Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Létezik ínhüvelygyulladás az...

Létezik ínhüvelygyulladás az Achilles-ínban?

Figyelt kérdés
Egy ideje rendszeresen fájdalmat érzek mindkét lábamban a sarkamnál, az Achilles-ín tájékán. Mintha gyulladás lenne. Létezik ilyen? Elképzelhető, hogy ez van? Nagyon félek, mert úgy tudom, hogy az ínhüvelygyulladást begipszelik, és akkor mindkét lábam begipszelnék? Tényleg így van? Lehetséges hogy ez a baj?
2018. nov. 20. 20:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Meddig lesz járógipszed?
2019. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
4 hetig leszek még gipszben.
2019. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Aki kérdezte a kiujulast annak írom hogy velem ez történt.

Gyulladást állapított meg a kórházi orvos. Onnan nem is mehettem sehova, át toltak a gipszelőbe és mindkét lábamat begipszeltek. Én is bent voltam 1,5 hetet a kórházban. Otthon is végig feküdtem, polcoltam magasra. 6 het után kaptam még további 3 hetre jarogipszet amit fokozatosan szabadott terhelni de csak mankóval a két gipsz miatt.

Nagyon vigyáztam, sokat pihentettem még jarogipszben is hogy ne legyen gond.

Levették 3 het után, utána már csak faslit tettek a labaimra. Szép fokozatosan terheltem.

Nekem 1,5 hónap után újra fájni kezdtek.. elmentem maganba, ő műtétet javasolt. Egy hete túl is vagyok rajta. Jelenleg 7 het gipsz van még előttem és persze nem járógipszet kaptam..

Semmit nem ér a gipszelés! Csak műtét után.

2019. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Atyáég. Térdig gipszeltek most is?
2019. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Műtét után mindenképp van gipsz? Engem tegnap tettek gipszbe. Mindkét lábamat. 2 hónap fekvőgipszben nem embernek való, kontrollon rá fogok kérdezni a műtétre. Bármi csak ezt a gipszet ne kelljen viselni.
2020. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Nagyon az az érzésem hogy az orvos nem tud ezzel a gyulladással mit kezdeni ezért gipszelnek be mindenkit ezzel hónapokra..

Nekem sem volt más lehetőség, a vizsgálóból áttoltak a gipszelőbe és ott már kérte is az orvos, hogy tegyék rá mindkét lábamra a fekvőgipszet..

Aki gipszelt orvos meg mondta hogy ha felkerül a gipsz majd jobb lesz és nem fog fájni.. hát azóta is fáj.

2020. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Hát pedig jobb lesz, ha hozzászoksz, ha már felkerültek a gipszek, azt levenni idő előtt nem fogják. Ezt az orvos nem tudatlanságból teszi gipszbe, mert nem tud mást tenni, hanem, mert ez így gyógyul.. teljes nyugalomba helyezéssel, azaz gipszben.

Mikor a vizsgalat után közölte velem az orvos, hogy ez Achilles in gyulladás és akkor amint szabad a gipszelő, mindkét lábamat fekvőgipszbe kell tenni, én is nagyon kivoltam.. Fel kellett feküdni egy ágyra és toltak át, ott ugyanúgy mint nálad is mondta az orvos a gipszelő orvosnak hogy térdig tegye mindkét lábamat körkörös fekvőgipszbe és fél órán belül már a szarado gipszekkel feküdtem az osztályon.. Ha be kell gipszelni az nem úgy van hogy akkor majd pár nap múlva jöjjön vissza és akkor..

Ha eltelik 1-2 hét akkor hidd el jobb lesz a gipszben, nekem tényleg nem fáj már, 5. hete hordom.

Nekem kicsit több mint 2 hónapot irt elő az orvos, utána járógipsz még jó pár hétig..

2020. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Nem is az hogy ne azonnal tegyenek gipszbe de nekem a kórházi orvos épp csak rámnézett, áttolt a kötözőbe és ott mondta hogy hozott gipszelésre, mindkét lábamra fekvő térdig. Én meg csak pislogtam, egyáltalán nem számítottam erre hogy gipszbe kerülök.

Azóta voltam tegnap kontrollon, már belenyugodtam a gipszekbe, mivel már nincs bedagadva a lábam, át is gipszeltek, egész kényelmes csizmakat kaptam, most sokkal jobban bekötöztek a gipsz alatt ilyen puha anyaggal.

De nekem járógipszet nem mondtak :O és 2 hónapig lesz mindkét lábam fekvőgipszben, lehetetlen hogy még tovább gipsz kelljen, nem??

2020. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Április 6-án tettek gipszbe. A fekvőgipszeket június 22-én fogják levenni és rögtön kapom a járót. Az is még jó pár hétig fent lesz.

Nekem előre mondtak, hogy a járógipsz sem olyan lesz, hogy onnantól majd kedvemre maszkalok. Fokozatosan szabad csak terhelni és mivel mindkét láb gipszben, így segédeszköz nélkül nem is járhatsz majd.

Először járokeret.. járógipsz felrakás után 1 napot bent kell lenni, gyógytornász fog megnézni meg eldönteni milyen a labaim állapota, kapok e mankót, mennyit szabad terhelni.. Ez hosszú folyamat, 2 hónap gipsz után szerintem csoda ha a járógipszre rá tudsz majd lépni..

Kérdezd meg az orvost de 100% hogy lesz neked is járó. Lehet hogy az orvos egyelőre nem akart ezzel sokkolni, mert látta hogy nehezen viseled ezt is még.

Hogy az hány hétig kell, az már nagyon orvos függő, egyik ismerősnek volt és neki még 6 hétig gipsze volt de az én orvosom azt mondta meglátjuk milyen a lábam, hogy boldogulok és közben fogjuk látni mikor vehetik le a gipszeket végleg.

2020. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 hónap után levette a fekvőgipszet az orvos, minden kontrollon könyörögtem szinte😃 Most mindkét lábam járógipszben, de tényleg ezt is kímélni kell.

Sarok van nekem rajta, de mankó nélkül nem is tudok így menni, csak ha rátámaszkodom és úgy.

Nekem heti kontroll van. Megnézi hogy járok és kérdezi faj e, nézi a gipszeket, nem dagad e a lábam, ilyenek..

Az első héten nekem dagadt nagyon és akkor csak WC-re mehettem ki, de azonkívül fekvés és magasra kellett polcolni a lábaimat. Aztán megszokta a terhelést, de most sem ész nélkül járkálok, mégiscsak gipszben van mindkét lábam.

Jobbulást! Kibírjuk valahogy..

2020. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!