Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit csinálnátok ha rájönnét...

Ti mit csinálnátok ha rájönnétek hogy 20 évig tévedésben éltetetek?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta komplexusaim, rossz világképem, téves gondolkodásom van. Mindig úgy éreztem hogy semmi értelme küzdeni bár miért is? Iskola, kapcsolat , pénz , egészség stb egyszóval semmiért. Mostanra ennek az lett az eredménye hogy egy roncs vagy. Fizikai lelki szellemi. Viszont át gondolva a dolgokat lehet hogy elérhettem volna dolgokat, lehetett volna barátnőm , szakmám talán meg családom is. Ehelyett szó szerint semmim nincs. Hogy lehet ez feldolgozni hogy a saját tevkepzeteim tettek tönkre az életemet és azért kerültem ebbe a helyzetbe mert ezt képzeltem?

Vagy ez is csak képzelgés és valóban én vagyok a világ legszxrabb embere? Mihez kezdjek 36 évesen? Bele fogok örülni teljesen hogy vége az életemnek és meg 30 év szenvedés vár rám .



2019. jún. 23. 23:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

8as vagyok. Hát... Látom te leragadtál az első lépcsőnél. :) nem tudod elengedni jelenleg azt, hogy most mi van. Anélkül tényleg nincs előrébb lépés. És kis lépések. Ne egy nap alatt akarj makk egészséges lenni, befejezni 2 egyetemet, életre szóló karriert, és feleséget 4 gyerekkel nagy házzal. Teljesen irreális. Reális célokat tűzz ki.


Egyébként most is élsz valahol és netezni is tudsz ott, ahol élsz, különben nem írtál volna ide. Gyanítom családnál. Tehát már előrébb vagy pl egy hajléktalannál, vagy háborús menekültnél. Segítettem már alkoholistának, tehát tényleg láttam mi az, amikor vki a saját xarából és hugyából áll talpra egy eltékozolt élet után. Nem, egyáltalán nem könnyű. De ha nem nézel előre, akkor nem is fog sikerülni.


És nyilván nem akarsz öngyilkos lenni, te segítséget szeretnél, különben nem írtál volna ki kérdést. Elég egyszerű pszichológia... (szintén tudod ha tanulsz pl).


Innentől a te döntésed minden.

2019. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Azon mit engedjek ami most van???

Igen a mentalis beteg anyukámmal lakok!

Mekkora dicsőség hogy nem vagyok hajléktalan. Juhu.

Én semmi extrát nem tapasztaltam abba hogy már nem vagyok alkoholista. Sőt! Csak rosszabb lett azóta, mert minden nap szembesülnöm kell hogy az életem reménytelen...

2019. jún. 26. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!