Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol van az a határ, amikor...

Hol van az a határ, amikor egy ember számára világossá válik, hogy valaki nem normalis? (elmebeteg, Idegbeteg)

Figyelt kérdés

Az anyámmal vagyok így. Néha úgy gondolom, hogy valami baj van az elméjével.. Furcsa dolgokat csinál. Minden napját ugyanúgy tervezi meg, ugyanolyan sorrendben. Ha valaki ezt felboritja, teljesen kikel magából. Kényszere s cselekvések vannak, pl minden nap kisepregetni ugyanazt a szobát... Vagy ismétli a cselekvéseit.pl. 3,4,5ször is megnézi,lekapcsolta-e a villanyt. Tudja, hogy kikapcsolta,mégis meg kell néznie.

Utál mindenféle házi munkát, nem is végzi el egyiket sem.Egy nap csak 1x megy boltba, és mindig csak ugyanabba.mindig ugyanolyan kenyeret vesz,mindig ugyanolyan a haja. Nyáron is hosszú ujju pulcsiban van, néha kettőt is felvesz. És hosszú nadrágot h9rd mindig.csak sötét színű ruhákat hord.

Emellett nagyon agresszív, fenyegető.

Ismerek normális családokat, embereket,ők nem ilyenek.Mi ilyenkor a megoldás?



2019. júl. 14. 17:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Miért kell töröltetni a válaszokat? Kit sért az, hogy ezek a szokások az autistákra jellemzőek? Igen, benne van a pakliban, ez van.
2019. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, 50 évesen nem lesz senki autista. Az nem egy szerzett állapot.
2019. júl. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A kérdés egyáltalán nem hamis! Örülök, hogy pár ember észre vette,hogy van valami baj vele.egyébként nem vagyok vele mindig,mert hát nekem is kell iskolába járni,es nem tudom, mit csinál egész nap OTTHOL. (nincs munkahelye)
2019. júl. 15. 06:18
 14/14 anonim ***** válasza:

jesszusom! Szegényke biztos csak szűz a Marsban, napban vagy aszcendensben!

Szerintem tökre normális anyud. :)

Mondjuk én is jól rejtegetem, hogy elmebeteg vagyok csak néha fakadok ki, de az egyebeket jól elrejtem.

2019. júl. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!