Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok hízni?

Miért nem tudok hízni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 167 cm, 47,9kg. Mindent eszem, de nem gyarapszik a súlyom, csak fogyok.A családom azt hiszi, direkt csinálom, de ez nincs így.
2019. júl. 26. 19:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#5 Nem mindenkinek vannak szembetűnő tünetei, ha pajzsmirigy betegsége van. Van a családunkban pajzsmirigy alulműködéses és túlműködéses is. Az alulműködéses általánosan fáradt volt és alvászavarokkal küzdött. Még csak el sem volt hízva, pedig az egy elég jellemző tünet. Kezelés hatására minden elmúlt.

A túlműködéses képtelen hízni és a vizsgálat során találtak nála egy göböt, de ezen kívül semmilyen más jellemző tünetet nem produkál.

Én is benyaltam az egyetemen a tüneteket, de a valóságban ez a pajzsmirigy-mizéria kicsit összetettebb. Simán fenn állhat a lehetőség, hogy a kérdező ezzel küzd, ha csak nem valóban anorexiás.


Kérdező, írd le, hogy mit és mennyit eszel egy nap! Ha nem mondod el, a világon senki sem tud segíteni. Okkal gyanakodnak mások anorexiára. Ha minden oké lenne a táplálkozásoddal, már írtál volna egy listát arról, mit, mikor és mennyit eszel.

2019. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor valahogy így néz ki:

Reggel-zabkása/péksüti(pizzaszelet, pogácsa, ilyen-olyan csiga)/rántotta


Ebéd-sült csirke/sertés,körettel (zöldség, krumpli), leves, esetenként süti, palacsinta. Nagyon szeretem az indiai kajákat, csinálok vajas csirkét, currys csirkét, tikka masalát. Panírozni utálok, de néha csinálok szűzérmét,csirkemellet rántva.


Vacsi - előfordul, hogy valahova elmegyünk enni, étterembe (mindenhol azt eszem, ami a kedvencem : rántott camembert, áfonyaszósz, krokett), mekibe (marhá nem szeretem, szóval mcchicken, tea, sültkrumpli), pizza, melegszendvics, szendvics. Néha pörkölt.


Az étkezések között néha chips, joghurt, gyümölcsök(alma, barack, banán, paradicsom, ami botanikailag gyümi),zöldségek(répa, paprika,uborka, saláta, nyers cékla), édességek.


Viszont bevallom, hogy a reggelit néha kihagyom, de igazából csak azért, mert tovább alszom, plusz lényegesen kevesebbet iszom a kelleténél. Nem sportolok.

Szándékosan nem éheztetem/hánytatom magam.

2019. aug. 1. 14:46
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor irány az orvos ha ezekből mennyiségileg is eszel eleget nem csak 1-2 falatot mert már nincs miből fogynod
2019. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!