Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy valószínűséggel agorafóbi...

Nagy valószínűséggel agorafóbiás vagyok. Hogyan győzhetném le?

Figyelt kérdés
Főként a levegőtlen buszokkal, villamosokkal valamint vonatokkal vannak gondjaim. Illetve az utazással. Ha ismeretlen helyre megyek, mindig ráparázom, túl gondolok dolgokat. Ekkor szokott rám törni egy "roham". Magas pulzus számmal, remegéssel jár. Rosszabb esetben hányással. Mit tehetnék ellene? Pszichológushoz nem tudok menni. Ötletek? 17l

2019. júl. 6. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a tünetek, amiket a kérdésed elején írsz, majdnem minden emberre vonatkozik.
2019. júl. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:
83%

Ez tipikusan a pszichológus terepe, szélsőséges esetben a pszichiáteré. Magaddal cseszel ki, ha nem fordulsz segítségért szakemberhez.

Ha mindenképpen kínlasztani akarod magadat, akkor tedd komfortossá az utat magadnak. Kedvenc parfüm, kedvenc zenével stb. rekeszd ki a nemkívánatos ingereket, Kezdetben csak kevésbé tömött buszon utazz, majd fokozatosan tömöttebben, kevesebb parfümmel, zenével. Fokozatosan szoktatni magadat a stresszfaktorhoz.

Miért nem akarsz pszichológushoz menni?

2019. júl. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2. Nem is az, hogy nem szeretnék menni. Csak anyagilag nem tehetem meg. A nagymamám kórházban van. A kezelése 120 havonta. Így nem tudom megoldani.
2019. júl. 6. 08:26
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ezt sajnálom. A legjobb út lett volna. 4 vagy mennyi alkalmat a TB is fizet. Kérdezd meg a háziorvost!
2019. júl. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Ne diagnosztizáld magad első körben, nem vagy orvos. Agorafóbiás aligha lehetsz ha csak a levegőtlen helyekkel van gondod.
2019. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! A pszichiáter ingyenes. Ha ő mint orvos, úgy ítéli meg, hogy neked pszichológusi segítség kell, akkor felír neked olyant, szintén ingyenesen. De persze a legegyszerűbb a szegénységre hivatkozni, minthogy szakemberhez menni. Legalább a háziorvoshoz fáradj el. Ő is tud segíteni, de legalább útbaigazítani.
2019. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves 5. és 6. Voltam házi orvosnál. Találkoztam pszichiáterrel is, akit a házi orvosom javasolt. Ő azt mondta, hogy nem látja olyan súlyosnak, hogy külön kezelésre keljen mennem. Emiatt írtam ki a kérdést, mert segítséget szeretnék. Technikákat vagy valamit, amivel le tudom győzni. Nem azt kértem, hogy ugorjanak nekem. Senkinek nem kötelessége a kérdéshez írnia. Legalább segítő szándékkal írták volna.... Ha annyira élvezném, hogy szinte sehova nem tudok menni, a kérdés nem került volna kiírásra.
2019. júl. 6. 09:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem agórafóbia, inkább szorongás olyan helyzetekben ahol sokan vannak és/vagy nincs menekülési lehetőség.
2019. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8. Meg lehet. Nekem az orvos azt mondta, hogy agorafóbia. Viszont szűk helyekkel nincs problémám. Pl liftek.
2019. júl. 7. 10:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem csoda, mert az a klausztrofóbia. Ha már elötte is szorongsz, akkor nem lehet agórafóbia.
2019. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!