Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 0.25-ös frontin fele/nap...

0.25-ös frontin fele/nap lehetnek durva elvonási tünetek? Többi lent?

Figyelt kérdés
Kb.3 éve szedtem hébe hóba, csak egy felet esténként ha nem tudtam elaludni. Egy hete abbahagytam és pár nap után kerdtem nem jíl lenni. Nem tudom összefügg e? Erős szorongás, gyomoridegesség, végtagfájdalom, fejfájás. Majd kesőbb 37.5 hő, vérnyomás ugrálas hol 90 hol 125. Szapora pulzus és ájulás közeli állapot. Hol elönt a meleg hol hidegrázasom van. Ma már étvágyam sincs és enyhe hányinger kerülget, nagyon rossz a közérzetem. Vagy ez inkább valami betegség lesz?
2019. jún. 22. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Most nem értem. Mi az a hébe hóba? Hallottál már orvost így adagot mondani? Körülbelüli Dózis/nap?
2019. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

4-5 alkalommal hetente 0.25 felét este.

Egy súlyos műtét után adták a kórházban. Aut mondták ha nem tudok aludni vegyek be belőle. Csak felet vettem be mert az is elég volt. Már elmúltak a rémálmok így abbahagytam. De pár napra rá rosszul kezdtem lenni. Szeretném kideríteni valahogy hogy a gyógyszetelhagyás e az oka vagy valami betegség.

2019. jún. 22. 19:19
 3/22 anonim ***** válasza:

Az nem hébe-hóba. Az szokásszerűen.


Igen, ennyitől simán lehet elvonási tünet.

2019. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De az is amit leírtam? Láz meg minden?
2019. jún. 22. 19:41
 5/22 anonim ***** válasza:

37.5 az nem láz.


A hidegrázás, izzadás tipikus elvonási tünet, kb bárminél, legyen az cigi, pia, nyugtató, fű.


• rebound szorongás (feszültségérzés, nyugtalanság) és álmatlanság (átmenetileg a benzodiazepinekkel való kezelés alapjául szolgáló tünetek újból, súlyosabb formában visszatérnek!) PIPA

• ingerlékenység, nyugtalanság

• émelygés, hányinger PIPA

• remegés PIPA

• verejtékezés PIPA

• hangulatváltozás

• fejfájás PIPA

• izomfájdalom PIPA

• végtagok bizsergése és zsibbadása

• fény-, hang- és fizikai ingerekre való túlérzékenység


Súlyosabb esetekben:


• derealizáció (a realitás érzés megszűnése, idegenségérzés)

• deperszonalizáció (az ember, mintha nem önmaga lenne)

• hallucinációk

• epilepsziás rohamok



Pipát írtam ami tünet illik rád.

2019. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Aludni már jól tudok a 3. nap óta. De most mit csináljak? Felkelni is alig tudok. Ez így nem maradhat. Vegyek be egy felet és aztán csökkentsem? Vagy meddig tart ez az állapot? Egyre rosszabbul vagyok. Ma már közel álltam hozzá, hogy mentőt hívok. Nekem sosincs hőemelkedésem. Szóval nekem ez már láz sajna.
2019. jún. 22. 19:53
 7/22 A kérdező kommentje:
Tegnap majdnem elájultam kétszer. Egész nap rosszul voltam. Ma még rosszabb.
2019. jún. 22. 19:54
 8/22 anonim ***** válasza:

Igyál nagyok sok folyadékot, mert izzadsz, nagyon meleg vagy, simán ki lehetsz száradva.


Nagyon sok ember még 2l se iszik, ami nagyon kevés.


Most állj fel és igyál, hozz be magadnak utánpótlást is.

2019. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Rengeteget ittam már folyton a klotyóra járok tőle
2019. jún. 22. 22:26
 10/22 A kérdező kommentje:
Az ágyból sem tudok felkelni. Azért ez túlzásnak tűnik ekkora mennyiségű frontin számlájára írni. Vagy ha igen meddig fog tartani. Dolgoznom kéne menni de így lehetetlen
2019. jún. 23. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!