthatok. A terápiával kapcsolatban is igazad van. A kérdés honnan tudja az ember ki a jó terapeuta. A tb által igénybevehető helyen azt montdták ha nem vagyok hajlandó szedni a gyógyszert nincs semmi értelme a terápiának. Meg azt is mondták, hogy olyan súlyos a helyzet, hogy pár hét múlva a munkámat sem fogom tudni bogyók nélkül ellátni. Ehhez képest kaptam egy új nehéz munkafeladatot, és szuperül megcsináltam. Szóval ilyen helyre ahol bíztatás helyett a lehúzást kapom nem látom értelmét visszamenni. A magánrendelés pedig 10e körül van egy alkalom. És mi alapjám válasszam ki, Kovács Béla vagy Tóth Juli neve szimpatikusabb? Havi 1 alkalmat még ki tudnék fizetni. De gyakoribb foglalkozásra nem lenne pénzem. Pláne úgy, hogy ennyi pénzért végig próbáljak többet is mire végre egy megfelel majd. Ez így elég kilátástalannak tűnik és semmi kedvem/erőm belekezdeni. Jártam már nagyon rossz pszichológisnál életem során. Az ilyen élményektől szeretném megóvni magam a jövőben.
2019. máj. 3. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!