Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladás miatt gipsz...

Ínhüvelygyulladás miatt gipsz kell, mennyi ideig leszek táppénzen?

Figyelt kérdés

Akinek gipszelték, légyszi válaszoljatok pár kérdésre.

Gipszelés előtt állok. Jobb kezem, négy ujjamat és könyékig a kezemet kell rögzíteni.

Ma szóltam a beutalás után rögtön a munkahelyemen. Ma szabadnapot vettem ki a kontroll miatt.

Nem készültem ilyenre hogy be kell gipszelni, a főnökömnek mikor mondtam kérdezte hogy oké de meddig kell akkor táppénzen lennem.

Ugye nem tudtam megmondani :/

Nem érti miért kell begipszelni és nyilván nem örül hogy kiesek sok időre.

Viszont az orvos mondta hogy dolgozni nem mehetek mert a gipszelt kezem teljesen kiesik, fel kell kötni, ezt már hordom is.

Háziorvos azt mondta kb 2 hónappal számolhatok.

Mennyire lesz rossz maga a gipszelés?

Utána hamar szárad vagy várni kell?

Hamar meg lehet szokni?

Azért a 4 ujj miatt is félek mennyire lesz rossz :/


2023. jún. 1. 13:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Engem a magánrendelésről küldtek gipszelési javaslattal kórházba. Annyit mondott az orvos hogy jobb lesz ha nyugalomba helyezik.

Bent a kezsebesz kiírta a gipszelést de nem volt valami közlékeny csak hogy begipszelik és az asszisztens átkísért a gipszelő elé. Ott eleve vártam két órát mire behívtak. Már egy ideg voltam.

Bent sem mondtak semmit csak hogy üljek le es a kezemet hogy tegyem.

Közben persze kérdeztem hogy ujjakat is kell mikor rakta rám es annyit mondott hogy a doktor úr így kérte a rogzitest.

Utana már orvos nem látott csak kötötték fel és a kezembe nyomták a papírt hogy hétfőn kontroll és gipszcsere.

2023. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia 9-es!

Nyugi én is ebben a cipőben járok, csak én már gipszben vagyok lassan 2 hete.

Én nem is készültem rá, beutalóm volt és ott mondta az orvos hogy ezzel irány a gipszelő.

Felrakták a gipszet, összes ujj kivéve hüvelyk és utána vissza a rendelőbe.

(Én gipszelés közben bepánikoltam hogy nem lesz jó mert ujjakat nem szeretném és vegye le de kedvesen lenyugtattak hogy ez sajnos ilyen lesz és így kell begipszelni :D )

Akkor mondta s doki hogy levétel majd július 21.. de azt mondta muszáj addig pihennie teljesen a kezemnek mert így gyógyul meg.

Nehéz megszokni tudom.

2023. jún. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem valami kedves dokit fogtál ki akkor. Nekem elmagyarázta mire számítsak meg a gipszelőben is kedvesek voltak. Azért ez mégsem egy ragtapasz hanem egy gipsz hetekre ami nem kellemes.. pedig nekik is ki tudja hanyadik lehettem akit aznap gipszelni kellett mégis empatikusak voltak végig.
2023. jún. 16. 17:03
 14/21 anonim ***** válasza:

Én egyelőre 4 ujjas gipszsínt kaptam. 1 hét múlva kell mennem vissza.

Hogy boldogultok így felkotott kézzel?

Nekem a felsőtestemre rögzítették a kezemet de ezt majd este le kell vegyük róla.

1 hét után könnyített gipszet nem jobb kérni?

2023. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nekem nem adtak könnyített gipszet. Elvileg súlyban sincs óriási különbség és úgyis felkötve kell a gipszet hordani így mindegy.

Meg nekem félidőben gipszcsere volt. Így lehetne kétszer fizetni a gipszért.

2023. júl. 1. 15:32
 16/21 anonim ***** válasza:

Holnap reggel 7-re kell mennem gipszelésre. Jobb kezem lesz teljesen és 4 ujjam :/

Most fáslizva van.

Mire számítsak, mennyire lesz rossz?

Hamar szárad?

2023. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Gipszelés nem fáj. Max az kellemetlen mikor állítja be az ujjakat, kézfejet.

Nekem az volt szar mikor felkerült a gipsz és tudatosult hogy most ebben kell lennem majd 2 hónapig..

2023. aug. 5. 13:41
 18/21 anonim ***** válasza:

Begipszeltek tegnap. Gipszelés után kb 15 percet vártak, aztán felkötötték és mehettem.

Az baj ha nagyon szorosnak érzem?

Sima fehér gipszet kaptam.

1 hét múlva kell mennem gipszcserére. Ez most gipszsín. De én ezt is kényelmetlennek érzem :/

2023. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Gipszsínbe tettek gondolom. Elsőre nekem is minden bajom volt.

Szerintem csak szorosnak tűnik.

Nekem gipsz alatt vattaszerű puha kötés volt.

De kosd fel és úgy tuti nem dagad bele a gipszbe.

Én nagyon nagynak is éreztem a kezemet, óriásinak tűnik a négy ujjas gipsz de ez ilyen.

2023. aug. 6. 13:38
 20/21 anonim ***** válasza:

Végleges gipsz rosszabb lesz?

Mert mindenki azzal riogat.

Hogy a gipszsín az semmi. Én meg már ettől is kivagyok :/

2023. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!