Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » MIt tegyek? Anyukamnak eltort...

MIt tegyek? Anyukamnak eltort az ujja, de nincs tb-je, nem szeretne igy korhazba menni?

Figyelt kérdés
Szemmel athatoan el van torve, lila-zol, meg van dagadva, legkisebb erintesre nagy erzekeny, mogaztni egyaltalan nem tudja. Egy eve munkanelkuli, kerlek ne kotozkodjetek, nem tudjuk eloteremteni azt a havi 6000 Ft-ot. Mit tegyek? Aggodom erte.
2015. nov. 6. 08:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szerintem csak a havi 6000-et kell majd utólag fizetni + esetleg egy kis büntetőkamat
2015. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg marhaságot írtatok össze.

Semmit nem fognak kiszámlázni az ellátásból.

Ha nincs befizetése semmi, akkor az adóhivatal behajtja azt a tartozást, de nem a kórházi számlát!

Tehát, ha van valakinek mondjuk 50 ezer forint ellátása, s átesik egy 10 milliós műtéten, csak az 50 ezer forintot vasalják be rajta.

Regisztrált munkanélküli biztosítottnak számít.

Másfél évig voltam ebben az állapotban, orvosnál többször voltam, s mindig a lekérdezés aktív állapotot mutatott.

Fontos lenne elmennetek az orvoshoz, mert akár amputáció is lehet a vége. Szakszerű ellátásra szüksége mindenképpen.

2015. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12-es nem tudom miért lett lepontozva, de ő korrekt választ írt. Nem gondolom, hanem tudom.

A jogi része is teljesen valós, s az ellátás szükségességében is igaza van.

Számla egyébként mindig készül, biztosított esetében is. Fizetni viszont családorvosnál, TB-vel szerződött orvosnál, kórházban nem kell.

2015. nov. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha 1 éve nem fizeti az egészségügyi hozzájárulást, akkor sajnos a NAV behajtja rajta utólag az 1 éves havi díjat, úgy tudom késedelmi kamat és bírság is megy rá. Orvos ellátja, de köteles NAV felé jelenteni, hogy anyukád nem biztosított. Jobb lenne ha magánorvoshoz mennétek és mielőbb elkezdenétek fizetni a járulékot, ha rossz anyagi körülmények között vagytok, akkor önkormányzathoz menjetek be, megfelelő esetekben ők kifizetik helyette.
2015. nov. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
12-es, regisztrált munkanélküliként csak akkor vagy biztosított ha kapsz valami segélyt, vagy tanfolyamara jársz általuk, amiért szintén jár keresetpótló. Ha csak be vagy regisztrálva de nem kapsz semmit, akkor nincs TB se.
2015. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!