Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek?...

Mi értelme van az életnek? Komolyan érdekelne mások véleménye. Csak olyanoké akik szerint van.

Figyelt kérdés

Ez a halál dolog, számomra teljesen értelmetlenné tesz mindent. Hiába csinálok bármit minden itt marad. Szeretnék hosszútávra tervezni, energiát befektetni dolgokba de teljesen értelmetlennek érzem, hiszen akár a következő pillanatban véget érhet az életem. Ez majdnem meg is történt 2 évvel ezelőtt. Azóta érzem ezt az értelmetlenséget. Persze a pillanatnak is lehet élni. De a pillanat sokszor rossz. Vagy sokszor következménye van a jövőre amiért az ember nem mer meglépni dolgokat. Igen tudom maga az út a cél. De egyre kevésbé érzem, hogy ez igaz lenne. Nem történik semmi rendkívüli.....

Még azt sen lehet tudni van e valahol valami folytatás. Ez nem ilyen felkötöm magam fára bejegyzés. Egyáltalán nem sueretnék meghalni soha! Borzasztóan félek tőle mióta majdnem megtörtént és rettenetrsen elszomorít ez a rendszer. Hogy szinte semmi ráhatásom sincs az egészre.


2019. jún. 5. 11:36
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

7. Attól, hogy én nem látom az értelmét, még lehet, hogy van. Épp keresni próbálom. Mert így igen nehéz és szomorú is.

Tudjátok mielőtt majdnem meghaltam. Azt hittem halhatatlan vagyok. Nem szó szerint. De valahogy nem gondoltam, hogy velem bármi komoly dolog történhet. Majd ha öreg leszek megbetegszem és meghalok. De ez még nagyon messze van. Sosem gondoltam, hogy ez fitalon is bármikor megtörtenhet, csak úgy. Hiába nem keresed a bajt és egészseges életet élsz. Ti még lehet mind halhatatlanok vagytok ahogy én is voltam. Onnan olyan könnyű könnyelműen beszélni a halálról. De amikor megtapasztalod a közelségét és a saját sebezhetősegedet. Onnantól minden megváltozik és értelmetlenné válik.

2019. jún. 5. 13:30
 12/36 A kérdező kommentje:
A legyártott szervek rajtam már nem segítenek. Talán azokon akik most születnek meg. Bár azt is kétlem. Mikor annyi betegséget még ma sem tudnak gyógyítani. Nem idős embereken hanem fiatalaokon sem. A beavatkozások fájdalmasak. Az ember azt hinné a fájdalomcsillapító mindent megold. Pedig az csak csillapító nem megszűntető.
2019. jún. 5. 13:34
 13/36 anonim ***** válasza:

"Látod ezt nem értem. Lélek szabadsága?"

Akit anya szült, azokból kevesen értik, érezhetik a valódi, felhőtlen boldogságot! A keleti tanítások próbálják az embereket felvilágosítani erről. Nézz utána!

Minden ember a körnek csak egy cikkelyében él és gondolkodik, miközben úgy véli, hogy az a teljes kör.

A lélek akkor lesz csak szabad, ha ez a cikkely kiszélesedik már már eléri a teljes kört.

2019. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Az élet értelmét soha nem fogod megtudni és senki megmagyarázni, legfeljebb azt, hogy hogyan adjunk értelmet a saját életünknek.
2019. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Nevezz már meg a Földön pár embert akit nem anya szült. Vagy csak szülj egy gyereket epidurális érzéstelenítés nelkül és érezd magad lelkileg szabadnak a kitolási fázisban.
2019. jún. 5. 14:20
 16/36 anonim ***** válasza:
Minden ember boldognak születik! Csak neveltetése teszi azzá akivé válik! Minden csecsemő arcán lehet látni azt a felhőtlen boldogságot, és a madarak is mind boldogok! De ma már a média, (újságok, rádió, televízió, internet) idejekorán befészkeli magát a lélekbe, és attól kezdve már rabszolgává tett mindenkit!
2019. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Na itt van a baj. Ha folyton arra gondolsz, hogy tök mindegy mit építesz az életedben az úgyis az enyészeté lesz, akkor szenvedni fogsz, mint azt már a mellékelt ábra mutatja. Halál...ha rájönnél, hogy ki vagy valójában, akkor kacagnál azon, hogy "halál" mivel tudnád,hogy a lélek örök és megértenéd az anyagi dolgok természetét, miszerint minden mulandó ami nem szellemi.

Javaslom olvasd el Eckhart Tolle A MOST HATALMA c. zseniális könyvét. Minden benne van amire kerested a választ.

2019. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
53%
"Élj szabadon mint a madár" Ne kötelezd el magad sem a szülői gondviselésnek, sem a társadalmi elvárásoknak, akkor lesz a lelked "szabad". Ha felszabadítod magad, eléred a boldogságot is, és már nem töprenkedel az élet értelmén!
2019. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

"energiát befektetni dolgokba"

Az energiát nem befektetni kell, hanem épp hogy kivonni a dolgokból! Sajnos ezt teszi az emberekkel a média! Leköti az összes szabad agykapacitást, ami ahhoz kell, hogy a boldogságot felismerje. Mert nem érzi magát boldognak, ezért zuhan egyre mélyebbre!

2019. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Látom nagyon belelendültél utolsó. De bebuktad mert se tvt nem nézek se rádiót nem hallgatok.
2019. jún. 6. 22:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!