Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mániás depresszió lehet?...

Ez mániás depresszió lehet? Vagy micsoda?

Figyelt kérdés

Vannak napok amikor egy senkinek érzem magam aki minden ember alatt van. Akinek semmi sem sikerülhet. Van, hogy el sem megyek egy állásinterjúra mert úgy gondolom már előre, hogy úgysem vesznek fel.

Aztán vannak napok amikor hatalmas, fontos embernek érzem magam, akinek hatalma van. Ilyenkor kiáradó energiàm van, jövök-megyek és belevágok mindenféle szembejövő üzletbe. Pl a szomszédom belevitt egy mlm-be amin buktam félmilliót aztán. A rokonok ilyenkor hiába győzködnek, mindent jobban tudok mint hatalmas, sikeres ember.

Ezek váltakoznak az életemben. Most pl. olyan változat van, hogy elindítottam 2 hónapja a pozitív időszakomban egy vállalkozást de most átfordultam és úgy érzem kár volt belevágni, nem vagyok rá képes, egy csőd az egész!

Véltelenül találtam rá erre a fogalomra, régen azt hittem ez a diliházi ordító őrültekre vonatkozik. Mi a legjobb gyógymód erre ha az egyáltalán? Ördögi kör ez. Amit megkeresek a szomorú időszakomban munkával azt elherdálom a képzelgéses időszakomban a nagy terveimre.


2019. jún. 12. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Bipoláris zavaz leírás alapján.


Bár nem vagyok orvos hogy diagnosztizáljak.

2019. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ennek semmilyen köze sincs a mentális zavaroknak. Teljesen normális érzés, ha valaki üzletel, és egyszer fenn, egyszer lenn. A dolgok kulcsa az, hogy akármibe belevágtál, nem értél még el áttörő sikert, és ez lelomboz. Aztán kiheverted, és új erőt gyűjtve belevágtál még egybe. Ha engem kérdezel, ez nemhogy betegség, hanem egy különleges tulajdonság, hogy a kudarcok után képes vagy újra és újra megpróbálni. Nem kell itt semmiféle "divatbetegségbe" beleképzelni magad, nincs neked semmi bajod!
2019. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz kérdés ez és ennyi adattal ezt nem tudom megállapítani. Egy mániás szakaszban lévő beteg herdál. Elajándékoz milliós tételeket, illetve olyan dolgokat is, ami nem az övé. Pl.: szülők pénzét.


A rossz üzleti megítélés viszont önmagában nem utal mániás depresszióra.


Pszichiáter szakorvos tud diagnosztizálni.

2019. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!