Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag nyúlásom volt 6...

Bokaszalag nyúlásom volt 6 hete. De még mindig instabilnak tűnik a bokám. Hogyan tovább? (Többi lent)

Figyelt kérdés
futás közben magam alá fordult a bal bokám. Akkor nem fájt annyira de rá pár órára alig tudtam ráállni. Ez kb. 3 napig tartott utána azért már rá tudtam állni,de fájt. Azért azt hozzáteszem hogy nem volt feldagadva csak egy kicsit voltak rajta lila foltok 1 hétig kb.. Elmentem vele orvoshoz, röntgen után azt mondta,hogy ez egy bokaszalag nyúlás és pihentessem,kenegessem. Ez 5 hete volt. Azóta voltam egy pár napot beteg és akkor tudtam pihentetni tényleg a lábam,és úgy is éreztem,hogy rendbe jött...de nem. Újra érzem,hogy valami nem stimmel. Szerintetek vissza menjek az orvoshoz? Mondana egyáltalán valamit vagy elküldene a fenébe?

2015. febr. 15. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza, mert könnyen lehet nem bokaszalag megnyúlás, hanem részleges szakadás. Ennek hosszabb a gyógyulási ideje, és rögzítést igényel. Én úgy tudom ezt nem lehet röntgennel megállapítani.
2015. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem foci közben fordult alá a jobb bokám, és ha el hiszed ha nem nekem is pontosan 6hete történt, nekem is azt mondták hogy csak megnyúltak a szalagok, én is az elején nem tudtam ráállni, most ott tartok hogy tudok futni.. probáltam azóta focizni vele de egy két mozgásnál még eléggé fáj és én sem tudom mi tévő legyek !
2015. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: szerintem is az van,de lehet bokaszalag nyúlás,csak lehet hogy ez súlyosabb mint hittem


Második: tudom,az egyik előző kérdésemhez már mesélted :) Jobbulást!

2015. febr. 16. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Nekem bokaszalag szakadásom van és gipszbe tették a lábam. Olvastam több helyen, hogy nehéz megállapítani a diagnózist. Nekem elsőre törésre tippeltek, holott a röntgen nem mutatta. A járógipszet másik kórházban tették fel és ott mondták a szalagszakadást. Menj vele orvoshoz, de a rendes diagnózishoz CT, vagy MRI kellene. Arra meg nem küldenek el.
2015. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az egyik barátomnak is ez történt 3napja kb, de őt meg se röntgenezték hanem egyből, ultrahangra küldték
2015. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor szerencséje volt
2015. febr. 21. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!