Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a hírtelen...

Mit tehetnék a hírtelen megjelenő traumatikus rémképek ellen? Nagyon kikészítenek.

Figyelt kérdés
Átmentem egy elég szörnyű és hosszan tartó traumán. Már úgy érzem kiveredtem belőle. De időnként teljesen váratlanul a semmiből előjönnek olyan szörnyű emlékképek amikre már nem emlekeztem. Gondolom elnyomta a tudatom. Ilyenkor nagyon rosszul érzem magam mentálisan, nyomasztó érzés és rettegés fog el. És úgy érzem beleőrülök. Nem tudok kivel beszélni a dologról, sem senkitől tanácsot kérni. Mikor még mindennaposak voltak a rémálmok és rettegés, elmentem Tb pszichiáterhez. De Látványosan sajnált és felírt gyógyszert. Mondtam, hogy nem akarok gyógyszert de nem érdekelte. Azt mondta anélkül nem ér semmit a pszichoterápia sem és nem leszek jobban, csak rosszabul. Ettől az elménytől már öngyilkossági gondataim lettek, hogy ide jutottam, még rosszabb lett minden. Ezért nem mentem vissza és úgy döntöttem nem hagyom magam és nem volt igaza a pszichiáternek, mert már sokkal jobban vagyok mint akkor. De ezekkel az időnként megjelenő rémképekkel nem tudok mit kezdeni. Fizetős pszichológusra nincs pénzem sajnos, így azt ne ajánlgassa senki.

2019. máj. 14. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ezt nevezik PTSD-nek.

Megtapasztaltam magam is.

Nekem szakember segített nagyon sokat (pszichoterápia keretében).

2019. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a válasz 0%-ban volt hasznos!
2019. máj. 15. 06:41
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Emlékbetörés, a PTSD vezető tünetei közt van.
2019. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezzel szerinted valami újat mondtál? Megszűntetni akarom nem 25ször meghallgatni amit eddig is tudtam. A válaszod 0%-ban hasznos.
2019. máj. 17. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is komplex PTSD-s vagyok, terápiával lehetne, de annyi rossz terapeutával találkoztam már, hogy nem tudok kit ajánlani, vagy módszert.
2019. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem az a legrosszabb az egészben, hogy úgy érzem eltapostak. És egy szerencsétlen lettem. Nem tudtam semmit profitálni az egészből és emeltfővel lezárni sem. A rémképek meg el sem tudom hinni, hogy velem történtek. Korábban minden rosszból kihoztam valami jót. Ebből semmit nem lehetett így csak egy értelmetlen szörnyűség.
2019. máj. 17. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!