Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14éves vagyok és szűz! Szeretn...

14éves vagyok és szűz! Szeretnék tampont használni, egyszer régebben már próbáltam, de nem ment, csak bénáztam. Olvastam az útmutatót, de akkor sem megy, kérem, hogy mondjátok el, hogy hogyan kell rendesen feltenni? Milyen póz, ahogy könnyen megy?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatotokat is várom.Köszönöm

2012. jan. 4. 22:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Következő menstruációnál ugyanígy guggolva próbáld a tampont feltenni, de addig is többször nyúlj fel az ujjaddal a puncidba, hogy jól megismerd a hüvelyed. Azt döntsd el Te, hogy szólsz-e Anyukádnak.
2012. jan. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk elég gáz, hogy tizennégyévesen már tampont akartok dugni magatokba:S
2012. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, ha valaki 14 évesen tampont használ. A betét kényelmetlen és zavaró. Remélem sikerrel fogsz járni :)
2012. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%
én meg remélem, hogy összeszedsz majd valamit a tampontól és más lesz a véleményed utolsó
2012. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Mi rossz van abban, ha valaki tampont akar használni 14 évesen? A betét sokszor kényelmetlen. Sportoláshoz nem túl ideális és van aki rendszeresen sportol pl kézilabdázik a suli csapatában. Ott nem lehet azt mondani, hogy bocs de megjött most nem megyek edzésre. Olyankor viszont a testmozgástól felfokozódik a vérzés és sokkal könnyebb átázni. A tampon nagyobb védelmet nyújt, nem csúszik el, nedvszívóbb.

Ezen kívül csak a saját példámat tudom felhozni. Én az első 4 évben betétet használtam. Elég intenzív a vérzésem, kb 1,5 óránként muszáj volt cserélnem, akkor is ha csak ültem az órákon a suliban és semmi extra megerőltető mozgást nem végeztem. Mondanom sem kell akármennyire odafigyeltem nemegyszer átáztam. Emiatt folyamatosan szorongtam, akkor is úgy éreztem, hogy átáztam amikor nem, állandóan a mosdóba rohangásztam ellenőrizni, hogy minden oké-e. Képtelen voltam azokon a napokon elengedni magam, állandóan idegeskedtem, szorongtam, feszült voltam. Azt kell mondjam utáltam nőnek lenni. Aztán rászántam magam, hogy kipróbáljam a tampont és azóta tök jó. Nem idegeskedem azon, hogy átáztam-e. Tudok sportolni, nyugodt vagyok és nem érzem a nőiségemet egy óriási átoknak. Ennek már 3 éve.

Nyilván el lehet kapni fertőzéseket, de megfelelő odafigyeléssel el lehet ezt kerülni. Nekem nem volt semmi bajom eddig. Persze lehetséges, hogy elkapok valamilyen fertőzést, de igyekszem mindig odafigyelni, előtte utána alaposan kezet mosni. Számomra a tampon akkora felszabadulást jelent, amiről nem mondok le, azért mert esetleg elkaphatok valamit.

20/L

2012. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Hát ma megjött. megérte az önvizsgálat, mert elsőre felment,nem is fájt, azóta már a sokadikat dugom, de nem is érzem, hogy bennem van. Köszi a válaszokat.
2012. jan. 7. 21:26
 37/39 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült, ugye, hogy kényelmesebb? :)
2012. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Köszi, én is örülök és sokkal jobb, mint a betét volt, úgyhogy most már tuti ennél maradok.
2012. jan. 8. 17:18
 39/39 anonim ***** válasza:
01-06 19:44-es ennyi erővel a fas*tól is elkaphatsz valamit... gondolom azt sem szereted xd Ja és sokkal jobb, hogy befülled, bepálik a pi*sád nyáron a nejlonos betéttől... imádom az ilyen múlt század beli literes bugyis betéteseket :D:D:D
2012. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!