Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van így ezzel?

Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Az élet sok szakaszában csak bekerül az életébe egy tekintélyszemély (egy tanár, egy barát, egy párkapcoslat, egy szülő, bármi) és egy idő után függeni kezdesz a megerősítéseitől. Tehát hogy ha megdícsér jónak érzed magad, ha nem, vagy rosszat mond, akkor a padlóra visz. Sőt a dícsérete is csak rövid ideig tart ki mint hatás, és pár nap vagy 1-2 hét múlva újra szükség van rá.


Mi ez? Mitől van? hogy lehet leküzdeni?


2019. máj. 10. 13:52
 1/1 hosszúhajú ***** válasza:
én így működöm - de nekem borderline személyiségzavarom van - de nyugi, ettől te még nem vagy borderline! csak ránk azért ez jellemző hogy társfüggők vagyunk ( nem feltétlen párkapcsolat kell hogy legyen, lehet anya is ) nem állunk meg a magunk lábán, ha nem kapunk folyton megerősítést, és ha meg is kapjuk az sem elég, mert állandóan azt keressünk, és ha nincs, akkor nullának érezzük magunkat. és persze szeretet is kell hozzá. de még az is hozzá tartozik nálunk, hogy ez a személy számunkra atyaisten, az ő szava szent, amit mond az van és kész. amit te írsz önmagában még nem elég, és önmagában túlzott önbizalomhiány is lehet, na meg önállótlan függés... csak leírtam mibe passzol bele teljesen.
2019. máj. 11. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!