Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladásra menjek...

Ínhüvelygyulladásra menjek bele a gipszelesbe? Segíteni fog?

Figyelt kérdés

Egy hete voltam orvosnál. Már 3 honapja szenvedek vele, az injekciózason, lampazas, gyógyszer stb mind túl vagyok.

Egy hete az orvos befaslizott ujjakkal együtt konyekig és fel is kötöttek a karom.

Ma megyek kontrollra de faj nagyon. A doki azt mondta ha nem jobb akkor be kell gipszelni.

Mennyi ideig kell gipszben lenni? És az ujjaimat is gipszbe fogjak tenni?

Most táppénzen vagyok már egy hete mert így felkotott kézzel nem tudok dolgozni. Amíg gipszben leszek addig se tudok majd dolgozni?

Nagyon rossz a gipszeles? Biztos segít a kezemen?



2019. márc. 7. 11:33
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
És így haza engedtek? Hogy wczel meg eszel?
2019. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Másfél hónap?? Hát én biztos megműttetném inkább most! Gipszes kézzel semmit nem lehet csinálni,tényleg még a popsidat sem megtörölni! Nekem ez hihetetlen,bocs!
2019. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
Mi újság, hogy vagy?
2019. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Párom és anyukám segít. Bent nem fognak azért mert gipszed van.

Kontrollon olyat is láttam akinek mindkét lába combig és az egyik karja vallig gi0szbe volt téve. Őt se fogtak bent, nincs hely se..

2019. ápr. 23. 21:26
 25/30 anonim válasza:
És el tudnak látni így otthon?
2019. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Hány hetig kell gipszben lenni ilyenkor? Tavaly november óta bajlodom Ínhüvelygyulladással. Mindent kipróbáltam már kiveve a gipsz. Engem már az is kiboritott mikor az orvos mondta hogy be kell faslizni és a kötözőben az ujjaimat is rögzítette. Nekem is adtak kendőt és a nyakamba kötöttek de én azt levettem mert úgy semmit nem tudok csinálni.

Most megyek maganban egy másik orvoshoz.

Már nagyon faj de így hogy nem tartottam be az előző orvos javaslatát és nem hordtam felkotve és a faslit és alóla a vattat is levettem már nem merek hozza visszamenni..

Ha be kell gipszelni akkor táppénzre kell menni ezzel? Mennyi időre?

Nagyon sokáig kell gipszben kibírni hogy meggyógyuljon?

Végig nyakba kötözve kell hordani és nem mozgatni?

2019. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Furdesben meg oltozesnel kell segítség de a konyekig gipszelt kezemet néha nem kotom fel. Nem órákra persze és nem logatom hanem pl fekve veszem le.

Utolsó válaszoló: nem szabadott volna leszedned hátha meguszod a gipszet. Hidd el ezt jobb elkerülni.

A helyedben kernem újra a faslit és hordanam felkotve hátha nem kell gipszbe tenni.

Egyébként ha semmi nem segít akkor gipsz. De nem 1-2 hetre mert úgy tuti visszajön. 1,5 hónap a minimum, legalábbis az orvosom szerint.

Táppénzen vagyok én a két gipszel főleg hogy az egyik ebből sajnos vallig ér. De egy gipsz is táppénz mert az ujjaid is gipszben lesznek és fel lesz kötve az egész a nyakadba.

Nem tudsz mást ha azt mondjak gipszelni kell. Én vártam, erre vallig gipszben vagyok már.

2019. ápr. 23. 22:47
 28/30 A kérdező kommentje:

Voltam a magánorvosnal, kötést kaptam ilyen vastagabb rugalmas pólyat tett ra ujjak végéig ideiglenesen és kellett vennem gyógyászati boltban karfelkotot.

Holnap pedig reggel mennem kell be hozza a kórházba és gipszbe teszi. Nekem elsőre 6 hetet mondott, utána megpróbálja levenni. Ha faj akkor újra begipszel és ha nem jön rendbe akkor megműt.

Ezt nem kerdeztem de a gipsz az ujjaimra is lesz? Most úgy rögzítette hogy mind az ot ujjam benne van és nem is látszanak az ujjaim és így lefelé áll derekszogben.

A gipsz nagyon nehéz? Faj mikor gipszelik?

2019. ápr. 24. 08:34
 29/30 anonim ***** válasza:

??? Mi ez a zagyvaság kérdező??? most akkor gipszben vagy,vagy nem??

Engem tegnap műtöttek,ma már itthon! Nehogy már másfél hónapig mind két kezed gipszben legyen!:D

2019. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Akinek begipszeltek a kezet mennyi ideig kell viselni a gipszet és meddig gipszelik? Konyekig kell? És az ujjakat is?

Két hete vetette fel az orvos ha nem javul a karom akkor begipszeli :(

2019. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!