Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem okoz semmi és senki...

Miért nem okoz semmi és senki örömet?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem semmihez, csak dolgozok, gépezek, meg alszok. Kb ennyi a napi rutin. Vágynék barátokra, társra, de egyszerűen nincs kedvem kapcsolatokat felépíteni, és a legtöbb embert unalmasnak tartom, sőt én is unalmas vagyok. csupa olyan dolgok érdekelnek, amik másokat nem, amiket meg ők csinálnak, az engem nem érdekel. Már többször megpróbáltam nyitni mások felé, érdeklődtem felőlik (mégha nem is érdekelt hogy mi van velük) próbáltam nevetni azon amit mondanak, de csak erőlködés, igazából nem éreztem igazi örömet. Mit tehetnék, hogy jobban érdekeljen az, ami körülöttem folyik? Ti éreztétek már hasonló helyzetbe magatokat?

2019. máj. 11. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyna nincs hog yami téged érdekel, az senki mást nem. Olyan van, hogy akörnyezetedben nincs olyan, akit érdekelne.
2019. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez kb. a depresszió, azt teheted ellene, hogy orvoshoz fordulsz.
2019. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Ataraxiáról hallottál már? Személyszerint törekszem rá, hogy elsajátítsam ezt, már csak önvédelemből is mert a világ nem jó vagy rossz hanem közömbös! Növelni tudod a dopamin szintedet élénk színű zöldségekkel-gyümölcsökkel meg sok Hofi felvétellel!
2019. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, az tény, hogy kevés ember van a közelembe, akiket érdekelnek ezek a témák. először én is a depresszióra gondoltam, viszont alapjába véve pozitív a jövőképem, ami a megélhetést illeti, és vannak céljaim is, próbálom mindig meglátni a dolgok jó oldalát, viszont nagyon közönyös vagyok szinte mindenre, kivéve a társamat és 1-2dolgot,amit szeretek csinálni, bár ezt is fel lehet fogni egyfajta depresszionak. hmm kedves utolso, most megkivantam a zöldségeket :D
2019. máj. 11. 22:47
 5/7 anonim válasza:
0%
hogy mér nem okoz örömöt semmi? hát mit tudom én.
2019. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyhe depresszió, menj pszichológushoz, és töretlenül keresd a lehetőségeket. A huszadik csak bejön. Csatlakozz facebook csoportokhoz, mindenféle valóságos közösségekhez olyan témában, ami érdekel, a helyi művelődési házban biztos vannak. Hallgass előadásokat, keress önkéntes lehetőségeket, járj el uszodába vagy konditerembe, az barátszerzési lehetőség. Ha nem nagyon bizarr az ötlet, szerezz egy kutyát, azon keresztül is barátkozhatsz.
2019. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!