Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van az életnek?...

Mi értelme van az életnek? Komolyan érdekelne mások véleménye. Csak olyanoké akik szerint van.

Figyelt kérdés

Ez a halál dolog, számomra teljesen értelmetlenné tesz mindent. Hiába csinálok bármit minden itt marad. Szeretnék hosszútávra tervezni, energiát befektetni dolgokba de teljesen értelmetlennek érzem, hiszen akár a következő pillanatban véget érhet az életem. Ez majdnem meg is történt 2 évvel ezelőtt. Azóta érzem ezt az értelmetlenséget. Persze a pillanatnak is lehet élni. De a pillanat sokszor rossz. Vagy sokszor következménye van a jövőre amiért az ember nem mer meglépni dolgokat. Igen tudom maga az út a cél. De egyre kevésbé érzem, hogy ez igaz lenne. Nem történik semmi rendkívüli.....

Még azt sen lehet tudni van e valahol valami folytatás. Ez nem ilyen felkötöm magam fára bejegyzés. Egyáltalán nem sueretnék meghalni soha! Borzasztóan félek tőle mióta majdnem megtörtént és rettenetrsen elszomorít ez a rendszer. Hogy szinte semmi ráhatásom sincs az egészre.


2019. jún. 5. 11:36
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
A légzőtorna nem számít? Azt minden nap csinálok. Gyógytornász tanította nem az anyám. 😁 sóhajtani azt sajna nem tudok ha akarok sem.
2019. jún. 8. 18:54
 32/36 anonim ***** válasza:

"Hanem a nagy semmi 😁😁😁 szuper"


Vagy a nagy semmi, vagy minden - az a minden, ami befogadja azt, amit te mindennek nevezel.

2019. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit takar az a légzőtorna. De ha benne van a tüdőben áramló levegő lelassítása, akkor jónak kell hogy legyen! Ha mégsem érzed a hatását, akkor a véred nem képes már több oxigént oldani. Így feleslegessé válik a légzőgyakorlat!
2019. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Tüdőkapacitás növelését szolgálja. Csökkenti a tüdőgyulladás kialakulásának esélyét. Nagyon hasznos.
2019. jún. 9. 22:30
 35/36 anonim válasza:

Szia! Nem olvastam el az összes eddigi választ, így most csak az én véleményemet szeretném elmondani, ugyanis a napokban nekem is voltak ilyen gondolataim.

Szóval régebben amikor depresszió lett úrrá rajtam sokat gondolkodtam én is azon hogy de hát mi értelme van az életnek. Én elég nagy szenvedésnek éltem meg így nagyon elgondolkodtatott a halál gondolata. A félelem átalakult egyfajta megnyugvássá hogy semmi értelme az életnek hiszen voltaképpen csak döntéseket hozunk, és saját magunknak akarjuk persze a legjobbat. Vagy legalábbis amit annak gondolunk hogy a legjobb.

Aztán egy ilyen mélypontonba találtam rá Istenre. Nem szentbeszédet akarok mondani, másra ráerőltetni meg végképp nem, viszont szeretnék neked azzal segíteni ami nekem meggyőződésem hogy segített.

Szóval elkezdtem megismerni Istent, olvasni a Szentírást, mivel nem volt hívő a családom így erről soha nem is hallottam viszont szerintem mindenhez az elején nyitottnak kell lennünk és azután döntjük el be tudjuk e fogadni.

Először nagyon furcsa volt hiszen az Istenben való hitnek lényege hogy elsődlegesen az Isten szeresd. Bennem is felmerult a kérdés hogy akkor most mondjak le magamról? Meg ki nekem az Isten hogy,, korlátozza" az életem. De aztán rajottem hogy mindez azért van mert én mint ember nem vagyok tökéletes nem vagyok Mindenható és nem biztos hogy a helyes dolgokat tudom tenni. Csak döntök mert megvan a szabad akaratom. Nekem Isten az aki értelmet adott az életemnek, mert Őáltala lesz értelme az életnek.Ahhoz hogy ezt megertsd meg kell őt ismerni. Amit Ő mond az igéiben és nem amit az emberek. Mert Ő viszont tökéletes. Lehet hogy azt gondolod hogy dehat hogy lenne Ő tökéletes meg nem is létezik, és valószínűleg azt gondolják az emberek hogy benne hinni a legnagyobb elvesztegetes. De miért lenne az? Honnan tudná az ember hogy mi az ami lényeges? Ahogy mi is keressük és mindenkinek más a véleménye. Nem az ember a legnagyobb, hiszen mint feljebb is írtam se nem tökéletesek se nem mindenhatók nem vagyunk. Vagyis van nálunk egy sokkal magasabb.

Nem mondom hogy töviről hegyire tudok mindent. Sajnos nem. De szeretnék, és ha úgy gondolod légy nyitott rá és próbáld megismerni. A döntés természetesen a tiéd.

Isten áldjon!

Bocsi elég hosszú lettxd

2019. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam de nem hiszek benne sajnos. A szentírást meg hiába olvasod mivel teljesen hiteltelen. Mikor íródott nem volt fénymásoló csak lemásolni lehetett. Ahány másolat készült annyi verzió és módosítás. Aztán az egyház is kihagyott belőle részeket. Pl. Más a református és katolikus biblia. Aztán jöttek a fordítások. Minden fordító másképp fordított egy olyan szöveget ami eleve nehezen volt értelmezhető. Ha ez alapján akarod megismerni istent akkor tűt keresel egy Föld nagyságú szénakazalban. Sok sikert hozzá.
2019. nov. 7. 07:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!