Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok hízni?

Miért nem tudok hízni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 167 cm, 47,9kg. Mindent eszem, de nem gyarapszik a súlyom, csak fogyok.A családom azt hiszi, direkt csinálom, de ez nincs így.
2019. júl. 26. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt már kérdezted. Írod mennyit eszel? Ha tényleg kellő mennyiség voltál orvosnál?
2019. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, ez az első kérdésem ezzel kapcsolatban. Nem mérem, hogy miből mennyit. Annyit eszem, amennyi jól esik. Orvoshoz nem mentem el vele, mert nem gondolom, hogy bármi komoly lenne, nem érzem magam gyengének, erőtlennek. Sose voltam kövér, se semmi. Néhány éve 54 kg voltam, de azóta fokozatosan fogyok. Engem annyira nem zavar, csak az, hogy laposabb vagyok, mint az Alföld. Egészségügyi szempontból semmilyen gondot nem okozott még.
2019. júl. 26. 21:11
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most a tested normálisan olyan életszakaszba lépett, amikor kicsit gyorsabb az anyagcseréd. Az emberek nagyrészénél ez ingadozó. De az is lehet, hogy van valami hormonproblémád, amiről nem tudsz, pl. pajzsmirigy túlműködés.

Az is lehet, hogy maga az anyagcseréd hormonálisan rendben lenne, de valamilyen okból az emésztőrendszeredben elégtelenül szívódnak fel a tápanyagok, hiába eszel eleget.

Én a helyedben elmennék kivizsgáltatni. Ha tényleg ütemesen fogysz, akkor mire 3-4 hónap múlva végre eljön a most kért időpontod a kórházban, még azt is el tudod mondani az orvosnak, hogy a vizsgálatra való várakozás ideje alatt mennyit fogytál. Nem szabad megvárni, amíg nagyon lefogysz, mert annak biztosan lesznek káros hatásai a szervezetedre.

2019. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A te magasságoddal az ideális testsúly-tartomány 52-65 kg. Már most kifejezetten sovány vagy. Ha még ennél is tovább fogysz, az már károsítja a szerveidet, mégha nem is érzed elsőre. Addig kell orvoshoz menni, amíg még nincs komoly tünet, amit esetleg nem lenne visszafordítható.
2019. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj ek orvoshoz.


Szerintem egy nap(!) számold ki, hogy mennyit eszel. Lehet, hogy tömve van a tányérod (pl zöldségekkel), de azok kalória értéke lófing, ellenben laktatnak. A zöldségek hely kitöltők. Amúgy miket szoktál enni, és milyen gyakran?


3as válaszoló: ha pajzsmirigy túlműködése lenne, akkor az más szembetűnő tünetekkel együtt jelentkezne pl szemek kidülledése, szapora szívverés, nehezen megy minden...

2019. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz kivizsgálásra! Lehet pajzsmirigy probléma is.
2019. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze az első kérdesed. De a masik kérdező is pont ilyen magas ennyi kiló volt és pont ennyi lett. Micsoda véletlen. Nézz valaki mást hülyének. Szerintem meg anorexiás vagy és nem eszel és most büszke vagy magadra, hogy ilyen kalsszil lefogytál. Gratula! Még nincs bajod....de ha így folytatod hamar lesz. Ha nem írod mennyit eszel, SZERINTED nincs komoly bajod mert jól vagy akkor minek tetted fel ezt a kérdést? Nem is akarsz megoldást találni? Miért? Mert tudod a választ. Nem eszel és ettől fogysz. Egyél! Vsgy menj orvoshoz mert már nincs miből fogynod. Elkapsz valami betegséget veletlenül és a kórhazban fogsz kikötni. Ez nem vicc ez életveszély lesz. De tudod megéri e.
2019. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nos, a családban húst eszünk hússal, emellett sok zöldséget és gyümölcsöt is eszem. Nem vetem meg az édességet sem, szóval tényleg mindent.


Őszintén, ez az első kérdésem ezzel kapcsolatban, szóval ha esetleg küldenél egy linket a másik kérdésről, azt megköszönném. :)

2019. júl. 31. 00:13
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyél több gabonát! 😕az is kéne, nem csak húst hússal. A zöldség-gyümi kombó pedig max. kiegészíti az étkezést.
2019. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát, ha megkívánok egy tál zöldséget, vagy gyümölcsöt, akkor azt eszem, de nem számítom +1 étkezésnek. Zabkását szoktam enni ritkán.
2019. júl. 31. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!