Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert hiszi itt azt mindenki,...

Miert hiszi itt azt mindenki, hogy a napi alkoholfogyasztas mar alkoholizmusnak szamit?

Figyelt kérdés

A heten ejottunk nyaralni kulfoldre es eszrevettem, hogy az emberek jo 70% -a ebedhez illetve vacsorahoz 1-2 pohar sort legurit (megjegyeznem nok is) es errol eszembejutott az alkoholizmus. Utannakerestem itt gyakorikerdeseken es a valaszadok 90% -a azt irta, hogy aki naponta alkoholt fogyaszt az mar alkoholista. Akkor most hogy is van ez? Valaki ket hetig mondjuk a nyaralas alatt naponta megiszik 4 pohar sort hazaer es mar lese tudja tenni az alkoholt ezek szerint? Mert valaszokbol ezt lehetne lekovetkeztetni de megsincs igy. En otthon is szoktam sorozni, ittis megiszok egy ket poharral de ha valahova mennem kell vagy nem jutok alkoholhoz abszolut nem idegesit. Miert gondoljak azt az emberek hogy kis mennyisegu alkohol is mar fuggoseget okoz? En ugy gondolom, hogy aki nem erzi magat jol jozanul vagy mar azt se tudja hogy miaz a jozansag vagy esetleg titokban iszik ugy, hogy a tobbiek meg ne tudjak az mar alkoholizus. Kivancsi vagyok a velemenyetekre.

Jaj es meg annyit hozzatennek, hogy nem akarom arra buzditani az embereket hogy igyanak mert meglehet aznelkul is nagyon jol lenni csak sokan megijednek a valaszok lattan, hogy alkoholistak es ez miatt fogjak magukat rosszabbul erezni.


2019. júl. 5. 14:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Van egy felvetesem, az nemlehet, hogy az az alkohosta akinek teljesen mindegy, hogy mit iszik csak legyen benne alkohol? Ez onnan jott, hogy az elobb irtam, hogy meginnek egy jeghideg korso sort de peldaul barmifele rovidital nem kene. Azaz nem az alkohol kell hanem konkretan a sor. Arra szeretnek ezzel utalni, hogy aki naponta estenkent borozik de mast nem inna meg melle csak a bor ize kell neki az nem alkoholista? Lehet ebben valami?
2019. júl. 5. 15:09
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az alkoholista, aki sokat iszik, hanem aki rendszeresen.
2019. júl. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A lényeget megláttad az írásomban? Elolvastad minden egyes mondatom? Mert igenis van jelentősége. Ha elkezdett érdekelni a téma, akkor ne webbeteget olvasgass. Hivatalosan alkoholista az, aki MINDEN egyes nap iszik. De ha nekem nem hiszel, kérdezd meg Zachert.
2019. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Javítás: 3-as voltam. Elnézést.
2019. júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Na látod. Minek iszol ha nem bírod. A záher meg egy beteg idiota. Nézz rá. Tudod az elmeosztályon mindig a főorvos a leghülyébb, nem vetted észre? Egyébként én nap közben akkor se iszom ha ingyen adják, este film közben meg minden nap iszok egy sört. Kollegám meg fizetés után 5 napig merev részeg, behugyozik, saját okádékában fetreng. Ha elfogy a pénze, csak annyit tud inni, amennyivel megkínálják. Ha napokig nem talál madarat, akkor nem tud inni. KI AZ ALKOHOLISTA? Ő vagy én?
2019. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
3-as: igen erdekel a tema ha nem a webbetegen akkor esetleg tudnal nekunk linkeni megbizhato forrast ahol jobban utanna tudunk olvasni a dolgoknak? Mert az elottem levo hozzaszolo is igazat mondott, hogy este filmezes kozben akar naponta es akar honapokig ha iszik nem lett belole alkoholista mint ahogy a kollegajabol. Elolvastam termeszetesen az egesz hozzaszolasod
2019. júl. 5. 18:08
 17/19 A kérdező kommentje:
De lehet aztan, hogy ez teljesen egyiniseg illetve lelki allapot fuggo, hogy ki szokik ra es ki nem. Ugyertem, hogy akinek problemai vannak depresszios stb. es azert iszik hogy ‘jobblegyen’ az nagyon konnyen raszokik es aki csak azert mert epp van ra gusztusa az ihat naponta barmennyit nem alakul ki fuggoseg nala mivel jo elete van azon kivul is.
2019. júl. 5. 18:11
 18/19 A kérdező kommentje:

Ivás és ivás között van különbség?


Ma Magyarországon körülbelül a lakosság 8-10%-a, kb. 800 000 ember küzd alkoholproblémákkal. Dr. Trábert Attila pszihiáter, addiktológus, az INDIT Közalapítvány munkatársa szerint azonban nagyon fontos tisztázni a mennyiséget: nem az számít ugyanis, hogy ki mennyit, hanem az, hogy miért iszik. „Ha valakinek rendezett a családi élete, néha elmegy a barátokkal, vagy otthon, heti 3-4 este megiszik egy üveg sört vagy egy pohár bort, azzal még nincs probléma. Ha azonban valaki azért kezd el inni, mert ezzel akar pótolni valamit, javítani szeretné a hangulatát, vagy így kezeli a stresszt, az már komoly problémára utal. Ilyenkor válhat kórossá a dolog” – vallja a szakértő.


Forras:

[link]


Ez igy mennyire igaz akkor?

2019. júl. 5. 18:18
 19/19 anonim ***** válasza:
Közelebb van a valósághoz mint a zéher.
2019. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!