Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdejk el megint...

Hogyan kezdejk el megint rendesen enni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és már évek óta vannak kisebb-nagyobb problémáim az evéssel, mindig egészséges testalkatú voltam és mégis mindig le akartam fogyni, de sosem sikerült. Mostanra már semmi étvágyam nincs, egy tál müzli és valami minimális főtt kaja az, amit eszek és elég sokat fogytam. MOstmár meg vagyok elégedve azzal, ahogy kinézek, de viszont tudom, hogy ez nem egészséges és nem fogom tudni ezt fenntartani, amikor elkezdődik az egyetem szeptemberben. Attól félek, hogyha egy kicsit többet kezdek el enni, akkor fel fogok szedni egy-két kilót, és megint utálni fogom azt a testemet, azt pedig egyáltalán nem szeretném.

Mit tudék ez ellen tenni? Sikerülhet magamtól, vagy érdemes lenne egy idő után szakembert keresni?


2019. júl. 28. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, keress fel egy jó pszichológust és egy dietetikust! Számítsd ki, hogy mennyi a napi kalóriaszükségleted. Így kalóriaszámlálással fogsz tudni úgy táplálkozni, hogy ne hízzál és ne fogyj. Ne hagyd ki az étrendedből a gyümölcsöket, zöldségeket!
2019. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hány kalória az amit beviszel napi szinten? (kaloriabazis segíthet ebben)

hány cm és hány kg vagy? esetleg tudnál képet is mutatni? (persze arc nélkül)

ha tudod hogy nem egészséges amit csinálsz, kezdd el elfogadni magadat azzal a pár plusz kilóval.. sportolj, azzal tudsz elégetni a bevitt kalóriákból, de ez nem megy akkor ha eszel egy tál müzlit reggel, meg ebédre két kanál levest meg egy kicsi csirkét mondjuk...

2019. júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

174 cm magas vagyok, amikor legutóbb mértem magamat, kb. másfél hónapja, akkor 58 kg voltam.

Kalóriákat is számoltam sokági, de egy pár hete abbahagytam, csak feleslegesen stresszeltem magamat rajta, de most kiszámoltam és 700-800 körül van, ami nagyon kevés.

Megpróbálok rajta változtatni először magamtól és ha nagyon nem megy, akkor felkeresni egy szakembert.

2019. júl. 28. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!