Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Létezik ínhüvelygyulladás az...

Létezik ínhüvelygyulladás az Achilles-ínban?

Figyelt kérdés
Egy ideje rendszeresen fájdalmat érzek mindkét lábamban a sarkamnál, az Achilles-ín tájékán. Mintha gyulladás lenne. Létezik ilyen? Elképzelhető, hogy ez van? Nagyon félek, mert úgy tudom, hogy az ínhüvelygyulladást begipszelik, és akkor mindkét lábam begipszelnék? Tényleg így van? Lehetséges hogy ez a baj?
2018. nov. 20. 20:17
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Hat ülni nekem nem is szabad. Ha lógnak a labaid akkor faj, ez gipszben normális.

Nekem a kórházban volt két állvány a labaim alatt, itthon meg 4 nagy párna van alá rakva hogy magasan legyenek és így nem dagad és nem faj. Ez van ki kell bírni, hidd el lehetne rosszabb. Aznap hoztak egy motorbalesetes csavot mikor én mentem el, mindkét lába combtőig gipszben volt és az egyik karja is. Sírt fájdalmában szóval mi jól megúsztuk, “csak” pihenni kell a gipszben és kivárni amíg lemegy a gyulladas.

2019. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Térdig vagytok gipszben mindketten? Nekem is fáj az achilessem és megyek orvoshoz...
2019. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Mindkét lábam terdig van gipszben igen. 1 honapja már.

Lehet begipszelik mindkettőt neked is, úgy készülj..

2019. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Nekem is terdig mindkettő. Egy het és leveszik nekem, aztán műanyag csizmakat kapok még 4 hetre, azzal már lehet mankóval járni, úgy várom mint a messiást..

Én mikor orvoshoz mentem ezzel eszembe se jutott ilyen hogy ezt gipszbe kell tenni. Nem pusztító fájdalmaim voltak így totál ledobbentem mikor az orvos mondta hogy akkor amint szabad a gipszelő, én jövök és utána osztály.

2019. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Jó neked, le is veszik? :O Nekem holnap gipszcsere lesz, már lötyög kicsit és berendelt holnapra az orvos, hogy jól rögzítse a gipsz a labaim.

Sok kedvem nincs ehhez, de muszáj, ma voltam a magánrendelesen kontrollon.

Nekem csak augusztus végén veszik le a gipszeket, addig ki kell birnom valahogy.

2019. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Meg egy kérdés, neked mit m9ndott az orvos tuti rendbejon a gipszelessel vagy lehet hogy nem segít? Felek a mutettol mert a kórházban találkoztam olyannal akinek 2 hónap gipszviseles után műteni kellett és utána újra gipszbe kellett tenni.
2019. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszokat, kitartást nektek. Holnap megyek orvoshoz aztán kiderül...
2019. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Megvolt a gipszcsere, most színes műanyag gipszet tettek a labaimra. Nagy különbség hogy alatta puha vatta van és jobb érzés valahogy, nem vag. Csak egy fel órát kellett a gipszeles után bent várnom, gyorsan köt. Utána feltoltak az orvoshoz. Azt mondta ha nem javul gipszben akkor meg kell műteni. Utána pedig ismét 2 hónap fekvőgipsz. Remelem ezt megúszom.

Begipszeltek végül téged vagy máshogy kezelik?

2019. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Ezért a gipszért kell fizetni? Kitartást neked! Én most várok az orvosra...
2019. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Téged is gipszeltek?

Nekem 8 het fekvőgipsz után ma tettek fel mindkét labamra a jarogipszet. Sarok van rajta és fokozatosan terhelve mankóval tudok végre járni. Nagyon jó érzés végre még ha rossz is a gipsz!

Viszont felek hogy mi lesz ha kiújul. Most nem fajnak a labaim, de az orvos azt mondta ez majd csak a gipszlevetel utáni 1-2 honapban derül ki.

De mi van ha újra begyullad? Meg egyszer nem bírom ki ezt a tortúrát. Meg a munkahelyem sem ennyi kihagyast..

2019. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!