Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek?...

Mi értelme van az életnek? Komolyan érdekelne mások véleménye. Csak olyanoké akik szerint van.

Figyelt kérdés

Ez a halál dolog, számomra teljesen értelmetlenné tesz mindent. Hiába csinálok bármit minden itt marad. Szeretnék hosszútávra tervezni, energiát befektetni dolgokba de teljesen értelmetlennek érzem, hiszen akár a következő pillanatban véget érhet az életem. Ez majdnem meg is történt 2 évvel ezelőtt. Azóta érzem ezt az értelmetlenséget. Persze a pillanatnak is lehet élni. De a pillanat sokszor rossz. Vagy sokszor következménye van a jövőre amiért az ember nem mer meglépni dolgokat. Igen tudom maga az út a cél. De egyre kevésbé érzem, hogy ez igaz lenne. Nem történik semmi rendkívüli.....

Még azt sen lehet tudni van e valahol valami folytatás. Ez nem ilyen felkötöm magam fára bejegyzés. Egyáltalán nem sueretnék meghalni soha! Borzasztóan félek tőle mióta majdnem megtörtént és rettenetrsen elszomorít ez a rendszer. Hogy szinte semmi ráhatásom sincs az egészre.


2019. jún. 5. 11:36
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy honnan jön az az információ ami leköti az agykapacitásaidat, nem ez a lényeg! Hanem, hogy a boldog ember nem keresi az élet értelmét, mert az él szabadon mint a madár!
2019. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
A lélek örök! Nincs a testbe zárva.
2019. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
21. Amit írsz az alapján ürítsem ki a tudatomat és zümmögve nézzek evy gyertyalángot gondolatok nélkül. Klasszul hangzik. Ki mondta neked, hogy én boldog vagyok? Nem is tudok az lenni mert teljesen értelmetlennek látom az életet a halál fényében. 22. A lélek örök és nincs a tesbe zárva? Honnan tudod? Hol a bizonyíték. Jelen esetben ha élsz és nem a másvilágról írkálsz ide bizony tesbe vagyunk zárva és a testünk hat a lelkünkre is. Ha nagyon beteg vagy és nagyon szenvedsz a lelked is szenvedni fig. Emlekeim szerint Jézus sem nevetgélt a keresztfán.
2019. jún. 7. 14:07
 24/36 anonim ***** válasza:

"Amit írsz az alapján ürítsem ki a tudatomat és zümmögve nézzek evy gyertyalángot gondolatok nélkül. Klasszul hangzik."


Próbáld ki néhány alkalommal. Nem kell "zümmögni", és nem muszáj hozzá a gyertyaláng sem. Rengeteg depressziós emberen segített már a meditáció. És mivel bizonyítékokra vágysz, leírom: klinikai kutatások szerinta rendszeres meditáció megváltoztatja az agyszerkezetet, csökkentve például a félelemközpont méretét, ezáltal egy harmonikusabb és kevésbé stresszes alapmentalitást felépítve.

2019. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Igen valóban sokan mondják. De fogalmam sincs hogy kell meditálni.
2019. jún. 7. 15:45
 26/36 anonim ***** válasza:

Borzasztó egyszerű. Kényelmesen leülsz, ahol nem zavarnak mások, beszűrődő erős zajok, stb.

Ellazulsz, befelé figyelsz. Megpróbálsz nem gondolni semmire - ez eleinte nehéz lesz, de ne erőlköldj, egyre jobban fog menni. Előbb-utóbb egy olyan állapotba kerülsz, mint alvás előtt, ez egy nagyon kellemes, "légies", nyugodt állapot, nem érzed a testedet - eleinte ebből még sokszor ki fogsz zökkenni. De jobban és jobban megy majd.


Egy-egy ilyenből felfrissülve "ébred" az ember, és alapvetően megváltoztatja a kedélyét, minél többet csinálja. Nyugodtabbá, elfogadóbbá válik. Egyesek szerint kreatívabbá is.


Itt van egy egész jó leírás hozzá, bár én annyira nem tartom fontosnak a testtartást és a különböző kézmozdulatokat. Igaz, nem is vagyok meditációs guru. :)


[link]

2019. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Teljesen értelmetlennek tűnik. Ha meghalok szerintem rá rogok érni semmire nem gondolni. De ettől maximum elalszom. Egyébként sem lehet semmire nem gondolni, mert akkor már nem létezel. Szerintem ez egy nagy kamu. Elég kreatív vagyok.....
2019. jún. 7. 23:40
 28/36 anonim ***** válasza:

"Egyébként sem lehet semmire nem gondolni, mert akkor már nem létezel"


Éppen ez az egyik módja annak, hogy megtapasztald, hogy TE nem a gondolataid vagy. És nem is az érzéseid.

2019. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Hanem a nagy semmi 😁😁😁 szuper
2019. jún. 8. 11:32
 30/36 anonim ***** válasza:

"ürítsem ki a tudatomat és zümmögve nézzek evy gyertyalángot gondolatok nélkül"

Bocs hogy csak most válaszolok! Nem a tudatot kell kiüríteni, hisz erre senki nem képes. Csupán az agyat kell némiképp feldoppingolni, hogy könnyebben oldja meg a problémákat. Ha az agyban nincsen káosz, rengeteg energia marad szabadon!

És valóban, -jeleztem már korábban, hogy nézz utána a keleti tanításoknak,- a meditáció alapja a levegővételre való figyelés. Ez minden keleti tanításnak az alapja.

Ha némi plusz oxigén jut az agyba, ezzel könnyebben oldja meg problémáit, pontosabban, helyesebben működik!

Aki istenhez imádkozik az is sóhajt egy nagyot! Mire imáját befejezi megtörténik az isteni csoda! Az agy a némi plusz oxigéntől képes megoldani azt a gondot amiért imádkozik. Ezt nem tudva, nem értve, még jobban megerősödik istenbe vetett hite!

Tehát nem a gondolkodást kell tompítani ahhoz, hogy elérd a boldogságot, csupán helyesen kell lélegezni! De ha ezt anyád nem tanította meg, utólag már nagyon nehéz elsajátítani.

2019. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!