Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarra valaki szed...

Alvászavarra valaki szed hatékony gyógyszert, ami nem benzo tipusú? Már sokat próbáltam, kevés sikerrel. Trittico, Mirzaten, Valdoxan, Kventiax. Ezek nem működtek.

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Ezek alapvetően antidepresszánsok. Zolpidem, zaleplon, zopiclon. Ezeket próbáltad?
2019. jún. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a Stilnox több, mint 10 évig be is vált, csak aztán tavaly terápiáról elküldtek az addiktológiára altató függőséggel. Tavaly ősszel le is szoktam, de azóta sem kaptam más hasonlóan hatékony gyógyszert.
2019. jún. 2. 20:00
 3/4 Vadi13 válasza:
0%

Hello!

Amiket felsoroltál valóban antipszichotikumok, kivétel A Valdoxan,ami egy új generációs antidepresszáns. Hatóanyaga az "agomelatin" ,ami kimondottan úgy működik, hogy az agy specifikus idegsejtjeiben lévő egyik legfontosabb neurotranszmittert a szerotonint (5-HT) ,melatoninná alakítja át ami pedig az úgynevezett "alváshormon", tehát kifejezetten altató hatású.

Ezért érdekesnek találom hogy nálad a Valdoxan sem vált be mint alvást elősegítő gyógyszer.

Persze minden ember másképp reagál bizonyos hatóanyagokra,valószínűleg ez lehet a háttérben.


A másik pedig, hogy Stilnoxot szettél sokáig ami elhiszem hogy hatásos volt de tudni kell, hogy a stilnox hatóanyaga a zolpidem- tartarát is az úgynevezett "benzodiazepin szerű" vegyületek közé tartozik!!

Tehát ha semmiképp sem szeretnél benzodiazepin vagy a szerű szert szedni akkor kérdezz az orvosodnál rá pl. a barbiturátokra. De természetesen mint majdnem minden gyógyszerre, hosszú távon ahhoz is hozzá lehet szokni!

Még egy utolsó dolog ami eszembe jutott a Dormicum.. Hatóanyaga a midazolám ,de az is benzodiazepin,és ugyan kiírja a pszichiáter, De egyébként egy műtéti altató szerről beszélünk! Szóval elmondhatjuk ,hogy a "benzók" között a legerősebb altató hatású szer (a stilnox ehhez képest kutyafüle)!!!

Ha valamit segítettem örülök, ha már tudtad ezeket, akkor is örülök!;)

Üdv.

2019. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
13%

Elolvastad már egyáltalán a Kventiax leirását?

Elmebajra adják és az egyik mellékhatása, hogy meg lehet tőle halni.

Hogy lehet ilyet beszedni??

2019. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!