Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek azt, hogy otthon ha megráz az áram, akkor meghalsz?

Figyelt kérdés

Ez az egyike a legnagyobb tévhiteknek! az áramütés feszültségfüggő, de az amper mennyisége öl. 220V plusz annyi amper amennyit te felveszel az simán halálos kimenetelű. ez oké.

DE! A házban KÖTELEZŐ!!! a FI relé! Ez a lényege. életvédelmi relé. Ha megérinted a fázist, vagy föld zárlatos lesz, akkor kiold. És épp csak annyi időre ráz meg az áram, ami még nem okoz maradandó károsodást.

Ennyi. Ezt elmagyaráztam egy aggódó anyukának, de nem volt kéeps befogadni az infót és tovább kötöszködött, hogy már pedig de, meg fog halni az illető, ha megrázza az áram. Amúgy feltételezem ,hogy szerintem az áram az csak úgy van és az halálos.


Természetesen vannak szélsőséges esetek, ahol olyan nagyon fiatal gyermeket ér áramütés vagy idős szívproblémás embert, hogy még attól a kb 0.07 sec-gi tartó áramütés alatt is leáll a szíve, de az csak 1%-uk a baleseteknek.


Megjegyzem engem is rázott már meg a "kettőhúsz" nemegyszer. Régi orosz készülék aminél "testelt a fázis". ne mvolt kellemes, de nagyon szépen oldott a FI relé.


2020. jún. 29. 17:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A fi-relén van egy teszt gomb, amit havonta kell nyomogatni. Ha nem nyomogatják (ami sanszos) akkor lehet hogy összetapadnak az érintkezői és nem old le vagy nem annyi idő alatt.


Engem is rázott már meg áram, még a fi-relé elterjedése előtt, gyerekkoromban. A parkettán keresztül érintkeztem csak a földdel, így bajom nem lett tőle. Ha a másik kezemmel a falon támaszkodtam volna közben, lehet hogy már nem írnék itt.

2023. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!