Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fekvőgipsz 4 hétig?!

Fekvőgipsz 4 hétig?!

Figyelt kérdés
Eltört a bokám és a sípcsontom, begipszeltek, de nem csak térdig, hanem az egész combom is gipszben van. A doki 4 hét fekvőgipszet mondott..nem túl sok ez egy kicsit? És az hogy egy boka és sípcsonttörés miatt ágyékig begipszelnek?? A fekvőgipszhez kaptam mankót, hogy legalább a mosdóig ki tudjak menni, de nem tudom kivonszolni magam, olyan fájdalmaim vannak. Jelenleg üvegbe vizelek, és mindent behoznak nekem, de ez 4 hétig tarthatatlan. Jobb lesz? Volt már valakinek ilyen?
2013. aug. 26. 08:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

10 nap múlva már úgy szaladgálsz mint egy kis gyermek, na jó nem, de már fogsz tudni járni. :)


Fájni fog, de fogsz bírni menni vele.


Nekem ugyanez volt, annyi különbséggel, hogy szilánkosra törtem a sípcsontomat, és bár fájt 10 nap múlva is, de már menni tudtam mankóval. Nem léptem rá, csak nem fájt, ha függőlegesen van a lábam, így tudtam menni házon- udvaron belül bárhová.

Mivel egyedül voltam otthon, így az első 10 napban, amíg nem tudtam felállni, addig ülő állapotban hátrafelé seggen csúszva nyújtott lábbal mentem vécére-konyhába-fürdőbe (magyarul húztam magam után a lábamat, és a hátammal tolattam a kezem, és az egészséges lábam segítségével), ami sokáig tartott, de muszáj volt.


A combcsont felső környékén lévő gipszet az első nap eltörtem, mert zavart, kényelmetlen volt.

2013. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Azért kell combtőig gipszelni,mert a törés feletti ízületet is rögzíteni kell(jelen esetben a térdet),h ne tudjon elmozdulni. Az,h mennyi ideig van rajta fekvőgipsz, függ a törés típusától illetve a sípcsonton történő elhelyezkedésétől
2013. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Eltörted?? Mivel? Vagy véletlenül? Nem szóltak érte gipszcserénél? Elég kényelmetlen nekem is, de nem tudom, hogyan törhetted el a gipszed, mert nekem elég vastagon van a combomon is.
2013. aug. 26. 09:08
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Kis kalapáccsal, amit az ötvösök használnak neki kocogtattam (erős koccanás volt), és szépen elrepedt. Egyszerűen meghülyültem volna, ha úgy maradt. Ezután pedig pvc késsel levágtam. :)

Kb a combom felső harmadáig vágtam le.

De egy másik fekvőgipszemnél (egy túránál rossz helyre léptem, és zúzódás, illetve repedések lettek a lábamon) rajta hagytam. Ugye mivel törött volt, így jól mozgott, együtt mozgott a lábammal, nem zavart annyira.


Senki nem szólt semmit egyiknél sem. De ha kérdezné, akkor is azt mondanám, hogy 2 nappal azelőtt csináltam, hogy oda mentem.


Amúgy jól írja a másik válaszoló, hogy okkal van begipszelve ott is.

2013. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Legszívesebben én is levágnám..de nem akarok emiatt bajt, hogy leszedtem. Inkább kibírom valahogy. Kb. 8 párna van már alatta, így kicsit jobb, de amint megmozdul, fáj.
2013. aug. 26. 10:03
 6/39 anonim ***** válasza:
Béleld ki körben vattával,v. szivaccsal,az nekem sokkal kellemesebbé tette.
2013. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy a második mondja, törés feletti ízületet is rögzítik.


Nekem 13 évesen a combcsontom tört el és akkor olyan felvőgipszben voltam, ami egész a derekamig ért. Talán 5-6 hétig lehetett fent. De mivel nekem műtötték is, ezért a fekvőgipsz után már nem kaptam járót, hanem kezdhettem rögtön mankózni.

Szóval ki kell bírnod neked is sajnos.

2013. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Nos, jobban érzed már magad azért? Szokod a mindennapokat fekvőgipszben? Jobbulást!
2013. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Meg nem szoktam, de nem is nagyon fogom szerintem :/ Még mindig nem tudok menni mankóval, már attól üvölteni tudnék, ha a párnákon megmozdul. Ez normális? Pénteken visznek kontrollra, akkor le fogják venni a gipszet a röntgenhez? Vagy nem is lesz röntgen? Mit csinálnak egy ilyen kontrollon? Remélem addig már "járóképes" leszek mankóval, mert akkor nem tudom, hogyan megyünk be a kórházba.
2013. aug. 28. 17:50
 10/39 anonim ***** válasza:

Hát az nagyon fájdalmas akkor, sztem nem normális.


Röntgenezni gipszen keresztül fogják.

2013. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!