Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Futás közbeni/utáni térdfájás...

Futás közbeni/utáni térdfájás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete kezdődött, 7 km futás (általában ennyit szoktam, heti 1-2x) utolsó párszáz méterén kezdett fájni, utána is elég rossz volt de másnapra semmit nem éreztem. Rá pár napra csak 5 km ment, akkor már előbb éreztem, a végére alig bírtam menni is. Utána napokig fájt, mikor jobb lett, próbáltam, de 2 km-t is alig bírtam. Tartottam 2 hét pihenőt, ma voltam újra de most is rosszul ment, ugyanúgy fájt, már az első km alatt is éreztem és egyre rosszabb lett.

Egyébként a bal térdemmel van a gond, bal oldalt érzek szúró fájdalmat, minél jobban behajlítom, annál erősebben.

Valószínűleg orvos lesz belőle, de ha esetleg van valakinek tapasztalata ilyesmivel kapcsolatban, megköszönném, ha megosztaná velem.



2021. febr. 12. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha ráguglizol, hogy "futás térdfájás" csodát fogsz látni.
2021. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl van terhelve az ízület. Ezt okozhatja pl. túlsúly (ezért nem lenne szabad az ideális testsúly feletti 10%-nál nagyobb túlsúly esetén), de egy rossz cipő, vagy rossz talaj is.
2021. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

1,75 magas vagyok és 67 kg. (igaz, fogyás céljából kezdtem futni, akkor 90 voltam.) Cipőnek eddig egy kb. 10e Ft-os Kalenji futócipőt használtam, de most cseréltem le. Eleinte salakos pályán futottam, de egy ideje már aszfalton szoktam.

2021. febr. 12. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már meg is válaszoltad. A kezdeti túlsúllyal kicsináltad az ízületet, emellett most cseréltél cipőt (futócipő ez is?), ráadásul aszfalton futsz.
2021. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy futócipő, egy Kiprun Ultralight-re váltottam. De ez ma volt rajtam először, így nem lehet az oka.

A túlsúllyal kapcsolatban annyit, hogy már jó egy éve leadtam, ezelőtt sosem volt semmi gond, most meg hirtelen egyik napról a másikra fájjon, rádásul ennyire... Nem hinném hogy ez emiatt lenne, de mondjuk benne van...

A talajt illetően pedig ahogy írtam, salakkal kezdtem, kb. Fél éve váltottam aszfaltra. Ezzel mi a gond?

2021. febr. 12. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Futástól sokaknak lesz térdfájása.
2021. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeti túlsúllyal kapcsolatban: az ízületi károsodás nem folyamatos. Sokszor a károsodás csak évek, évtizedek múlva okoz tünetet.


Aszfalt: egyszerű fizika. Más az erőhatás, más a visszaható erő. Fogj egy gumilabdát, és kezdd el pattogtatni, földúton, salakon, futópályán, és aszfalton. Az aszfalton fog a legnagyobb erővel visszapattanni. Tehát amikor különböző terepeken futsz, az aszfaltról nagyobb a visszaható erő, ami az izmokat, ízületeket terheli.

2021. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
A 10 ezer forintos Kalenji már indokolhatja, főleg ha nem olyan típusú, ami kell neked. Menj el egy szaküzletbe (nem Hervis, nem Decathlon!), ahol hozzáértő eladók megnéznek, megmondják, milyen cipő kell neked a mozgásodhoz. Simán okozhatja az is, hogy túl hamar kezdted újra, amikor már úgy érezted, hogy épp nem fáj, túl gyorsan növelted a távot, vagy túl soká használtál egy futócipőt, aminek már tönkrement a csillapítása.
2021. febr. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!