Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy érezzem magam biztonságba...

Hogy érezzem magam biztonságban a szüleim nélkül?

Figyelt kérdés
16 éves létemre sehol nem érzem magam biztonságban a szüleim nélkül, ha nincsenek ott tehetetlennek érzem magam. Aludni sem merek egyedül, csak anyukámmal. Nehezen nyitok/nyílok meg emberek felé, annyira nem is vágyom barátokra, inkàbb csak arra, hogy a szüleim velem legyenek.(ettől függetlenül járok iskolába, csak nem érzem ott túl jól magamat)Kiskoromban is ilyen voltam, mindig sírtam ha otthagytak az oviban. Én alapvetően elég szerény természetű vagyok, és inkább introvertált. Jártam ezzel a problémával több pszichológushoz is, próbálkoztak különböző tréningekkel is, de ha ezek nem hatottak, mit lehet tenni?

2019. máj. 22. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukád mit gondol erről?
2019. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Néha már szerinte is túlzás..
2019. máj. 22. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Éppen most olvastam egy tök jó könyvet: Örökölt sors.

Meg fogod érteni, ha elolvasod, hogy mit kell tenned és egyértelmű lesz a válasz.

2019. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig ebben neki is szerepe van, elég vastagon. Szerintem érdemes lenne megpróbálni, hogy a szüleiddel közösen járjatok pszichológushoz, mert nem normális a köztetek lévő kapcsolat, nem alakult ki egészséges kötődés.
2019. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es hozzászólónak igaza van.
2019. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Család terápiára lenne szükség, mert a szüleidnek valóban szerepe van abban hogy valahogy ez a leválási folyamat erősen késésben van. Nem maradhatsz így, ha egyik pszichológus nem segít menj egy másikhoz, de szerintem itde be kell vonni a szülőket is, hiszen ők azok akikről nem tudsz valamiért leszakadni.
2019. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azzal nezz szembe, h lassan eljon az ido, hogy neked kell biztonsagot adnod a szuleidnek. Ezt ugy ertem, h ok akkor is ott vannak veled es figyelnek teged amikor megtanulsz repulni es tudatod veluk, h jo szulok.
2019. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!