Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étvágycsökkentőt keresek, de...

Étvágycsökkentőt keresek, de nem fogyókúrázni akarok. Légyszi adjatok tippet! Merre induljak?

Figyelt kérdés

Nem fogyókúrázni szeretnék. Az a gondom, hogy egyfolytában ennék, mert úgy érzem, folyton éhes vagyok. Ez sajnos nem kivitelezhető, mert legalább a munkahelyemen ki kell bírnom, hogy nem teszem. Viszont olyan érzésem van folyton, hogy most halok éhen. Hogy a csudában tudnám kibírni reggelitől ebédig vagy ebédtől vacsoráig? Nem vagyok valami vékony alkat, de kövérnek sem mondanám magam. Nem szándékozom lecserélni a ruhatáram sem kisebbre, sem nagyobbra. Valami hatásos dolgot keresek, amivel a folyamatos evést fel tudom függeszteni.

Az a fő problémám, hogy ha csak úgy elhatározom, hogy 4-5 óra múlva eszek csak, ki tudom bírni, nem ez a gond, viszont olyan éhség érzetem van közben, hogy borzalmas és ez szó szerint elveszi az eszem. Képtelen vagyok koncentrálni arra amit csinálok. Emiatt ideges és frusztrált vagyok, szó szerint kibírhatatlan. Mit csináljak, hogy ez ne legyen?



2019. júl. 27. 04:12
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

nem vagy cukor beteg? ők szoktak mindig édeset kívánni,



Igyál sokkal több folyadékot, az el fogja venni az éhségérzetedet, vagy vizet, vagy cukormentes üdítőt, ásványvizet.


Vércukorvizsgálatot is érdemes beiktatni, nehogy megvakulj a cukorbetegségtől.

2019. júl. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elöször ne "házi módszereket" keress, hanem menj orvoshoz, mert ennek könnyen lehet valami anyagcser-probléma az oka.
2019. júl. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, Nem szeretem az édességet. Szendvics, főzelék...stb A csokit kifejezetten utálom.

2-es, Az orvos kiröhögött, szó szerint. Azt mondta egyek nyugodtan, nem látszik nem vagyok elhízva, jó az anyagcserém.


Az a fő gondom, hogy a munkahelyemen nem szabad non-stop enni. A munkaterületre nem is lehet kaját bevinni. Viszont már 1 óra elteltével olyan éhségérzetem van, hogy megőrülök :(

2019. júl. 27. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyél laktatóbb ételeket, főleg amiben van rendesen fehérje, rost és zsír, azok jobban laktatnak. Szénhidrátokból kerüld a gyorsan felszívódó, finomított fajtákat. A túl gyakori, kibírhatatlan éhség (ha amúgy nem csak salátákon és hasonló kalóriaszegény ételeken élsz) lehet inzulinrezisztencia jele is. Régebben én 2 óránként ettem, mert ha addig vártam, amíg már nagyon éhes lettem és leesett a vércukrom, akkor rosszul lettem (ettől agresszív és ingerlékeny is), volt, hogy el is ájultam. Most sokkal kevesebb szénhidrátot eszem, főleg zöldségekből és olajos magvakból, emellett tojást, húst. Amióta ezt csinálom, fél napot is simán kibírok evés nélkül.

Azért nem ártana elmenned egy endokrinológushoz megnézetni a hormonjaidat. Ha az orvos nem vesz komolyan, menj el másikhoz.

2019. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az orvos kiröhögött, szó szerint. Azt mondta egyek nyugodtan, nem látszik nem vagyok elhízva, jó az anyagcserém."


Akkor keress fel egy NORMÁLIS orvost!

2019. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!