Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a haláltól. Pánikroha...

Rettegek a haláltól. Pánikrohamot tudok kapni amikor belegondolok, hogy a férjem egyszer megfog halni. Mi lesz velünk a halál után? Ti hogy tudtok "megbékélni" a kérdéssel?

Figyelt kérdés
Istenben nem hiszek... Ezt az örök élet és minden happy lesz szöveggel nyugtatják magukat az emberek azért lett kitalálva...

2019. jún. 26. 12:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy mitől van... 2 éve halt meg a gyerekem 4 napot élt... Én is majdnem meghaltam akkor szembesültem vele először azzal hogy egyik pillabatban még semmi baj a másikban meg már nyomják le a csövet a torkodon hogy kapj levegőt... Jártam pszichológushoz de ebben nem segített... Sztem nem is lehet... Ezen kívűl 3 hónap alatt 4 30 és 40 éves ismerősöm halt meg... A barátnőm huga 14 évesen halt meg leukémiás volt... Az öccse most 15 ő is most haldoklik.... Egyszerűen felfoghatatlan :( ...
2019. jún. 26. 13:26
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
A legfontosabb az lenne ha elengednéd ezeket. bután hangzik és nagyon nehéz, de az élet megy tovább. Ne engedd, hogy a hatalmába kerítsen az a sok szomorú tragédia. Tudom, hogy rettenetesen rossz, de találnod kell valami szépet az életben, amibe ,,kapaszkodhatsz" ami elűzi ezt a rossz érzést. Régebben én is rettegtem a haláltól. Nem mertem elaludni, mert féltem, hogy meghalok, és sokszor rettegtem, hogy a szeretteim is meghalnak miattam vagy bármi más miatt. A dédmamám és a nagypapám a születésem évében hunytak el. Anyukám és apukám nagyon szomorúak voltak, azokban az években. Amikor kicsit nagyobb lettem felfogtam ezeket és hogy anyukámnak mennyire hiányoznak és én is rettegni kezdtem. Rajtam kicsit más mentális probléma formájában jött ki de át tudom érezni. 12 éves koromban pedig elhunyt az egyik legközelebbi lelki társam a nagymamám. Én mint legidősebb testvér ápoltam, segítettem amikor nálunk volt és végigkövettem szegény halálát. Én is sokáig szenvedtem tehát ezektől, de én a barátaimban a zenében, és a filmekben vigaszt találtam, és nagyon szeretek a természetben sétálni a testvéreimmel. Szerintem te is keress valami klasszat ami boldoggá tesz :)
2019. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is félek a haláltól, pedig tudom, hogy a lélek örök.


MINDEN ember ettől fél...még akkor is amikor azt akarjuk görcsösen, hogy nekünk legyen igazunk...:-D Ilyen az ember.


Bizonyos tudat szint felett teljesen természetes az embernek, hogy a tudata önmagára ébredve már nem azonosul az anyagi világgal.


Még pár életet élsz és megérted.


Sehogy nem fogsz tudni megbékélni a kérdéssel, mert MINDEN ember legősibb félelme a megsemmisüléstől való félelem. Ha meditálnál rendszeresen, emelkedne a tudatszinted és meglátnád merre van az arra.


Az antidepik, a szorongáscsökkentők nem fogják a halálfélelmet kiölni az emberből, csak a spirituális út választása.


Tudod, mint a MATRIX triológiában....a kék vagy a piros bogyót választod? Rajtad áll!


Sok szerencsét!

2019. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én is rettegtem nagyon sokáig a haláltól. És ráakadtam egy videóra egy hölgytől. Asszem valami 10-szer élte túl a rákot, és pontosan tudta, hogy rák fog vele végezni. Az arcának egy része hiányzott, a haja a sok kemótól teljesen elment, mivel nem volt gégéje, eszközzel beszélt. És nem félt. Éreztem, hogy nem félt. Aztán volt egy másik nő, akinek gégerákja volt, és tényleg hallani lehetett a beszédén nagyon durván az egészet, elmesélte az egész sztorit, ő nyelőcsőhanggal, eszköz nélkül beszélt. És csillogott a szeme a boldogságtól. És mosolyogva beszélt. Hihetetlenül sokkoló volt számomra, hogy ezek az emberek ilyen állapotban boldogok. Aztán leesett a tantusz: ha én úgy élem az életemet, hogy a haláltól rettegek, attól ugyanúgy meg fogok dögleni, mintha nem ezen kattognék egész nap. A különbség csak az életminőségem: hogy ÉLEK vagy rettegek. Én az élet mellett döntöttem.
2019. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

Kérdező, mitől félsz pontosan?


- a szeretteid, főleg a férjed elvesztésétől rettegsz?


- és/vagy a saját halálod is félelemmel tölt el?


- és/vagy félsz a halál tudatos átélésétől? (hogy tévesen halottá nyilvánítanak bár még élsz?)


- és/vagy a testedet félted, hogy mi lesz vele a halál után? (felbomlik, elégetik, koporsóba zárják?)


- és/vagy a halál utáni ismeretlentől félsz? (a lét megszűnésétől, a haláli utáni élettől vagy annak hiányától)?


- és/vagy a meghalás, a haldoklás folyamatától rettegsz, hogy fájdalmas, erőszakos stb. lesz?



válaszold meg, konkrétan a fentiek közül mitől félsz, több válasz is lehetséges.

2019. jún. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Amíg nem volt a férjem egyedül éltem és leszartam hogy meghalhatok... Elég veszélyes munkahelyem volt (drogosokkal részegekkel pszichopata barmokkal voltam összezárva biztonsági szolgálat nélkül...) ittam cigiztem és nem érdekelt semmi... Nyilván félek hogy mi van a halál után... Hol vannak a gyerekeim miért nem lehetnek velünk... És mi lesz a férjemmel ha én nem leszek... Ki fog rá vigyázni? Amióta szerelmes vagyok azóta nem volt mindegy hogy hazaérek e a munkából vagy nem... Felmondtam leszoktam a káros szokásokról és sportolok...de ez mind a féjem miatt csináltam
2019. jún. 27. 12:31
 17/23 anonim válasza:
Rémisztő belegondolni, hogy a halál után nincs semmi és az élt értelmetlen. Én sokszor ezért akarok öngyilkos lenni.
2019. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

sztem természetes,hogy ennyi tragédia után így érzel, amik nemrégen történtek veled. ezt feldolgozni viszont idő kell, úgyhogy megoldást csak keresni tudsz,de választ egyhamar nem valószínű. kérdéseket feltenni,gondolkozni, beszélgetni, olvasni, filmeket nézni ...

és emellett próbálj meg lazítani is,nem gondolni erre szórakozni, a mindennapi dolgaidra koncentrálni és idővel rendeződni kezdenek majd a fejedben ezek.

2019. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Egyszer ezt egy filmben hallottam amikor a halála előtt a szerelmének mondta ezt a férfi: "Keresni foglak, ezer világon át és tízezer életen át, míg meg nem lellek."


Nekem 1 éve hunyt el a szerelmem. Nem azt mondom, hogy fel tudtam dolgozni, de elfogadtam, hogy nincs többé. Még azt sem tudom mondani, hogy ez az élet rendje, mert öngyilkos lett. De mostmár tudom, hogy senki nem bántja és nem szenved többet...

Igazából én sem hiszek Istenben, a mennyországban, de valami csak van utána, de lehet, hogy csak én vagyok túl gyerekes

Ha akarod rámírhatsz ezzel kapcsolatban.


19L

2019. jún. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
18 Az élet nem begyógyítja, hanem elméllyíti a sebeket.
2019. jún. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!