Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 0.25-ös frontin fele/nap...

0.25-ös frontin fele/nap lehetnek durva elvonási tünetek? Többi lent?

Figyelt kérdés
Kb.3 éve szedtem hébe hóba, csak egy felet esténként ha nem tudtam elaludni. Egy hete abbahagytam és pár nap után kerdtem nem jíl lenni. Nem tudom összefügg e? Erős szorongás, gyomoridegesség, végtagfájdalom, fejfájás. Majd kesőbb 37.5 hő, vérnyomás ugrálas hol 90 hol 125. Szapora pulzus és ájulás közeli állapot. Hol elönt a meleg hol hidegrázasom van. Ma már étvágyam sincs és enyhe hányinger kerülget, nagyon rossz a közérzetem. Vagy ez inkább valami betegség lesz?
2019. jún. 22. 18:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%

Elméletileg lehet, de gyakorlatilag nem valószínű. A 0,25-ös fele napi 1x szinte semmi. Ennyitől ilyen erős elvonási tünetek nem valószínűek. Mondjuk, ha napi 3x1 mg-ot szedtél volna, akkor már simán lehetne megvonásod.

Persze, nem egyformán reagálunk a gyógyszerekre, van, aki ennél nagyobb adagokat szed, mást meg egy 0,5-ös is kiüt.

A legegyszerűbb "házi diagnosztika", ha most beveszed a Frontint. Ha jobban leszel, akkor tényleg elvonásod van. Ha nem, akkor valami fizikai betegség, amivel el kéne menned orvoshoz.

2019. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp elmegyek az orvoshoz. Szerintem ő is azt fogja mondani, hogy tuti nem az mert túl pici az adag. De fügők meg azt mondták biztos az. Nem tudom mi alapján mondják ezt.

Nem akarok bevenni többet. Végre jól alszom és elmúltak az izomrángásaim. De köszi azért a hozzászólást.

2019. jún. 23. 18:02
 13/22 anonim ***** válasza:

A függők általában alulbecsülik a fogyasztásukat. :)


Így ha abból kéne kiindulni, nem hiszem, hogy te pontosan anynit szedtél. Persze csak ha nem vezettél naplót ugye. :)



De miért ne okozhatna egy érzékeny szervezetnél ekkora adag elvonási tüneteket? Nyilván azért szedted, mert abban az adagban, amiben szedted, kiváltotta a kívánt hatást. Na már most, ez effektív adag volt, sok időn szedve, valószínűleg alábecsülve, akkor nyilván ha megvonod, akkor nem teljesíti a dolgát, a tested pedig kattog.


Nem értem a feltevéseiteket komolyan itt.


Pár nap a durva, 1-2 hét még szar ilyen enyhe esetekben, utána meg fokozatosan elmúlik

2019. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Izomremegést okozott. Ami ijesztő volt ezért hagytam abba. Rémálmokra kaptam egy trauma miatt, de azok már elmúltak. Ezért abbahagytam. Csak az utóbbi időben szedtem ilyen "sokat" 4-5 nap/hét. Előtte még ennyit sem. Caak heti 1-2 lakalommal. Lehet volt hét mikor be sem vettem. Sajnis nem vezettem naplót. De az tuti, hogy felnél soha nem vettem be többet mert eldöntöttem, hogy nem kerülök a csapdájába, mert aztán emelhetem a.végtelenségig. 3 napig nem tudtam csak pár órát aludni, aztán elmúlt az izmomremegés és az álmatlanság is. Már 1 hete nagyon jól alszom. Pedig egy ismerősöm aki ugyan ennyit szedett ezzel küzdött mikor elhagyta. Más tünete nem volt. Azért elmondom majd az orvosnak ezt is. Nem akarok többet drogokat szedni!
2019. jún. 23. 18:18
 15/22 jdfGabrella ***** válasza:
Ne szedjél ilyesmit!
2019. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem elvonási tüneteim vannak, elkaptam valami vírust....
2019. jún. 25. 09:39
 17/22 anonim ***** válasza:

Említetted a dokidnak, hogy most jössz le a frontinról.


Ha nem, akkor nyilván nem gondolatolvasó, hogy erre gondoljon.

2019. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kint volt az ügyelet olyan rosszul voltam. Majdnem kórház lett a vége. Mondtam a frontint is. Kb hülyének néztek, ilyen adaggal. Kizárt mondta az orvos, ez vírus.
2019. jún. 26. 09:31
 19/22 anonim ***** válasza:

"Kint volt az ügyelet olyan rosszul voltam. Majdnem kórház lett a vége. Mondtam a frontint is. Kb hülyének néztek, ilyen adaggal. Kizárt mondta az orvos, ez vírus."


Okay, kint volt az ügyelet. Számtalan pánikbeteghez mennek ki, néhányukról azt is hiszik, hogy tényleg bajuk van (magas vérnyomás, pulzus, ájulás, szédülés), aztán pár nap kórházi kezelés ÉS NORMÁLIS KIVIZSGÁLÁS után jönnek rá, hogy jaaaa csak pánik roham volt.


Szerinted ha az orvostársadalom elismerné, hogy óriási, világméretű JÁRVÁNY A BENZODIAZEPINEKRE való ráfüggés, akkor adnák az ilyen vackokat úgy, mint egy q&>rva pez cukorkát az állatos tartóka?


Keress, Magyarországon hány ember lehet benzo függő, hányan tolják túl és hasonló dolog.


Amikor évekkel ezelőtt elmentem dokihoz, hogy nem alszok túl jól, a megoldása az volt: Frontin. (abba ne menjünk bele, hogy vannak olyan altatók, amiket pilótáknak adnak


A gyógyszerügynöktől kapja a nyaralásokat, az ajikat, meg azok mennek be nyalni a seggüket fél órákat a rendelőbe (amíg persze a kedves beteg vár. Hisz a nyaralás fontosabb).


Én nem mondom, hogy az összes doki szándékosan eladja a lelkét, pusztán azt, hogy lehet könnyebb elhinni orvosként (:D), hogy a frontin vagy xanax mennyire ártalmatlan kis valami, ha erre őket a suliban nem tanítják (hogy milyen káros), az ellenkezőjére viszont a gyógyszergyárak igen amikor pár havonta rendeznek külföldön 4-5* szállodákban úgynevezett ""konferenciákat"", ahol szakmai dolgokról érdemben túl sok szó nem esik, max annyi, hogy ne lehessen ráhúzni az egyértelmű korrupciót az egész trágyadombra.

2019. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Egyet értek, de ez most ez hogy jön ide? 2 hete nem vettem be frontint és nem is fogok többet. A mostani betegségem pedig nem pánik okozta se nem elvonási tünet. Vírusos hasmenés lett a vége, lázzal. Ennyi. Csak napokig nem volt hasmenés csak a rosszullét,már nem tudtam mire gondolni és ezért tettem fel a kérdést.
2019. jún. 26. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!