Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első alkalom a pszichiáternél?...

Első alkalom a pszichiáternél? Mi fog történni?

Figyelt kérdés

Évek óta tartó szorongás miatt megyek pszichiáterhez de nagyon stresszelek, hogy mi fog történni.


Félek, hogy nem tudom megfogalmazni, hogy mi a bajom/miért döntöttem úgy, hogy oda megyek, mert a kommunikációs készségem a béka segge alatt van. Amit a fejemben jól megfogalmazok az sajnos zagyvaságként jön ki. Félek, hogy csak össze vissza fogok hadoválni, mint általában minden alkalommal amikor valakivel két szóval többet kell beszélnem.


Félek, hogy ami az én életemet évek óta megkeseríti azt nem tudom hitelesen átadni és nem fog komolyan venni. :(


Akinek van tapasztalata az kérem ossza meg velem, hogy az első alkalom nekik hogy zajlott?


24/N



2019. júl. 13. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakember... már látott össze-vissza hadováló, szorongó pácienst. Ő figyel, és hitelesen olvas belőled, ha jó doki.. Ez olyan mintha a vérző sebbel egy ember nem merne a sebészorvoshoz menni, mert fél, hogy az elájul a vértől.
2019. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem te leszel az első, aki csak hadovalni fog, már meg kellett szoknia ezt. A szakember dolga a megfelelő kérdésekkel továbblendítenie, ha elakadsz. Természetes, hogy nem könnyű erről beszélned, és ezt tudnia kell.
2019. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Én voltam, nem saját akaratomból, és mindenkit óva intenék attól, hogy egy pszichiáterhez betegye a lábát.

Mindenkiről megállapítanak valami rendellenességet, azaz ráfognak valamit, hogy a pszichiátriai gyógyszert fel tudják írni, és ha aki azt szedi, azon nem javít, hanem ront, mivel drognak számító tudatmódosítók. Azért sózzák mindenkire, akire lehet, mert kell a profit. Nagyobb üzlet a fegyvergyártásnál.

Kérlek, ne menj, a saját érdekedben. Egy jó (!) pszichológus.

De a pszichológus is felesleges lenne, ha lennének az embereknek jó barátaik ebben a fogyasztáscentrikus világban.


Csak azt tudom írni, soha nem mennék oda!


40/N

2019. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

A szorongásodnak nem fogják megkeresni az okát, hanem lenyomják "érzészelenítő" gyógyszerrel. Szorongani sem nagyon fogsz, az igaz, de örülni sem, tehát érezni egyre kevésbé fogsz, és függő is leszel a szertől, azaz ha megpróbálod abbahagyni, durva elvonási tüneteid lesznek.


Szendi Gábor pl sok igazságot megírt erről, benézhetsz a honlapjára, könyve is van pl. Depresszióipar....


Teljesen normális, hogy minden embernek vannak akár nagyobb hullámvölgyei, kibogozandó szorongásai.

2019. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
90%

Na, az ilyen szendigáborokat el kéne felejteni. "Depresszióiparos" ő is, mert ugyanúgy abból él, hogy depressziósoknak adja el a könyvét.


Az antidepresszáns abban segít, hogy a szorongás enyhüljön, és ezek után a páciens el kezdjen tudni dolgozni a jelleme alakításán, a traumák feltárásán egy szakember segítségével.

2019. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ma 16:59: Lassan 9 éve tart nálam a mindennapi szorongás, pánik, stressz a kényszeres gondolatok stb. Képtelen vagyok elhinni, hogy ez egy átmeneti dolog amin mindenki keresztül megy. Ez nem egy vizsgadrukk. :) Nekem a mindennapi életemet tette élhetetlenné.


Sokat gondolkoztam rajta, hogy mi lehet az oka de arra jutottam, hogy .... nincs oka. Valami az agyamba nagyon nem jól működik. Így az orvostól se várom el, hogy megfejtsen. *megköszönöm neki, ha mégis*


A gyógyszerről meg annyit, hogy két éve neurológushoz kerültem, ahol megvizsgáltak és kiderült, hogy nincs neurológiai eredetű betegségem, hanem pánikrohamom volt. Akkor még úgy gondoltam, hogy a pánikroham az max egy hiszti rohamhoz hasonlít, de nekem 8 órán át tartó hányással és intenzív szédüléssel járt ami miatt lábra se tudtam állni, nem láttam tisztán se mert a szemem is ide oda rángatózott. Akkor írtak fel először antidepresszánst (eszcitaloprám és mellé frontin)


Nem "gyógyultam ki" de valóban egy élhetőbb hónap következett és nem jelentkezett mellékhatás se. Sajnos saját hülyeségből nem mentem vissza felülvizsgálatra így hirtelen lett abbahagyva a gyógyszer szedése, ami tudom, hogy nagyon veszélyes. Vagy két hétig valóban olyan volt, mintha köd szállt volna az agyamra.... Ez elmúlt, nem jelentkezett semmi mellékhatás utána, nem szoktam rá sem. :) De most szeretném újra kezdeni.

2019. júl. 13. 17:35
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
5: Rengeteg részletes, alapos írás fenn van Szendi Gábor honlapján, sőt a könyvei közül is fenn volt (biztos most is, de jó ideje nem néztem.) Jó üzletet csinélhatott volna belőle, mégsem tette.
2019. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, a pszichiáter gyógyszereit életed végéig szedheted, és sosem fogsz meggyógyulni (legalább ezt elmondják ált.)

Milyen orvos, amelyik nem gyógyít?

Ajánlom Szendi Gábor írásain és videóin kívül Lenkei Gábor videóit is, életmentő értékes infók INGYEN fenn a neten. Ennyit tudok írni, a többi rajtad áll, tanulmányozod-e ők mit mondanak. Természetesen a Te életed, Te döntésed, felnőtt vagy. A legjobbakat!

2019. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok pszichiáter egyben pszichoterapeuta is. Például én is egy ilyen orvoshoz járok. Ő etikus gyógyító. Csak akkor ír fel gyógyszert, ha tényleg indokolt, mert van ám olyan eset is. Én személyiségzavarra nem kaptam, csak egyéni terápiára járok.
2019. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Az egéyz pszichiátriai vizsgálat egy beszélgetés. Hidd el, majd beszéltetnek, kérdeznek. Te pedig válaszolsz ( és viselkedsz )nekik ez is jel. Aztán felírják a gyógyszert, amit szedned kell. Ez nem "akarom, nemakarom kérdése. Ld. az első esetedet. A doktor többet tenni nem tud. Ha magán, ha TB. A különbség annyi, hogy a TB s hamarabb meg akar gyógyítani, a magán meg sokáig meg akar tartani, mert te vagy bukszája. Ostoba vagy, ha megint elrontod. Ráadásul legkevesebb 3 hónapi terápiára számíts, mietőtt panaszkodni fogsz.

Nagyon sajnálom akik a biztos jó módszert és gyógyszert így elszarják.

Ha van valami kérdésed írjál. Én gyógyult pánikbeteg vagyok, és segítek ha tudok.

2019. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!