Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem foglalkozik senki...

Miért nem foglalkozik senki azzal, hogy talán depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, elrontottam a pályaválasztásom, senki sem veszi komolyan azt, hogy mekkora lelki teher alatt állok most.

Most fogtam fel, hogy én alakítom az életem és mekkora felelősség. Újrafelvételi, kiiratkozás intézése, a felmerülő költségek visszafizetése, munkakeresés.

Kiöntöttem a lelkem a szüleimnek, hogy én ezt nem bírom, egy nagy nullának érzem magam és hogy segítsenek.

A válasz az volt, hogy biztos csak egy fiú miatt bőgök, hagyjam abba. Pedig ez nem igaz. Nincs is senkim, nem is volt, nem is lesz.

Minek is szenvedek az egész életemmel? Mindig én szívtam meg eddig is. Mindenki gyűlöl, senki nem keres.

Ha felkelek, pár pillanatig jól érzem magam, aztán felébred az újdonsült legjobb barátom is, a depresszió, és emlékeztet, mekkora senki is vagyok valójában. És kérdezgeti, hogy miért miért miért döntöttél ennyire rosszul?


Nem tudok kihez fordulni. Egyedül vagyok. Félek.


2018. nov. 6. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Írtam privátba.
2018. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy azt hiszik tudat alatt, hogy ha nem vesznek tudomást a bajról, akkor az nem is létezik. Az én dolgaimat se vették komolyan a szüleim soha, az apám még most sem. Pedig ott állnak a papírokon feketén-fehéren a diagnózisok, kórházban is kezeltek, zárt osztályon is voltam, és egyszerűen nem hiszik el / fogják fel, hogy komolyan valami bajom van. Hát ez van. Én neked is csak azt tudom javasolni, amit én tettem, hogy fordulj szakemberhez (én pszichiáterhez mentem anno, írt gyógyszert meg elküldött pszichológushoz).
2018. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Objektíven nézve ennek több oka is van annak, ha ezt nem veszik komolyan. Először is a középiskola végeztével nagyon sok 18 éves lány átesik ezen. Legalábbis az én környezetemben számtalan személynél megfigyeltem, hogy ha nem sikerült a felvételi, akkor hónapokig csak kisírt szemekkel, napszemüvegben lehetett őket látni, valamint B terv gyanánt azt látták a legjobbnak, ha azonnal megházasodnak és szülnek. Továbbá ennek a generációnak a szülei olyanok, hogy nehezen értik meg ezeket a lelki gondokat, hiszen ők mindig sokat dolgoztak, kisebb volt az igényük az egyetemi oktatásra, valamit nem látták ilyen kilátástalannak a helyzetet, ha el kellett menni szüretelni vagy betonozni a megélhetésért.


Lehet, hogy most kicsit kegyetlennek vagy előítéletesnek hangzott ez a dolog, de nagyon is megértelek. Én is túl vagyok már pár kudarcon, valamint azzal sem tudlak hitegetni, hogy az élet sokkal könnyebb, mint amilyennek látszik... de azt biztosan megmondhatom, hogy még nagyon fiatal vagy, nagyon erős tudsz lenni (ha akarsz) és még ha senki is lennél (nem vagy), akkor is felépíthetnéd nulláról az egész új és boldog életed. :)

2018. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!