Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Létezik ínhüvelygyulladás az...

Létezik ínhüvelygyulladás az Achilles-ínban?

Figyelt kérdés
Egy ideje rendszeresen fájdalmat érzek mindkét lábamban a sarkamnál, az Achilles-ín tájékán. Mintha gyulladás lenne. Létezik ilyen? Elképzelhető, hogy ez van? Nagyon félek, mert úgy tudom, hogy az ínhüvelygyulladást begipszelik, és akkor mindkét lábam begipszelnék? Tényleg így van? Lehetséges hogy ez a baj?
2018. nov. 20. 20:17
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Erre lehet kérni egyszerre csak egy lábra gipszet?

Mindkét lábamat nem engedem gipszbe tenni. Ha nem lépek rá csak mankózom, egy gipsszel kibírom.

Utána a másik. Bár akkor fél évig gipszben leszek, de mindkét lábra csizma az vállalhatatlan.

2020. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Ha mindkét lábadban gyulladás van, akkor mind a kettőt be kell gipszelni.

Mit mondott az orvos, gipszelni kell?

Külön nem jó, mert a másik labadat, ami épp nincs gipszben azt terheled.

Ennek pont az a lényege hogy teljes nyugalomba kell helyezni a gyulladt lábakat, amit a fekvőgipsz garantál.

Mankó kizárt, nem szabad ráállni.

Kb 1,5-2 hónap gipsz ágyban fekve, utána még 4-5-6 hét járógipsz, orvosa válogatja ki mikor veszi le.

Ha nem engeded gipszelni, műtenek és ugyanezt kell végigcsinálnod, sőt akiket műtöttek, tovább voltak fekvőgipszben.

2020. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Mindkettőben gyulladás van.

Én magánban voltam az orvosnál, ő holnap reggelre utalt be a kórházba, ott egy sebész fog megnézni.

Az orvosom a papíromra azt írta mindkét lábam gipszbe helyezése javasolt....

Ilyenkor úgy készüljek, hogy holnap reggel bemegyek és gipszbe tesznek vagy arra is időpontot kapok majd?

Kérdeztem az orvost, ő fekvőgipszet javasol, de a sebész fogja eldönteni, de azt mondta szinte biztos gipszet kapok, arra készüljek fel.

Nagyon kellemetlen lesz? Ha mindkét lábamra ráteszik, hogy tudok majd hazamenni?

Most az orvos pénteken térdig befáslizta viszonylag vastagon mindkét lábam és feküdni kell, párnákkal polcolni. Ezt levegyem reggel vagy így kötésben menjek be a kórházba?

2020. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Ha az orvos gipszet javasol, abból gipsz lesz sajnos. Nekem is így történt.

Beutalt a kórházba, ott vizsgálat után már fel is fektettek egy ágyra, mindkét lábamat felpolcolták. Áttoltak a gipszelőbe, ott mondta az orvos a gipszelő orvosnak, hogy fekvőgipszbe kell tenni mindkét lábat térdig. Várni kellett ott kb fél órát, mert épp gipszelt egy másik beteget.

Nem kell félni a gipszeléstől, mindent mondott nekem az orvos mit csinál. Szerintem egy fél óra alatt mindkét lábamra rákerült a csizma. Nehéznek fog tűnni, de emelgetni amúgy sem szabad, párnákra felteszik és pihentetni kell.

Haza így nem mehetsz, 1-2 hetet bent fogsz tölteni, ez orvosfüggő meddig tart bent.

Tolószékkel visznek haza, engem mentő vitt, lábra nem állhatsz egyáltalán.

2020. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

A kórházban mindkét lábamat gipszbe tették. Bent kellett maradnom, elvileg 1 hét múlva engednek haza.

A gipsz viszont nagyon sokáig fent lesz, azt mondta az orvos, hogy augusztus 19-ig fekvőgipsz.. az 3 hónap. Nem tudom ezt ki hogy bírja, 2 órája vagyok gipszben, de már most utálom.

Ráadásul nagyon bunkó gipszet kaptam, hatalmasnak tűnik, erre semmit nem lehet húzni, hogy ne virítson legalább.

Nekem a járógipszre azt mondta minimum 6 hét és utána majd kiderül leveszi e.. Kifogtam a legszigorúbb orvost, én 12 hetet nem bírok ki így.

2020. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Mi történt veletek? Sikerült meggyógyulni?

Utána volt gyógytorna? Az lenne a legfontosabb, remélem nem maradt ki!

Nekem reggelenként szokott nagyon húzódni az achilles inam, alig tudok lemenni az emeletről, de aztán elmúlik. Túrázok, mozgok amúgy és lúdtalpam van.

Ez is lehetne az, ami miatt végeláthatatlan gipszelés jár?

2020. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!