Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiabol gyogyultam, azota...

Anorexiabol gyogyultam, azota panik rohamaim es szorongasaim vannak. Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Anorexias voltam. Kigyogyultam belole, viszont ert sgy trauma ami miatt panikbeteg lettem. Illetve foleg akkor vannak a panik rohamaim, ha valamilyen etellel kapcsolatos esemeny van. Tehat nem merek kimozdulni otthonrol tobb idore, ha nincs nalam az az etel, amit en meg eszek. Tudniillik edzek, es egeszsegesen taplalkozok, nem eszek meg akarmit. Es rendesen szorongas jon ram, ha megeszek valami olyat ami nem egeszseges. Vagy szorongok emberek közelebe enni. Beosztom hogy hanykor eszek es ha hamarabb buntudatom van. Most nyaron ugy volt hogy negyek dolgozni de panik roham jott ram amiatt, mert hoszsu a munka ido es felek hogy nem fogok tudni enni, es rosszul leszek, es az edzes se fof semmit erni. Ez egy borton. Nem megyek igy sehova. Csak edzes, es a kaja. Imadok edzeni, viszont ez a szorongas az eves miatt. Annyira jo lenne cska ugy buntudat nelkul megenni ezt azt. Segitsetek. Valakinek volt hasonlo? Errw mit mondana egy orvos? Felek emiatt az uj dolgokba is belevagni, emberekkel kommunikalni. Ha kimegyek az utcara es nincs nalam kaja mar egybil azon agyalok hogy nem jot tesz a sportolas szempontjabol.
2019. jún. 23. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz. A gyk ezen nem tud segíteni.
2019. jún. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ortorexia? Úgy tűnhet, bár csak felszínesek az információk. Az bizonyos, hogy nem árt, ha konzultálsz.
2019. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ortorexia nervosa.. leírtak alapján annak tűnik. Fordulj pszichológushoz!!
2019. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 jdfGabrella ***** válasza:
Szpichologushoz. Szpichiater ez semmiképpen ne.
2019. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus és pszichiáter is kell ehhez(tapasztalat)
2019. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban én is pszichológust javasolnék.


Miből áll nálad egy pánikroham?


Ha megy, megpróbálhatnál folyamatosan kis challenge-ket kitűzni magad elé: egy-két el nem tervezett snack (alma, barack, bármi, amit különben szívesen eszel), és mondogatod magadnak, hogy vagy kibírod, vagy egész életedben szenvedni fogsz. Előőb-utóbb változtatnod kell.

Nekem ez segített nagyon sokat, hogy mindig egy picit elhagytam a komfortzónámat, mindig csak egy lépéssel, míg egészen távol nem kerültem tőle.


És próbálj meg találni valamit, ami eltereli a figyelmet a kaja-edzésről. Legyen egy hobbid, olvass, filmezz, fess, kertészkedj, ültess fűszernövényeket, legyél a barátaiddal, BÁRMI, hogy ne csak ezen kattogj egész nap!

2019. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!