Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok rendesen enni?

Miért nem tudok rendesen enni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy borzalmas rossz az étvágyam, már több mint egy éve.

Minden nap azzal kell küzdenem, hogy nem kívánom az ételt, de még a korábbi kedvenceimet se, és már valósággal öröm tölt el, ha végre valami úgy jut eszembe, hogy fú de ennék ilyet. De általában ez úgy néz ki, hogy ahogy végiggondolom mégis mit kellene ennem, minden opciótól elfog az undor, akármilyen étel is legyen az.

Nem vagyok anorexiás vagy ilyesmi, korábban szerettem is a hasam, mostanság viszont tényleg kínlódás az egész. Semmi nem esik jól, s amúgy is finnyás voltam mindig is, tehát eleve korlátozott az az ételhalmaz, amit hajlandó vagyok elfogyasztani.

Előfordul, hogy ha nem muszáj enni (értsd: energia miatt szükséges táplálkozni, pl munkahelyen) akkor simán addig-addig tologatom ezt, míg már szabályosan rosszul leszek az éhségtől, akár 15-20 óráig is kitolom az időt két normális evés között.

Sokszor van az is, hogy hiába mardos a gyomrom, továbbra sincs étvágyam.

Az utóbbi hónapokban pedig már érzem, hogy szinte minden nap fáj a gyomrom, meg a köldök vonalában övszerűen az egész hasam, ami gyanítom, hogy nem éppen a legjobb dolog, s emellett az emésztésem se az igazi.

Mi bajom lehet? Milyen orvoshoz forduljak ezzel? Szervi vagy inkább mentális lehet-e?

Sokat stresszelek, igen de nem úgy, hogy észreveszem magamon. Emellett depressziós is vagyok, és nem járok pszichiáterhez, valamint pajzsmirigyemmel is van gond, habár azt rendszeresen nézetem és elvileg rendben van jelenleg.


Elnézést a hosszú szövegért, de már tényleg nagyon elegem van ebből a helyzetből és szeretnék végre újra rendesen enni, mint minden normális ember. :(


2019. ápr. 13. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha érzed hogy éhes vagy, egyél meg egy zsömlét, vagy egy almát. Valamit egyél.

Gyomorfekélyed is lehet, meg cukorbetegséged.

Ha meg megkívánsz valamit edd meg.

2019. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első körben háziorvos, aki továbbutal szakrendelésre. Biztosan lesz egy hasi ultrahang, de lehet hogy megtükröznek. Ha nem találnak itt betegséget, akkor mehetsz a pszichológiára.

Remélem nem adok rossz tanácsot azzal, hogy mégiscsak próbálj meg rendszeresen enni, akár csak egy-két falat száraz kekszet, mert az is több a semminél. Ha nem f osod-hányod ki, akkor talán nincs olyan nagy baj. De nem vagyok orvos.

2019. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha megkívánok valamit ne aggódj, már eszem is (ha nem épp munka közben jön rám vagy az éjszaka közepén és pont nincs itthon.)

Viszont konkrétan nem tudok enni. Elkezdem rágni és szabályszerűen köpném ki, felfordul tőle a gyomrom. Egy darabig ment ez az egyek akármit, ha éhes vagyok (nem érzem úgy az éhséget, mint rég, ez inkább csak olyan gyomormardosás de nem az a táplálkozásra ingerlő fajta).

Szóval ez jelenleg így tényleg szenvedés és marha rossz. Most is ott van zsemle, vaj, nutella, joghurt, anyámkínja és egyszerűen... nem. Nem megy.

2019. ápr. 13. 22:22
 4/11 A kérdező kommentje:

Kettes,

igen, tudom... ezt kellene tennem, de egyszerűen nem megy és ez a része már lehet, tényleg mentális lesz...

A fekélyre különben én is kezdek gyanakodni, kizárt hogy ezt a baromságot megússzam baj nélkül, ahhoz már nem vagyok elég fiatal.


Köszi a válaszokat!

2019. ápr. 13. 22:24
 5/11 Flagstaff ***** válasza:
Gasztroenterológus, minél előbb, annál jobb! Menj el hétfőn a házidokihoz, mert lehet, hogy pikk-pakk rendbe tudják rakni. Én évekig húztam egy hülye nyavalyával, szenvedtem, közben meg egy gyógyszert kell csak szednem, és rendben vagyok. Szóval ne halogasd! Ha meg telik magánra, akkor javaslom, menj oda. Gyorsabb.
2019. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológiára kellene menned sürgősen, ez nem játék. Kérj beutalót a háziorvosodtól.

Amíg kapsz időpontot (hónapok, ha nem magánban mész) szedj Béres cseppet és vezess étkezési naplót. A szervezeted működéséhez egyszerűen muszáj enned, jelen esetben bármit, amit meg tudsz enni.

Folyadékot mit fogyasztasz? Ha nincs valamilyen allergiád, érdemes lenne olyasmit innod, amiben van fehérje is (kakaó, tej). Kávét ne igyál, az még egy ütés lenne a gyomrodnak.

2019. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére tudok magánba menni, szóval gasztroshoz. Hétfőn kérek időpontot.


Vizet szoktam inni, változó mennyiségben, de lehetséges, hogy abból is többet kéne. Próbálok rá odafigyelni, de nem mindig sikerül.

Kávézni sajnos minden reggel szoktam, mert egyszerűen azt nem tudom elhagyni. :/

És igen, tudom, hogy muszáj lenne enni, csak pont ez a bökkenő, hogy nincs semmi, amit le tudnék erőltetni.

Egyszer volt egy ilyen szakaszom, csak súlyosabb - akkor tényleg nem ment le semmi, a kekszet is (egyetlen nyomorult darabot) egy óráig harapdáltam, mire sikerült leküzdeni. Akkor több, mint egy hétig játszottam ezt, és majdnem kórház lett a vége. Most annyira nem mondanám súlyosnak, de akkor se valami jó. A két eset közt eltelt 10 év mondjuk, és akkor vegytisztán a túlzott stressz okozta, fel is mondtam azon a munkahelyen utána.


Nagyon köszi a segítséget mindenkinek!

2019. ápr. 13. 22:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet - mert a leírásodból úgy tűnik, hogy a rágással van a fő gondod - a folyékony ételekkel hogy állsz? Turmix, szilárd darabok nélküli leves - ezekben bőven van tápanyag, de könnyebb lenyomni.
2019. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy lecsúszik könnyebben, de utána nem leszek jobban, sőt.. Sokszor ha levessel próbálkozok, utána ehetek savlekötőt, hogy ne a torkom marja a gyomorsav. Ha meg nem eszek rendes adagot, akkor meg nem jön helyre az erőnlétem.

Viszont gabonapelyhet sokat eszem reggelente, mert valóban könnyebben lemegy, és ezért szoktam rá a joghurtra is, meg a krumplipürére. De sokszor már ezekből is elegem van.

Majd még próbálok nézni valami pépesebb dolgot, amit alapból megennék (főzelékekkel kicsi korom óta nem vagyunk jóban :D) és próbálkozom azzal is.

Köszönöm a tippet!

2019. ápr. 14. 11:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobbulást kívánok, majd mondd el, mi lett veled. :)
2019. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!